Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: emilek »

Jak tak długo czekasz to czemu sam nie pójdziesz? Umowy zostały tak skonstruowane że moim zdaniem nic się niestety nie ugra. Nie popieram tego co zrobiła KIA ale taki jest biznes zwłaszcza w tych chorych czasach. Odwrócić się na pięcie i iść do konkurencji, mamy na szczęście jeszcze jakiś wybór.
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

Do mnie zadzwonil dealer z informacją że będzie miał ceeda sw 7dct i jak chce to może mi go sprzedać (obecnie czekam na manual gt-line po anulowaniu zamówienia).
Oczywiście znowu bez zniżek i po nowym cenniku :roll:
Generalnie uznalem ze dopłata ponad 20k za automat (i elektryczna klape bo tez ma pakiet PRE) to jednak za dużo i podziekowałem.
Wg nowych cenników to by wyszło ok 145k co jak dla mnie kia przestaje mieć sens bo jej zaletą był dobry stosunek jakości do ceny a za taką cenę to bym pewnie poszedł po Mazde 6.
No ale widać że czasami coś tam sie pojawia w salonach i można upolować jak ktoś koniecznie musi mieć 7dct
lukimo85
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2022, 09:16
model samochodu: KIA CEED GT LINE

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lukimo85 »

Cześć.

Chcę opowiedzieć Wam trochę zabawną historię związaną z zamówieniem KIA Ceed. W lutym 2022 r. skonfigurowałem ceeda GT line, sprzedawca zapisał i złożył zamówienie. Auto miało być finansowane poprzez najem długoterminowy. Ostatecznie po przeczytaniu warunków najmu nie podpisałem umowy i nie wpłaciłem żadnej zaliczki. Generalnie zapomniałem o temacie, kontaktu z salonem też już nie było. Na początku września dzwoni do mnie sprzedawca z salonu KIA i mówi, żebym sprawdził e-mail a tam informacja, że mój zamówiony ceed się produkuje. Ponieważ przez te miesiące nie kupiłem żadnego auta ostatecznie po takim zaskoczeniu zdecydowałem się na to auto. Została dokonana zmiana finansowania na kredyt a cena pozostała taka jaka ustalona była w ofercie w lutym tego roku. Tak więc 1 października odbieram swojego ceeda GT line 7DCT. z pakietem bezpieczeństwa w kolorze niebieskim. Czasem życie zaskakuje :)
Sławek_
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2022, 20:32
model samochodu: Kia Ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Sławek_ »

Ile czeka się teraz na Ceed'a z manualem?
Zamówiłem w maju i póki co cisza. Wcześniej byłem w grupie "szczęśliwców" z anulowanym DCT.
szajba
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2022, 09:05
model samochodu: kia ceed III GT LINE+AEB 1,5-GDI /6 MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: szajba »

Sławek_ pisze: 19 wrz 2022, 20:34 Ile czeka się teraz na Ceed'a z manualem?
Zamówiłem w maju i póki co cisza. Wcześniej byłem w grupie "szczęśliwców" z anulowanym DCT.
Ja swojego ceeda gt line +AEB manual zamówiłem w maju i dowiedziałem się tydzień temu że od 8 września czeka na transport
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2022, 07:03 przez szajba, łącznie zmieniany 1 raz.
chemikalius
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2021, 16:27
model samochodu: Ceed 3 SW 2022

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: chemikalius »

Po anulowaniu, zamówienie 25.05 blue flame, 1.5 tgdi sw business line+ AEB - cisza w temacie. Mija czwarty miesiąc.
Ceed SW 1.5 7DCT Business Line + AEB Blue Flame zam.25.10.2021 anulowane przez kia.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: inquis »

Panowie, jeśli ktoś chciałby wyprodukowanego już Ceeda w automacie 160KM i nie straszny mu odbiór z Dolnego Śląska to proszę kontakt na priv ewentualnie na maila: inquis@interia.pl.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2022, 15:28 przez inquis, łącznie zmieniany 2 razy.
Frozer
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2022, 18:35
model samochodu: Ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Frozer »

W końcu, po tak długim oczekiwaniu odebrałem auto.

Miała być Ceed SW 1.6 7dsg w wersji M, zmienili na hybrydę z dopłatą. A na początku września dostałem telefon, że jednak jest możliwość 1.6 160KM w automacie ale w wersji BL i kolorze dark penta.

Zgodziłem się . Od kilku dni mam nowe auto. Śmiga rewelacyjnie i mega się cieszę z podgrzewanej szyby i kierownicy. Nie spodziewałem się tak dużej ilości miejsca w środku. No i światła ledowe robią robotę, myślałem że będą słabsze niż Ksenony a jednak porównywalne w mocy.

Życzę wszystkim oczekującym cierpliwości, bo warto.
Bikores
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2022, 22:29
model samochodu: Ceed SW BL 2022

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Bikores »

Cześć wszystkim, śledzę to forum odkąd postanowiłem zamówić swojego Ceeda. Dziś jestem już właścicielem i pragnę się podzielić swoją historią z zamówieniem i dać może nieco otuchy tym, którzy nadal czekają. Od początku.

Fure zamawiałem jak w cenniku nie było już automatów, jako, że manual mi odpowiadał i cena w porównaniu do konkurencji była najkorzystniejsza to wybór padł na Ceeda SW w wersji Business Line kolor Experience Green.

06.07 złożenie zamówienia
07.09 informacja o wyprodukowaniu (ogarnianie finansowania)
19.09 salon dostał dokumenty i wysłał do rejestracji
20.09 auto przyjechało do salonu
21.09 rejestracja i polisa
22.09 odbiór auta
Podsumowując od zamówienia do odbioru ok. 2.5 msc. Sam nie wierzyłem. Z ciekawostek to prawdopodobnie dzięki bogatszej wersji poszło szybciej, u dealera w moim mieście 80% zamówień ceeda SW to wersja M i one się produkują bliżej 5-6msc. W każdym razie nawet w dzisiejszych czasach zdarzają się takie farty. Zrobiłem nim dopiero 600km, na razie jestem bardzo zadowolony, jak nabije więcej to na pewno się podzielę szerszą opinia w innym wątku.
PowerMario1978
Posty: 104
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

Bikores pisze: 26 wrz 2022, 23:23 Z ciekawostek to prawdopodobnie dzięki bogatszej wersji poszło szybciej
Nie potwierdzam tej teorii. Ja czekam 4ty miesiąc na gt-line. Na razie cisza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”