Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: shider »

Mary pisze: 20 maja 2022, 09:55 faktem jest, że kia bardzo ucierpi wizerunkowo na tej sytuacji z masowym anulowaniem zamówień. i nie ma tu już żadnego znaczenia - czy to brak części, mocy przerobowych fabryki na Słowacji, decyzja biznesowa o wspieraniu sprzedaży bardziej dochodowych rynków a ograniczaniu innych, zbytni optymizm przy przyjmowaniu zamówień w ogólnie trudnej sytuacji gospodarczej czy wszystko razem. nawet jeżeli ktoś zdecyduje się na ponowne zamówienie, to będzie mniej lub bardziej niezadowolony- bo cena wyższa, czekanie znacznie dłuższe i jeszcze manual zamiast automatu. niesmak pozostanie. i opinia marki, która jest nieprzewidywalna.
Bądźmy realistami. Tak samo ucierpi wizerunkowo jak Ford czy VAG... Czyli wcale... W Polsce i tak większość sprzedawanych aut w tym segmencie cenowym to manuale.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

Co nie znaczy że powinnśmy usprawiedliwiać decyzji Kia o takiej akcji.
Bo jak nie ma w przewidywalnym czasie dostepu do 7DCT (czyli strata dla klienta specyfikacji i czasu) to przynajmniej powinni zagwarantowac przerobienie umowy na manual po starym cenniku !!!
Wtedy ewentualne straty by się rozłożyły na dwie strony.
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: AnonimKia »

PowerMario1978 pisze: 20 maja 2022, 10:02 Co nie znaczy że powinnśmy usprawiedliwiać decyzji Kia o takiej akcji.
Bo jak nie ma w przewidywalnym czasie dostepu do 7DCT (czyli strata dla klienta specyfikacji i czasu) to przynajmniej powinni zagwarantowac przerobienie umowy na manual po starym cenniku !!!
Wtedy ewentualne straty by się rozłożyły na dwie strony.
chyba nie prowadzisz biznesu, sprzedałbyś ze stratą, gdy wszyscy producenci lecą w kulki z terminami, cena wynika z siły waluty PLN jest osłabiany przez rozdawnictwo więc nie dość ze inflacja to jeszcze nasza waluta jest corazmniej warta, więc nikt nie będzie dokładał do interesu
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Bugaloo »

Cenniki się zmieniają ale zamawiałem i odbierałem ostatnio kilka Volvo i Toyotę i jakoś nie miałem poczucia, że ktoś mnie dyma. Obsuwy czasowej też na razie nie ma, czyli można (a przynajmniej można się starać).
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: AnonimKia »

Bugaloo pisze: 20 maja 2022, 10:10 Cenniki się zmieniają ale zamawiałem i odbierałem ostatnio kilka Volvo i Toyotę i jakoś nie miałem poczucia, że ktoś mnie dyma. Obsuwy czasowej też na razie nie ma, czyli można (a przynajmniej można się starać).
volvo rabat 20% na dzien dobry to jaką oni mają marżę, toyota też ma większą marże niż Kia, więc mają większą tolerancje na inflcacyjno-słabego PLNa
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: shider »

AnonimKia pisze: 20 maja 2022, 10:12 volvo rabat 20% na dzien dobry to jaką oni mają marżę, toyota też ma większą marże niż Kia, więc mają większą tolerancje na inflcacyjno-słabego PLNa
Dokładnie! Wystarczyłoby, żeby ceny CEEDów w Polsce startowały z tych samych pułapów co w Niemczech - byłby zapas i na rabaty i na żwyżki inflacyjne :D Tylko kto wtedy wybrałby u nas Kię?

Nadal nie bronię Kia Polska, ale jestem w stanie ich zrozumieć i liczyłem się z tym co się wydarzyło.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Bugaloo »

Jak na dzień dobry masz rabat 20% to na cholerę patrzeć w kierunku Kia? Bierzcie wszyscy s/v60 a nie ceedy :lol: 8-)
Brego
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2022, 16:10

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Brego »

Koncern sprzedający kilka mln aut rocznie na pewno bardzo się nie przejmie tym że ubędzie mu kilku klientów w Polsce, Słowenii itd. Wizerunkowo nie stracą, a kupujący w PL i tak będą. Centrala główna na pewno swoje decyzje dobrze przemyślała, choć oczywiście ładnie to nie pachnie.
gummi.cezar
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2022, 10:31
model samochodu: KIA Ceed SW III 1.5 T-GDI 160KM 7DCT MY2023 BusinessLine

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: gummi.cezar »

Witam! Niedoszły użytkownik KIA z 7DCT z tej strony.
Ma ktoś z Szanownych Forumowiczów linka do owego "OWU" Ogólne Warunki Sprzedaży dla Konsumentów, o którym jest mowa w pierwszym zdaniu na formularzu zamówienia?
nikto
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2022, 09:32

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: nikto »

Niestety mój ceed również spadł z listy produkcyjnej z powodu niemożliwości niezawinionej.... Jestem zawiedziony jak wszyscy, przeczytajcie punkt 8 warunków zamówienia:
W sytuacji gdy zamówienie nie może być zrealizowane we wskazanym terminie Dealer składa pisemne oświadczenie oraz zwraca
wpłaconą przez Klienta zaliczkę w terminie 7 dni od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu lub proponuje samochód o podobnych
parametrach co zamówiony albo udziela rabatu w związku z dłuższym okresem oczekiwania na samochód. Oświadczenie o
odstąpieniu od umowy w związku z niedotrzymaniem terminu realizacji zamówienia może złożyć również Klient. Dealer zobowiązany
jest do zwrotu otrzymanej od Klienta zaliczki w terminie 7 dni od daty otrzymania oświadczenia, chyba, że uprzednio strony postanowią
inaczej (nowy termin realizacji umowy, inny samochód, niższa cena)i potwierdzą nowe ustalenia na piśmie.
Absolutnie nie bronię Kii, ale każdy z nas to podpisał, mi zostało jeszcze 2 miesiące oczekiwania, a tak dowiedziałem się wcześniej co ma również swoje plusy.
Co do konfiguratorów na stronie niemieckiej, czy słowackiej to rodzi się pytanie co na to tamtejsi dealerzy, czy faktyczni są w stanie dostarczyć samochód z automatem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”