Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dam9an »

pido pisze: 01 lip 2022, 22:02 Od 1. lipca jest nowy cennik. Ceny wszystkich wersji Ceeda wzrosły o 3000 zł.
Katastrofa. Od mojego zamowienia w marcu cena juz plus 10 tys. Do tego spadly rabaty. Przynajmniej czesciowo. No ale co sie dziwic jak barany doprowadziły do takiej inflacji
Pi_
Posty: 86
Rejestracja: 23 kwie 2022, 15:34
model samochodu: Obecnie:
Ceed III FL Kombi M 1.5 T-GDI 160KM 6MT Lunar Silver

Ostatnio:
Ceed II HB 1,4 CRDi '14

Dużo wcześniej wiele aut temu:
Ceed I HB 1,6 CRDi '08
Ceed I FL HB 1,6 CRDi '11

Pomiędzy Ceed-ami:
Fabia I 1,4 TDI '08, Astra II 1,6 '08, Fabia II 1,6 TDI '12, Octavia II FL 1,6 TDI '12, Fabia III 1,4 TDI '16, Octavia III 1,6 TDI '16.

Dawno temu:
Fiat 126p '99, Audi 80 B2 FL 1,6 '86, Mercedes 124 230E '86, Audi 80 B3 1,6D '89, Mercedes 190 2,0D '88, Ford Mondeo 2.0 '95, Kia Clarus 2.0 '00, Opel Corsa C 1,3 cdti,

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Pi_ »

Witajcie,
Podzielę się krótko moją historią z zamówieniem mojego służbowego samochodu.
Miał być Ceed III FL Kombi M 1,0 T-GDI 120KM 6MT '22.
Firma zamówiła u jednego z łódzkich dealerów auto, które było już w kolejce produkcyjnej. Był to marzec - auto miało być do odbioru na przełomie czerwiec/lipiec. Całkiem niedawno tak ok. 2 tygodnie temu zaczęli ściemniać, że niby importer podniósł cenę i, że trzeba dopłacić, bo importer nie zgadza się na sprzedaż w takiej cenie i ogólnie kręcenie, gdy już wiedzieliśmy, że auto jest na placu. Po trwających 2 tygodnie wymianie korespondencji doszło do wypowiedzenia umowy. Nie wiem z jakimi konsekwencjami dla dealera, bo niewtajemniczony byłem w szczegóły umowy.
I tak oto moja firma musiał poszukać czegoś innego i w ciągu 1 dnia znalazła mi Ceed III FL Kombi M 1.5 T-GDI 160KM 6MT '22 z dostępnością od ręki.
Mam nadzieję, że kwestie papierowe nie będą trwały dłużej niż 2 tygodnie.
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dam9an »

Pi_ pisze: 02 lip 2022, 16:14 Witajcie,
Podzielę się krótko moją historią z zamówieniem mojego służbowego samochodu.
Miał być Ceed III FL Kombi M 1,0 T-GDI 120KM 6MT '22.
Firma zamówiła u jednego z łódzkich dealerów auto, które było już w kolejce produkcyjnej. Był to marzec - auto miało być do odbioru na przełomie czerwiec/lipiec. Całkiem niedawno tak ok. 2 tygodnie temu zaczęli ściemniać, że niby importer podniósł cenę i, że trzeba dopłacić, bo importer nie zgadza się na sprzedaż w takiej cenie i ogólnie kręcenie, gdy już wiedzieliśmy, że auto jest na placu. Po trwających 2 tygodnie wymianie korespondencji doszło do wypowiedzenia umowy. Nie wiem z jakimi konsekwencjami dla dealera, bo niewtajemniczony byłem w szczegóły umowy.
I tak oto moja firma musiał poszukać czegoś innego i w ciągu 1 dnia znalazła mi Ceed III FL Kombi M 1.5 T-GDI 160KM 6MT '22 z dostępnością od ręki.
Mam nadzieję, że kwestie papierowe nie będą trwały dłużej niż 2 tygodnie.
Trzeba bylo pisac jaki dealer. Mi z marca nic o podwyzce nie mowili. Zaplacilem tyle ile mialem zaplacic. A i rabat zostal "w mocy"
PatryQ
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2022, 20:40

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PatryQ »

Witam, zamówiłem Ceeda hb 1.5 160km w manualu 25 stycznia wersja wyposażenia L kolor zwykly bialy bez doplaty i nadal brak informacji o samochodzie. Więc nie wiem od czego to zależy. Jedni czekają 3 miesiące ja juz ponad 5 i jeszcze żadnych informacji. Pozdrawiam
Killus
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2022, 07:51
model samochodu: KIA PROSEED

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Killus »

a czy w ogóle ktoś w ostatnim czasie odebrał ceed/proceed w automacie? ja zamówiłem w marcu i jeszcze nie dostałem info że anulują zamówienie :)
mkonjipl
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2022, 15:09

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: mkonjipl »

Cześć,
złożyłem zamówienie 28.04 na KIA Ceed HB manual w wersji BL Plus + Pakiet bezpieczeństwa. 2 dni później dostałem informacje, że auto jest już w produkcji. Dzisiaj dzwoniłem do swojego dilera dowiedzieć jak wygląda sprawa z autem i okazało się, że nie jest nawet w produkcji. Dealer powiedział, że na razie produkują auta z oznaczeniem MY22, a moje ma oznaczenie MY23 i produkcja tego modelu rocznikowego jeszcze nie ruszyła i nie wiadomo kiedy ruszy.
dizzy3258
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2022, 11:27
model samochodu: Ceed 2022 BLP

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: dizzy3258 »

Killus pisze: 05 lip 2022, 10:45 a czy w ogóle ktoś w ostatnim czasie odebrał ceed/proceed w automacie? ja zamówiłem w marcu i jeszcze nie dostałem info że anulują zamówienie :)
Ja czekam od miesiąca na transport, wyprodukowany Ceed SW BL Plus DCT z grudnia. Mają niby problemy z transportem
PatryQ
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2022, 20:40

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PatryQ »

Ja około 3 tygodnie temu dostałem informację od swojego dealera, że niby moje auto będzie z produkcji MY2023. Nie wiem w ogóle jakim cudem ale tak jak pisałem wyżej zamówienie składałem 24 stycznia i nadal cisza… Wczoraj meil od infolinii kia że moje zamówienie będzie monitorowane i jak będzie przybliżona data produkcji to mnie powiadomią bo będzie można określić realny czas dostawy do Polski.
pido
Posty: 14
Rejestracja: 06 maja 2022, 22:46
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pido »

Odnośnie transportu to poczytajcie kometarze na umieszonym przedwczoraj filmie od Kia oczami doradcy: https://www.youtube.com/watch?v=_yPMuglbr5U . Podobno na składzie czeka na transport ponad 4000 samochodów.
a7x2904
Posty: 36
Rejestracja: 21 lut 2022, 19:13
model samochodu: Ceed SW 1.5 manual Business Line + AEB Lunar Silver

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: a7x2904 »

Równe 2 tygodnie temu dostałem informację od KIA Polska że auto zostało wyprodukowane. Dziś dzwoniłem do dealera dowiedzieć się jak sytuacja. Faktycznie, problem z transportem. Dodatkowo poinformował mnie, że od transportu do odbioru auta muszę poczekać 2-3 tygodnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”