Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Marek3003 »

Bardzo proszę posłuchajcie czy to normalne dźwięki z oryginalnego tłumika. / tak wiem inżynierowie Kia tak zaprojektowali tak kupiłem / nie mam pretensji tylko czy te metaliczne odgłosy są normalne, ten okropny hałas i cały czas buczenie.
Odpalenie po chwili przycisk sport i przegazowanie do niecałych tylko 3 tys obrotów.
Żona twierdzi bym rano obkładał auto poduszkami jak chce wyjeżdżać z garażu przed 6 rano bo ciszę nocną zakłócam Strasznie niesie się po sąsiadach w szeregowcu.
https://youtu.be/PpcVQ4RF71c?feature=shared
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: ProCee_d56 »

No tak to jest jak ma się blisko sąsiadów - kichniesz i już słyszą, a do tego powiedzą, że zrobiłeś to kilka razy, a nie tylko jeden raz.

Miałeś zamówić wykonanie tłumika, prywatnie, takiego ,,cichego'', i nie udało się? Dużo firm zajmuje się wykonaniem tłumików.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
tomaszko
Posty: 115
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: tomaszko »

Tak na moje ucho to brzmi to średnio, coś tam ewidentie lata i wpada w rezonans. Jak się nagrzeje to przestaje, bo potem jakby nie słychać?
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Marek3003 »

Tak miałem ale już mam dosyć tego samochodu. W jednym zakładzie zaśpiewali cenę z kosmosu chyba bym się odczepił. Jeszcze rok i powinienem go wystawić więc nie mam sił już inwestować. Założyłem tłumik cdm 10 i było super przez jakieś dwa miesiące. Nagle na biegu jałowym na wolnych obrotach coś zaczęło w nim dzwonić niemiłosiernie. Znalazłem oryginał ten co na filmie od polifta w niskiej cenie na allegro. Ktoś ma pociętego Gt niebieskiego na części. Widać , że ze znikomym przebiegiem. Jest cichszy od mojego tłumika ale strzela nieprzyjemnie, ma takie metaliczne dzwonienie jak puszki po piwie.
Czytałem jakieś tematy na Ceed i Xceed i stwierdzam, że z całym szacunkiem ale te tłumiki to słabe są jakościowo.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Marek3003 »

tomaszko pisze: 14 lut 2024, 16:40 Tak na moje ucho to brzmi to średnio, coś tam ewidentie lata i wpada w rezonans. Jak się nagrzeje to przestaje, bo potem jakby nie słychać?
Jak się nagrzeje to jest lepiej ale pewnie za jakiś czas także podczas jazdy będzie hałasować. Cóż nic na to nie poradzę. Gwarancja na wydech skończyła mi się. Zresztą to sportowy samochód więc im głośniej tym lepiej.
To jednak jest jakieś śmieszne bo zawsze irytował mnie wieś tuning te rury po 10-15 cm w starych Bmw a teraz mogę spokojnie stawać w szranki kto ma głośniej. Czapka z daszkiem dresy z paskami okulary i jazda na 2 biegu po osiedlu w trybie sport w sobotę wieczorem. Miodzio
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 14 lut 2024, 16:52
tomaszko pisze: 14 lut 2024, 16:40 Tak na moje ucho to brzmi to średnio, coś tam ewidentie lata i wpada w rezonans. Jak się nagrzeje to przestaje, bo potem jakby nie słychać?
Jak się nagrzeje to jest lepiej ale pewnie za jakiś czas także podczas jazdy będzie hałasować. Cóż nic na to nie poradzę. Gwarancja na wydech skończyła mi się. Zresztą to sportowy samochód więc im głośniej tym lepiej.
To jednak jest jakieś śmieszne bo zawsze irytował mnie wieś tuning te rury po 10-15 cm w starych Bmw a teraz mogę spokojnie stawać w szranki kto ma głośniej. Czapka z daszkiem dresy z paskami okulary i jazda na 2 biegu po osiedlu w trybie sport w sobotę wieczorem. Miodzio
No to mnie ubawiłeś... Zwłaszcza te dresy z paskami - koniecznie granatowe z białymi paskami... Zapomniałeś jednak o białych ładidasach. No chyba, że będą czarne, ale wtedy muszą być białe skarpety. To już chyba komplet... Raz muszę się tak ubrać w garażu, ale obawiam się, że żona mnie nie pozna i do domu nie wpuści.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: ProCee_d56 »

Marek3003 pisze: 14 lut 2024, 16:52
tomaszko pisze: 14 lut 2024, 16:40 Tak na moje ucho to brzmi to średnio, coś tam ewidentie lata i wpada w rezonans. Jak się nagrzeje to przestaje, bo potem jakby nie słychać?
Jak się nagrzeje to jest lepiej ale pewnie za jakiś czas także podczas jazdy będzie hałasować. Cóż nic na to nie poradzę. Gwarancja na wydech skończyła mi się. Zresztą to sportowy samochód więc im głośniej tym lepiej.
To jednak jest jakieś śmieszne bo zawsze irytował mnie wieś tuning te rury po 10-15 cm w starych Bmw a teraz mogę spokojnie stawać w szranki kto ma głośniej. Czapka z daszkiem dresy z paskami okulary i jazda na 2 biegu po osiedlu w trybie sport w sobotę wieczorem. Miodzio
No to mnie ubawiłeś... Zwłaszcza te dresy z paskami - koniecznie granatowe z białymi paskami... Zapomniałeś jednak o białych ładidasach. No chyba, że będą czarne, ale wtedy muszą być białe skarpety. To już chyba komplet... Raz muszę się tak ubrać w garażu, ale obawiam się, że żona mnie nie pozna i do domu nie wpuści.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Marek3003 »

Właśnie lepiej się śmiać. Zawsze mogę jeździć z zatyczkami może rzeczywiście bez tych dresów.
Nie zmienia to jednak faktu, że głośność układu wydechowego jest przesadzona według mnie. Po proszę kolegę i nagram jego T-roca w wersji R. Jego 300 kM nie brzmi tak natarczywie jak moje 200. Nie rozumiem tego przecież nie każdy kto kupuje Gt musi od razu ścigać się spod świateł i straszyć przechodniów odgłosami tłumika. Ale to tylko pewnie tylko moje odosobnione zdanie i przypadek jednostkowy nie warty zachodu,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ProCee_d56
Posty: 524
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: ProCee_d56 »

A próbowałeś stanąć u dilera koło Proceeda testowego i poprosić o uruchomienie go. Możesz wtedy i swój włączyć dla porównania. Albo zapisz się na jazdę testową i wtedy porównasz głośność testowego ze swoim Proceed,em.
Ja kiedy zatrzymam się to nie słyszę wydechu, silnika też nie słychać. Muszę wyjść z samochodu żeby usłyszeć wydech i silnik. Ale to i tak jest jedynie ciche pykanie z wydechu kiedy stoi się z tyłu samochodu. Taki sam dźwięk miał testowy Proceed u dilera.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: saron22 »

Marek3003 pisze: 14 lut 2024, 15:33 Bardzo proszę posłuchajcie czy to normalne dźwięki z oryginalnego tłumika. / tak wiem inżynierowie Kia tak zaprojektowali tak kupiłem / nie mam pretensji tylko czy te metaliczne odgłosy są normalne, ten okropny hałas i cały czas buczenie.
Odpalenie po chwili przycisk sport i przegazowanie do niecałych tylko 3 tys obrotów.
Żona twierdzi bym rano obkładał auto poduszkami jak chce wyjeżdżać z garażu przed 6 rano bo ciszę nocną zakłócam Strasznie niesie się po sąsiadach w szeregowcu.
https://youtu.be/PpcVQ4RF71c?feature=shared
Mój tak nie chodzi - klang jest trochę inny i nie ma tych metalicznych trzasków. Ja mam rocznik 2022 już po lifcie z okrągłymi rurami w zderzaku, ale to chyba bez znaczenia. Mam też dopiero niecałe 5 tys. km przebiegu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”