Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: ProCee_d56 »

Radi850 pisze: 18 lut 2024, 08:49 Ale do rzeczy, zastanawiam się czy na forum jest jakiś użytkownik polifta z lubelskiego który mógłby podzielić się wrażeniami i przewiózł potencjalnego przyszłego właściciela na tylnej kanapie. Jak dygnitarza :)
Pewnie nic prostszego jak umówić się u dilera na jazdę próbną Proceed'em i poprosić doradcę żeby prowadził (wcześniej powiedzieć o co chodzi), a samemu usiąść z tyłu. Z jednej strony, z drugiej strony, w trybie sport, a później z przodu. Wszystko będzie słychać.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Radi850
Posty: 23
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:51
model samochodu: KIA Ceed III 1.4 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Radi850 »

Byłoby proste gdyby jakikolwiek diler w odległości 170km takie auto posiadał. Powiem szczerze że jeździlem autem przed liftem stąd pytanie jak forma polifta. Jako, że bardzo mi się podoba a sam jestem od trzech lat użytkownikiem ceed'a i uważam że mimo jakichś niedociągnięć KIA prezentuje dobra forme więc chcę się utwierdzić w przekonaniu że dobrze robię. Myślałem żeby specjalnie do stolicy się przejechać ale sądzę że jest prostsza forma - na ten moment zapytać forumowiczów.
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Marek3003 »

Myślę, że dźwięk jest identyczny. Słyszałem polifta i jest tak samo. Sama puszka jest taka sama CDM 50. Różni się tylko końcówkami. Dla mnie jest głośno i wolno mi mieć taką opinię. Nie krytykuje po prostu kupując nie myślałem, że będzie mi to tak przeszkadzać. Mój film z odpalenia masz wyżej w tym temacie.
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Idaho
Posty: 26
Rejestracja: 31 lip 2023, 16:17
model samochodu: Proceed GT 1.6 T-GDI 7DCT MY23 AEB+TEC+PRE+Experience Green
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Idaho »

Radi850 pisze: 18 lut 2024, 08:47 Sama głośność jest akceptowalna, tylko te niepotrzebne dźwieki, brzęczenia, buczenia itp. frustrację kolegi doriusa rozumiem. Zamierzam na tyle wozić małe dzieciaki. Nie chciałbym żeby z definicji BARDZO fajny samochód byl tylko samochodem TATY :)

Wożę GTkiem dwójkę małolatów. Uwielbiają ten samochód i nie przeszkadza im, że jest głośny wydech. Inna sprawa, że wyłączyłem ten głośniczek imitujący dźwięk silnika.
Radi850
Posty: 23
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:51
model samochodu: KIA Ceed III 1.4 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Radi850 »

Głośnik to podstawa, już zapowiedziałem dilerowi że nie wyjadę autem jak mi tego dziadostwa nie odepną przed wydaniem. Na szczęście nie robi problemoów. Pytanie jak zabezpiecza wtyczkę. Generalnie przed zakupem jeździłem Mazda 3, zwykłym Proceedem, Cupra FORMENTOR, Kia sportage i najlepiej mi się jechało Proceedem. Nadarzyła się z kolei okazja na Proceeda GT stąd wybór mocniejszej wersji. Przesledzilem wiele wątków z tego forum, obejrzałem chyba każda recenzje PROCEED GT na YouTube i w teorii - petarda 😁
Radi850
Posty: 23
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:51
model samochodu: KIA Ceed III 1.4 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Radi850 »

Tylko ten wydech :)
ProCee_d56
Posty: 525
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: ProCee_d56 »

Radi850 pisze: 18 lut 2024, 11:00 Myślałem żeby specjalnie do stolicy się przejechać ale sądzę że jest prostsza forma - na ten moment zapytać forumowiczów.
Pamiętaj, że zgodnie z życiowym doświadczeniem i regułą (a w tym przypadku nie ma wyjątków od reguły), gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania.
Polegaj na swojej opinii i własnych odczuciach. Lepszej drogi nie ma.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
dorious
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2023, 16:35
model samochodu: Kia ProCeed GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: dorious »

Radi850 pisze: 18 lut 2024, 12:10 Tylko ten wydech :)
Wydech jest dramatem, wymień na ten z normalnego Ceeda jak spora cześć z nas :)
Radi850
Posty: 23
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:51
model samochodu: KIA Ceed III 1.4 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Radi850 »

Ciekawe czy w ostateczności wydech CMD57 z xceed 1.6 miałby zastosowanie bez jakichś głębszych zmian
Radi850
Posty: 23
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:51
model samochodu: KIA Ceed III 1.4 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Radi850 »

Cdm naturalnie, nie cmd :) mój błąd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”