Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Kobil pisze: 01 cze 2020, 16:24
Kefir pisze: 28 maja 2020, 11:30 Czy ktoś miał problem z odpaleniem auta ? Po wciśnięciu guzika auto kręci ale nie może zaskoczyć dopiero po lekkim dodaniu gazu odpala . Zdadza się to czasami , raz odpala od strzAłu a innym razem nie chce .
Na grupie FB kilka takich przypadków już było. Zazwyczaj wymiana wtrysków rozwiązywała problem.
Mam podobny problem. Kilka razy dziwnie odpalił. Jakby z wysiłkiem. Gdyby to był stary samochód to bym obstawił ze pali nie na wszystkie cylindry ale to przecież roczne auto z przebiegiem 12 tys. Po 1-2 sekundach pracował Ok. Wczoraj stał 2 dni na zewnątrz i było Ok ale dziś pierwszy raz mi się zdarzyło do tego po nocy w ogrzewanym garażu ze po wciśnięciu startera kręcił 5-6 sekund aż wreszcie zaskoczył. Czy to początek problemów z wtryskami? No to jakieś jaja. Nowe auto? To jakiś szmelc. Jakość beznadziejna. Wczoraj wycinałem podkładki pod odbojniki bo już mnie klapa do szału doprowadza a dziś takie coś. Jadę w góry … ciekawe czym wrócę
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: goldenguti »

Marek3003 pisze: 19 gru 2021, 21:19
Kobil pisze: 01 cze 2020, 16:24
Kefir pisze: 28 maja 2020, 11:30 Czy ktoś miał problem z odpaleniem auta ? Po wciśnięciu guzika auto kręci ale nie może zaskoczyć dopiero po lekkim dodaniu gazu odpala . Zdadza się to czasami , raz odpala od strzAłu a innym razem nie chce .
Na grupie FB kilka takich przypadków już było. Zazwyczaj wymiana wtrysków rozwiązywała problem.
Mam podobny problem. Kilka razy dziwnie odpalił. Jakby z wysiłkiem. Gdyby to był stary samochód to bym obstawił ze pali nie na wszystkie cylindry ale to przecież roczne auto z przebiegiem 12 tys. Po 1-2 sekundach pracował Ok. Wczoraj stał 2 dni na zewnątrz i było Ok ale dziś pierwszy raz mi się zdarzyło do tego po nocy w ogrzewanym garażu ze po wciśnięciu startera kręcił 5-6 sekund aż wreszcie zaskoczył. Czy to początek problemów z wtryskami? No to jakieś jaja. Nowe auto? To jakiś szmelc. Jakość beznadziejna. Wczoraj wycinałem podkładki pod odbojniki bo już mnie klapa do szału doprowadza a dziś takie coś. Jadę w góry … ciekawe czym wrócę
Widzę nie słyszałeś o akcjach serwisowych i znanych problemach, wtryski powtarzają się co chwilę, a Ty piszesz, że to szmelc :) Każda marka ma wpadkę z czymś, ważne, że ją naprawiają ;)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Niko123 »

Wazne by w liftingach poprawiac i ulepszac auto a nie ciagle poprawiac, jak po lifcie 2022 bedzie to samo to nie ladnie.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Przepraszam nie słyszałem o akcjach serwisowych Kia Proceed Gt 1.6. Czy są ogłoszone na stronie Urzędu Ochrony Konsumenta? Co za bzdury. Dzwoniłem do dwóch Aso. Pierwszy wolny termin za 3 tygodnie. A w ogóle jak nie pali się żadna kontrolka to będzie problem i trzeba nad nim popracować. A najlepiej jak mi nie odpali w trasie to mam wezwać Assistance numer mam na szybie to dostanę samochód zastępczy. Mam bardzo głęboko takie podejście. Nie po to kupowałem nowy samochód by po roku zastanawiać się co mam zabrać na wyjazd, czy wypakować graty ze schowków? Dawać komuś obcemu auto? Ja w tym kraju nie wierze nikomu. To kraj oszustów i złodziei. Zawsze zostawianie auta w takich serwisach kończy się paleniem gumy na jazdach próbnych, podmienianiem czesci itd. I co podjadę do serwisu a tam wezmą z półki wtryski i wymienią mi?
rybson_opole
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2021, 13:29

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: rybson_opole »

Haters gonna hate :D
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Blues Brothers »

Marek3003 pisze: 21 gru 2021, 00:08 ....Dawać komuś obcemu auto? Ja w tym kraju nie wierze nikomu. To kraj oszustów i złodziei. Zawsze zostawianie auta w takich serwisach kończy się paleniem gumy na jazdach próbnych, podmienianiem czesci itd. I co podjadę do serwisu a tam wezmą z półki wtryski i wymienią mi?
1. Jedź na serwis do Niemiec, a nawet tam możesz zostać.
2. Uważaj co piszesz , bo dowiesz się też , jak pracują sądy.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Ok pojadę do Niemiec a może do Korei? Wiem jak pracują sądy. Mam 6 lat sprawę o zwrot spreadów i nic ale akta sprawy już raz zginęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Raczej nie dożyje wydania wyroku. Ale jestem bardzo zadowolony z nowego samochodu z 7 letnią gwarancją. A wracając do serwisu Kia. Byłem na 1 przeglądzie. Wyglądało to tak. Kluczyk proszę i jaki ma przebieg. Chodźmy obejrzymy samochód na placu czy nie porysowany. Dotąd jak jeździłem innymi markami to zawsze trzeba było wjechać na podnośnik w osobnym pomieszczeniu, pracownik Aso przy mnie sprawdzał podwozie, hamulce, amorki itd. Potem auto wjeżdżało na serwis. A w Kia z buta. Kolega w Mazdzie ma z każdej wizyty w Aso dokładny film o stanie auta na podnośniku w jakiej jest kondycji i co wykonali podczas przeglądu. To chyba jakiś niemiecki serwis
omar77
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2021, 17:07

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: omar77 »

Wyszedłem dziś po 8 godzinach w pracy. Na dworze w sumie tylko - 6 i co? Drzwi kierowcy nie da się otworzyć. Od środka tak zzewnątrz nie. Porażka
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Też tak miałem ale w poprzednim aucie. Tylko ze ono miało wtedy 23 lata Bmw E39 i czasami jakiś wodzik przymarzał. No to brawo ale fajnie ze możesz wejść od strony pasażera. Ja bym chyba nie przeszedł z tylnej kanapy. Trzeba schudnąć na wszelki wypadek
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Blues Brothers »

A nie czasem uszczelka przymarzła ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”