Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Roman1100 »

Może nie jest to idealne miejsce dla mojego posta, ale nie chce otwierać nowego wątku... Wczoraj zapisałem się na pierwszy przegląd (olejowy) i usłyszałem, że moje auto w obecnej chwili obejmują dwie akcje serwisowe. Jedna znana tylko z kodu (pewnie jakiś drobiazg dotyczący nadwozia, niestety miła pani, z którą rozmawiałem, nie potrafiła podać szczegółów), a druga to update sterownika silnika (1,6 T-GDI). Ktoś może wie więcej? Terminy w mojej okolicy są dość długie, więc sam będę mógł podzielić się swoją wiedza dopiero pod koniec miesiąca.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: goldenguti »

Roman1100 pisze: 14 lip 2022, 15:06 Może nie jest to idealne miejsce dla mojego posta, ale nie chce otwierać nowego wątku... Wczoraj zapisałem się na pierwszy przegląd (olejowy) i usłyszałem, że moje auto w obecnej chwili obejmują dwie akcje serwisowe. Jedna znana tylko z kodu (pewnie jakiś drobiazg dotyczący nadwozia, niestety miła pani, z którą rozmawiałem, nie potrafiła podać szczegółów), a druga to update sterownika silnika (1,6 T-GDI). Ktoś może wie więcej? Terminy w mojej okolicy są dość długie, więc sam będę mógł podzielić się swoją wiedza dopiero pod koniec miesiąca.
W 1,5 mhev 2 akcje obejmowały soft skrzyni + soft czujnika deszczu (czyli 2 rzeczy na które narzekałem), o ile w skrzyni jest niewielka różnica tak czujnik deszczu działa zdecydowanie lepiej.
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: vladi »

A wiesz może coś więcej o tej akcji z czujnikiem deszczu? ciekawe czy obejmuje MY2020, bo sama czujka działa jakby nie chciała i miała "wywalone na robotę"
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: goldenguti »

vladi pisze: 20 lip 2022, 22:56 A wiesz może coś więcej o tej akcji z czujnikiem deszczu? ciekawe czy obejmuje MY2020, bo sama czujka działa jakby nie chciała i miała "wywalone na robotę"
Prócz tego, że zaczeła działać lepiej to nic ;p
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Roman1100 »

Dziś mój ProCeed doczekał się pierwszego serwisu olejowego. Zapowiedziane przy okazji akcje serwisowe dotyczyły update'u sterownika silnika pod katem minimalizacji LSPI oraz aktualizacji oprogramowania modułu komfort, a konkretnie - o czym pisał już @goldenguti - obsługi czujnika deszczu. Przy okazji wyeliminowany został problem stuków w tylnej części kabiny. Dopiero dwa tygodnie temu zorientowałem się, że to, co brałem za stuki klapy bagażnika, to w rzeczywistości dźwięki dochodzące z drugiego rzędu siedzeń (z prawej części kanapy). Nie miałem możliwości przyjrzeć się, co dokładnie zrobił serwisant, ale nie trwało to nawet dwóch minut...
mach
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2021, 14:58
model samochodu: Proceed 1.5 TGDI GT Line

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: mach »

waciach pisze: 22 lut 2022, 17:29 Ja mam de luxe white i brudzi się dokładnie tak samo jak każdy inny kolor 8-)
Dokladnie, potwierdzam ! 😎
Deluxe white robi robote 😁 pzdr!
IMG_20220803_230850.jpg
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: waciach »

No to doczekałem się pierwszych problemów z elektroniką - wszystkie systemy oparte o kamerę zaczęły świrować (utrzymanie pasa, awaryjne hamowanie etc.) prosząc o sprawdzenie. Po kilku dniach usterka sama się uleczyła więc nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny raz i zgłaszać do ASO - ktoś już był z tym?
Z innych ciekawych elektronicznych problemów miałem pojedynczy przypadek czarnego ekranu multimedialnego i raz kamera cofania postanowiła pozostać włączona na stałe (jadąc normalnie do przodu widziałem na ekranie co się dzieje za mną :D)
Załączniki
IMG_1478.JPG
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: vladi »

u mnie tylko raz system multimedialny (cały ekran) po prostu się nie włączył. Postało autko pod marketem 20 minut i już działało normalnie.

inna sprawa, że często jak jest ekran powitalny z potwierdzeniem, to potrafi się zablokować do ponownego uruchomienia samochodu (nie przechodzi dalej) - dzieje się tak około raz na tydzień.

poza tym to jeszcze prawe czujniki martnego pola działają jak chcą, zazwyczaj nie... przy przeglądzie zgłoszę wszystko hurtem.
SławekH
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:55
model samochodu: proceed GT MY22

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: SławekH »

waciach pisze: 07 wrz 2022, 10:26 No to doczekałem się pierwszych problemów z elektroniką - wszystkie systemy oparte o kamerę zaczęły świrować (utrzymanie pasa, awaryjne hamowanie etc.) prosząc o sprawdzenie. Po kilku dniach usterka sama się uleczyła więc nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny raz i zgłaszać do ASO - ktoś już był z tym?
Z innych ciekawych elektronicznych problemów miałem pojedynczy przypadek czarnego ekranu multimedialnego i raz kamera cofania postanowiła pozostać włączona na stałe (jadąc normalnie do przodu widziałem na ekranie co się dzieje za mną :D)
12 błędów...wszystkie związane z kamerą - ASO aktualizacja pomogła
Pittt
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:08
model samochodu: Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Pittt »

U mnie systemy bezpieczeństwa przyświrowały tylko raz w Chorwacji, krzyczało żeby sprawdzić wszystko, wyłączyłem i włączyłem auto i mu przeszło... Coś jest z tempomatem adaptacyjnym bo czasami ma problem z przyspieszeniem do ustawionej prędkości jakby coś przed sobą widział albo buja się minutę do zaprogramowanej V...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”