Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Box pisze: 15 lut 2022, 08:51
Marek3003 pisze: 15 lut 2022, 00:21 Rozumiem, że jeśli to jest powszechne to nie jest to usterka czy niedoróbka? Czyli to normalne a reszta ma nienormalnie bo w innych nie parują a klapki nie odstają. Ale Kolega nie pracuje przypadkiem w ASO ?😀 7 lat gwarancji😀
Oj Marek Marek Marek....

Jak nie skrzypiący podłokietnik to słaby lakier.
Wosk też był słaby bo woda nie ściekała tak jak powinna 😁 co tam jeszcze było...za duże spalanie w stosunku do tego co producent podaje. Mam nadzieję, że kwestię spalania rozwiązałeś i pali mniej 🙂

A sprawdzałeś przyspieszenie od 0-100 ? Jest około 7.5s czy może więcej ? Warto sprawdzić i w razie gdyby czas jednej był większy zareklamować 😃

Parowanie kloszy, klapka wlewu pomijam bo temat świeży.

Ze starszych dziwne dźwięki przy niskich temperaturach systemu AutoHold, skrzypi zwłaszcza jak jest -10 i auto całą noc stało na mrozie 🤭

Co tam jeszcze było...długo kręci i uszkodzone wtryski były też mam nadzieję, że już pali na dotyk i jest cichutko 👍

A to wszystko auto wzięte w leasing, biały lakier bo do takiego nie trzeba było dopłacać jak i do panoramy 😃

A mówiłem ci już brać szwaba ? Chwalisz wieśwagena dlaczego nie padł wybór na Arteona ? Może jakieś BMW Competition ?

Była by moc, jakość osiągi ! Tylko czy po woskowaniu woda z niego też by spływała jak z KIA ?

PS. Pracownikiem ASO nie jestem ale śmieszy mnie to wszystko co piszesz. Było wyłożyć 400-500k na furę...no ale hajsu nie było, poszło w leasing a i na dopłatę do lakieru to już byłoby drogo.
Co za stek bzdur. Pisze w temacie właściwym do wytknięcia niedoróbek producenta. A to wszystko co napisałem to fuszerki czy się to podoba czy nie. Prawda boli. Ciekawe skąd taka zajadłość w katolickim tolerancyjnym Narodzie? Brak dopłaty za lakier? Bzdura. A to że leasing i mogę choć cześć kosztów sobie odliczyć to moja prywatna sprawa,
Załączniki
F8D4D4D7-72B4-436C-A7FE-AE4B2ACD7C4D.png
Ostatnio zmieniony 15 lut 2022, 15:05 przez Marek3003, łącznie zmieniany 2 razy.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

goldenguti pisze: 15 lut 2022, 14:26
Marek3003 pisze: 15 lut 2022, 00:21 Rozumiem, że jeśli to jest powszechne to nie jest to usterka czy niedoróbka? Czyli to normalne a reszta ma nienormalnie bo w innych nie parują a klapki nie odstają. Ale Kolega nie pracuje przypadkiem w ASO ?😀 7 lat gwarancji😀
Przeklejam do ciebie odpowiedź z innego wątku, to już jest przesada człowieku. Oczywiście nawiązuje do posta z tamtego wątku ale przekaz jest aktualny nawet w tym.
"tak, "zdąrz" ją sprzedać, kupić słownik i opuścić te forum, od tego Twojego biadolenia na każdym kroku już się rzygać chce człowieku, wszystko źle, wszystko się psuje, wszystko się zepsuje, wszystko okropne, wszystko na nie, *urwa zostaw Ty te auto gdzieś w lesie i się na hulajnogę przesiądź, a skończ już pitolić co post. Tragedia.
"Mam 52 lata. W życiu miałem coś około 35 samochodów.", każde było takie? Zmieniasz auta co rok bo ciągle się w nich coś psuje? Czy do kategorii "miałem" liczysz przejazdy taksówką 20 kilometrów?"
Dodam, że te hasełko o 35 samochodach jest co najmniej zabawne, od 18 roku życia czyli w ciągu 34 lat miałeś 35 samochodów? Się gościu zastanów co ty wypisujesz, najprawdopodobniej samochodów to ty miałeś 2, VW od 20 lat o którym teraz ciągle ciepło wszędzie wspominasz i kiję, w której wszystko się psuje, odstaje i jest okropne. Wykop go spod siana ze swojej stodoły i nim jeździj, a skończ się tutaj produkować malkontencie.
Doskonały poziom a szczególnie to ostatnie zdanie. Jak to niektórzy nie mając nic do powiedzenia lubią żyć czyimś życiem 😀
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

goldenguti pisze: 20 gru 2021, 18:35
Marek3003 pisze: 19 gru 2021, 21:19
Kobil pisze: 01 cze 2020, 16:24

Na grupie FB kilka takich przypadków już było. Zazwyczaj wymiana wtrysków rozwiązywała problem.
Mam podobny problem. Kilka razy dziwnie odpalił. Jakby z wysiłkiem. Gdyby to był stary samochód to bym obstawił ze pali nie na wszystkie cylindry ale to przecież roczne auto z przebiegiem 12 tys. Po 1-2 sekundach pracował Ok. Wczoraj stał 2 dni na zewnątrz i było Ok ale dziś pierwszy raz mi się zdarzyło do tego po nocy w ogrzewanym garażu ze po wciśnięciu startera kręcił 5-6 sekund aż wreszcie zaskoczył. Czy to początek problemów z wtryskami? No to jakieś jaja. Nowe auto? To jakiś szmelc. Jakość beznadziejna. Wczoraj wycinałem podkładki pod odbojniki bo już mnie klapa do szału doprowadza a dziś takie coś. Jadę w góry … ciekawe czym wrócę
Widzę nie słyszałeś o akcjach serwisowych i znanych problemach, wtryski powtarzają się co chwilę, a Ty piszesz, że to szmelc :) Każda marka ma wpadkę z czymś, ważne, że ją naprawiają ;)
Bardzo proszę o udostępnienie jakiegoś oficjalnego biuletynu lub informacji o akcjach serwisowych i znanych problemach z wtryskami w Kia Proceed 1.6. Wszystkie ASO które odwiedziłem nic nie wiedzą o akcjach serwisowych w tym temacie. Proszę o podanie serwisu Kia gdzie można ten problem zdiagnozować i rozwiązać zgodnie z sugestią…”ważne, że ją naprawiają”
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

😁 co tam jeszcze było...za duże spalanie w stosunku do tego co producent podaje. Mam nadzieję, że kwestię spalania rozwiązałeś i pali mniej 🙂

Kwestii spalania nie rozwiązałem. Pali dużo, średnio powyżej 9 litrów. Dużo jak to napisał Kolega w porównaniu do Volvo, nie do VW
Załączniki
89C2A34A-C9DC-402A-A2CB-662246C045F5.png
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

O kurcze kolego Box tak ładnie piszesz o tym czy rozwiązałem kwestię spalania ale mój nie pali 12 litrów jak to napisałeś w jednym z postów. No to dużo Ci pali, masz racje,
Załączniki
C29CBACB-8FA5-4AA4-8C9B-0CB03026F15D.png
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Box »

Mareczku ale czy tam jest narzeanie na duże spalanie ?

Kupiłem GT z takim silnikiem jakim chciałem, świadomy wybór. Spalanie w mieście owszem 12L na trasie 9L ale świrowanko robi się 18L.

Czy jadąc na stację szczypie mnie to ? Nie !
Lejemy za 200zł i tyle spali proste 😎

Gdyby mnie szczypało pewnie zastanawiałbym się nad owym Picanto 1.0 LPG 😃

Marek ale ciebie jednak coś innego szczypie ? Na cóż Parówkożercom, malkontentom i defetystom - Mówimy stanowcze NIE.

Biały lakier biały lakier lalala 🤭
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Marek3003 »

Biały lakier la la la za 2300,- nawet „de luxe” a przepraszam Kolega ma czarny? Może szary jak za oknem? A może niebieski jak niebo nad Krakowem w wietrzne dni?
Ale tak biały to nie usterka. To świadomy wybór.
goldenguti
Posty: 101
Rejestracja: 10 lip 2021, 14:38
model samochodu: Proceed polift

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: goldenguti »

Marek3003 pisze: 15 lut 2022, 15:29
goldenguti pisze: 20 gru 2021, 18:35
Marek3003 pisze: 19 gru 2021, 21:19
Mam podobny problem. Kilka razy dziwnie odpalił. Jakby z wysiłkiem. Gdyby to był stary samochód to bym obstawił ze pali nie na wszystkie cylindry ale to przecież roczne auto z przebiegiem 12 tys. Po 1-2 sekundach pracował Ok. Wczoraj stał 2 dni na zewnątrz i było Ok ale dziś pierwszy raz mi się zdarzyło do tego po nocy w ogrzewanym garażu ze po wciśnięciu startera kręcił 5-6 sekund aż wreszcie zaskoczył. Czy to początek problemów z wtryskami? No to jakieś jaja. Nowe auto? To jakiś szmelc. Jakość beznadziejna. Wczoraj wycinałem podkładki pod odbojniki bo już mnie klapa do szału doprowadza a dziś takie coś. Jadę w góry … ciekawe czym wrócę
Widzę nie słyszałeś o akcjach serwisowych i znanych problemach, wtryski powtarzają się co chwilę, a Ty piszesz, że to szmelc :) Każda marka ma wpadkę z czymś, ważne, że ją naprawiają ;)
Bardzo proszę o udostępnienie jakiegoś oficjalnego biuletynu lub informacji o akcjach serwisowych i znanych problemach z wtryskami w Kia Proceed 1.6. Wszystkie ASO które odwiedziłem nic nie wiedzą o akcjach serwisowych w tym temacie. Proszę o podanie serwisu Kia gdzie można ten problem zdiagnozować i rozwiązać zgodnie z sugestią…”ważne, że ją naprawiają”
Uwaga, rozwiązanie nazywa się GWARANCJA. Ciężko żeby wzięli każde auto z tym silnikiem na akcję serwisową skoro nie wszystkie się psują, ale jak już się zepsują to wiedzą co robić, widzę ciężko łączysz kropki ;) A co do interesowania się to mam głęboko gdzieś co ty tam sobie robisz w życiu, jesteś malkontentem i prawdopodobnie kłamcą, bo twoje historie o 35 autach są niewiarygodne ;) Co do wrzucania mojego tekstu o spalaniu to w ogóle nie mam pojęcia po co go wrzuciłeś, jasno chyba napisałem tam czemu wybrałem mheva, a nie GT.
Shafted
Posty: 25
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:57
model samochodu: xceed 1,5 w prestiżu

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Shafted »

Tak czytam i drogą dedukcji doszedłem że kolega Marek3003 to był kiedyś Marik1234. 😉
Lukaszc
Posty: 47
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:06

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Lukaszc »

Marek3003 pisze: 15 lut 2022, 18:13 Biały lakier la la la za 2300,- nawet „de luxe” a przepraszam Kolega ma czarny? Może szary jak za oknem? A może niebieski jak niebo nad Krakowem w wietrzne dni?
Ale tak biały to nie usterka. To świadomy wybór.
Ja tam zamówiłem deluxe white - bo mi się po prostu podoba. Świadomie, wiem, że będzie się brudziło. Poza tym - każdy lakier jest zły, poza srebrnym. Rys na bezbarwnym nie widać przy białym i srebrnym tylko, biały się brudzi. Wychodzi, że najgorszy jest czarny, chociaż to dość popularny kolor - bo jest ładny. Jak się wydaje taki hajs na cztery kółka to powinno się podobać :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”