Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
dam9an
Posty: 360
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: dam9an »

Marek3003 pisze: 28 lut 2023, 18:11 Tak są stuki, nakleiłem jakąś uszczelkę z allegro przy okazji wyciszania. Nie widzę swojej aukcji. Uszczelek jest cała masa. Teraz ani drgną. Poszedłem po bandzie, nakleiłem zarówno na drzwi jak i na karoserię. Ale trzeba się przyzwyczaić do takich rzeczy bo człowiek by zwariował. Albo 15 letnie Bmw albo nowa Kia.....z gwarancją,
https://allegro.pl/oferta/uszczelka-do- ... b4a760ec99
Masz jakies foty jak to wykleiles?
marrrt76
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2023, 20:17
model samochodu: Kia ceed III kombi

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: marrrt76 »

Witam, na forum jestem pierwszy raz ale widzę ze problem stuków z tyłu jest znany . Kupiłem ceed III kombi dwa tygodnie temu , na początku nie zwracałem uwagi ale teraz coraz bardziej jest to irytujące zwłaszcza przy małych prędkościach . Umówiłem się do Aso ale z tego co koledzy pisza to strata czasu . Pojadę zobaczę jak nic nie wykminią to zastosuje podkładki pod ogranicznik bo mam ten sam problem ( wystarczy kogoś posadzić w bagażniku żeby odpychał klapę i jest ok :D )Pozdrawiam
Roman1100
Posty: 78
Rejestracja: 08 gru 2021, 20:44
model samochodu: ProCeed GT MY2022

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Roman1100 »

@marrrt76,

może wcześniej upewnij się, czy to nie jest kwestia luzów w blokadzie oparć tylnej kanapy. Owinięcie taśmą parcianą albo inną solidną taśmą metalowych zaczepów u mnie rozwiązało problem stuków, a byłem pewny, że to klapa, albo nawet coś w nadkolach.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2023, 21:14 przez Roman1100, łącznie zmieniany 1 raz.
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: ProCee_d56 »

Jeszcze nie byłeś w serwisie a już piszesz, że to strata czasu.
Daj się wykazać serwisowi, a jak nie, to zawsze możesz zmienić serwis, wcześniej dzwoniąc z pytaniem czy znają ten problem i go usuną skutecznie.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Impress »

Byłem w aso z problemem stukającej kanapy. Mechanicy wywalili cały bagażnik i rozkręcili kanapę, poprawiali to dobrą godzinę. Efekt ogólnie pozytywny. Mechanicy zrobili kilka jazd próbnych wokół komina. Przy odbiorze powiedzieli, że słyszą jeszcze delikatne stuki jakby z klapy bagażnika ale że to wymaga głębszej diagnostyki i jak mi to będzie przeszkadzać to mam się umówić na inny termin. Ja prawdę mówiąc stuków z bagażnika nie słyszę. Co do samej naprawy tego tylnego oparcia (ponoć jakieś zaczepy były poluzowane) to jest dużo lepiej niż było chociaż przy małych prędkościach czasem zdarza się jej zachrobotać jeszcze (nie wiem, być może te zaczepy się luzują podczas jazdy na wybojach). Jak będzie mnie to jeszcze denerwować to przy najbliższej okazji zgłoszę.
ProCee_d56
Posty: 469
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: ProCee_d56 »

Jak widać starali się to naprawić. Jeżeli masz wpis do książki gwarancyjnej to zawsze łatwiej jest reklamować.
Największym wrogiem postępu nie jest błąd, ale lenistwo. :)
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Impress »

ProCee_d56 pisze: 31 maja 2023, 15:12 Jak widać starali się to naprawić. Jeżeli masz wpis do książki gwarancyjnej to zawsze łatwiej jest reklamować.
Dzisiaj byłem drugi raz w sprawie tej hałasującej kanapy. Inny mechanik, bardziej ogarnięty od razu wiedział o co chodzi i poprawił tak, że jest idealnie. Podejście mojego salonu też jest bardzo w porządku. Nie zbywają klienta.
Awatar użytkownika
Tomasz_Aleksander
Posty: 56
Rejestracja: 09 maja 2023, 00:39
model samochodu: ..............................
Proceed GT 1,6 T-GDI
7DCT MY24
Full: PRE+TEC+AEB+PN
Blue Flame

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Tomasz_Aleksander »

Może wiesz co dokładnie poprawił i jak to powtórzyć?
Ewentualnie podaj jakie to ASO.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Impress »

Poprawili "mocowanie tylnej kanapy"". Jeszcze przed naprawą zamieniłem pare słów z mechanikiem i na początku stwierdził że dobrze zna temat i to hałasują plastiki (zaczepy?) między kanapą i bagażnikiem. Jednak finalnie z tego co zrozumiałem poprawili mocowanie czyli te uchwyty i zatrzaski które puszczają przy składaniu kanapy. Już nie dopytywałem. Fakt jest taki że poprawił to w ciągu 15 minut a poprzedni mechanicy walczyli półtorej godziny wywalali kanapę i efekt był średni. Samo ASO mieści się w Szczawnie Zdroju (Wałbrzych).
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

Post autor: Marek3003 »

Jej już 91 stron tematu.
Mam pytanie o radio. Czy w wersjach po liftingu coś poprawiono w tej kwestii. U mnie każda zmiana w ulubionych z np RMF na Radio Zet czy na inne powoduje 3-5 sekundową zwłokę czasem trzeszczenie i dopiero łapie stacje. Nigdy tego nie miałem w innym samochodzie. Ustawione stacje po zmianie zawsze włączały się od razu bez opóźnienia. Może mam coś nie tak lub źle naciskam? Przycisk po lewej stronie kierownicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”