Typowe usterki i niedoróbki Kia ProCeed

forum użytkowników modelu ProCeed
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: przemster »

Pittt pisze: 17 wrz 2022, 13:21 U mnie systemy bezpieczeństwa przyświrowały tylko raz w Chorwacji, krzyczało żeby sprawdzić wszystko, wyłączyłem i włączyłem auto i mu przeszło... Coś jest z tempomatem adaptacyjnym bo czasami ma problem z przyspieszeniem do ustawionej prędkości jakby coś przed sobą widział albo buja się minutę do zaprogramowanej V...
może to kwestia ustawionej odległości w tempomacie?
Pittt
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:08
model samochodu: Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Pittt »

przemster pisze: 18 wrz 2022, 20:18
Pittt pisze: 17 wrz 2022, 13:21 U mnie systemy bezpieczeństwa przyświrowały tylko raz w Chorwacji, krzyczało żeby sprawdzić wszystko, wyłączyłem i włączyłem auto i mu przeszło... Coś jest z tempomatem adaptacyjnym bo czasami ma problem z przyspieszeniem do ustawionej prędkości jakby coś przed sobą widział albo buja się minutę do zaprogramowanej V...
może to kwestia ustawionej odległości w tempomacie?
Nie, po prostu mu odbiło bo później było już ok.

Następna skucha to końcowy tłumik - po nagrzaniu coś brzęczy w środku - będę to musiał zgłosić to na 1 przeglądzie...
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: przemster »

vladi pisze: 07 wrz 2022, 12:21 u mnie tylko raz system multimedialny (cały ekran) po prostu się nie włączył. Postało autko pod marketem 20 minut i już działało normalnie.

inna sprawa, że często jak jest ekran powitalny z potwierdzeniem, to potrafi się zablokować do ponownego uruchomienia samochodu (nie przechodzi dalej) - dzieje się tak około raz na tydzień.

poza tym to jeszcze prawe czujniki martnego pola działają jak chcą, zazwyczaj nie... przy przeglądzie zgłoszę wszystko hurtem.
jaki masz problem z tym prawym czujnikiem? U mnie też robi dziwne akcje: do 50-60 km/h widzi samochody, a później to już loteria. Czasem nie widzi tylko ciężarowego przy wyprzedzaniu, a czasem w ogóle niczego nie widzi.
I ostatnio zauważyłem ,że w trakcie jazdy wyłącza się asystent pasa ruchu.
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: vladi »

1:1 mamy takie same objawy z prawym czujnikiem. Za moment jadę na przegląd olejowy więc zgłoszę, zobaczymy co poradzą na to.

Asystent u mnie działa różnie w zależności od nawierzchni (zczaiłem, że są drogi gdzie po prostu nie widzi pasów - takie "stare za gierka z jasnym asfaltem" i lekko wyblakłą farbą), ale to jestem w stanie zrozumieć. Na autostradach i ekspresówkach działa zawsze poprawnie więc uznałem, że to nie problem ogólny, tylko z przybrudzonym czujnikiem (w lusterkach) i olałem to.

inna sprawa, że u mnie też zacząłem zauważać, że tłumik rezonuje w jakby blacha się obijała w środku. Nie jest to upierdliwe, ale też na przeglądzie zgłaszam.
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: przemster »

vladi, jak po przeglądzie ?
Pittt
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:08
model samochodu: Proceed

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: Pittt »

Kurcze, jak tak czytam, to prawą stroną u mnie też nie widzi ciężarówek a osobówki jak mu pasi...
vladi
Posty: 70
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: vladi »

przegląd mam dopiero na 29.09, dam znać.
przemster
Posty: 43
Rejestracja: 19 wrz 2021, 21:33
model samochodu: ProCeed GT Line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: przemster »

vladi pisze: 20 wrz 2022, 15:50 przegląd mam dopiero na 29.09, dam znać.
a ja Twoje "Za moment jadę na przegląd olejowy" to przyjąłem, że będziesz tego dnia miał wyjazd. :lol:
Ja ma umówiony termin z usterkami na 28.09. Zobaczymy co powiedzą jak im kilka spraw zgłoszę.
tompear
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2022, 12:06
model samochodu: PROCEED GT, XCEED 1.5 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: tompear »

Pittt pisze: 19 wrz 2022, 18:11 Kurcze, jak tak czytam, to prawą stroną u mnie też nie widzi ciężarówek a osobówki jak mu pasi...
Mojego Proceeda odebrałem tydzień temu i czujnik martwego pola z prawej strony działa tak samo jak u was, raz widzi tam auto a raz nie. I nie ma znaczenia czy to jest Fiat 500 czy ciągnik siodłowy Volvo z naczepą. Też chętnie się dowiem co serwis na to. Bo to idzie w kierunku 'ten typ tak ma'.
tompear
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2022, 12:06
model samochodu: PROCEED GT, XCEED 1.5 T-GDI

Re: Typowe usterki i niedoróbki

Post autor: tompear »

Szarpnąłem się i zrobiłem coś, czego prawdziwy Polak nigdy nie robi czyli popatrzyłem do instrukcji:
System wykrywania ryzyka kolizji w martwym polu (BCA) pomaga wykrywać i monitorować pojazdy nadjeżdżające w martwym polu po stronie kierowcy i ostrzega kierowcę o ryzyku kolizji ...
Ponadto, gdy istnieje ryzyko kolizji podczas zmiany pasa ruchu lub wyjeżdżania przodem z miejsca parkingowego, system wykrywania kolizji w martwym polu pomaga uniknąć kolizji.
Dodatkowo jest tam pełno ograniczeń i sytuacji gdy ten system nie będzie działał lub będzie działał niepoprawnie. Tak więc ten prawy czujnik martwego pola to chyba działa zgodnie z planem. Jak się komuś chce wyciągać instrukcję żeby poczytać o tym więcej to jest to w sekcji 6, strona 113.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”