Kia Smart Key a zdalne zamykanie okien

forum użytkowników modelu Ceed
novibud
Posty: 65
Rejestracja: 17 cze 2019, 19:58
model samochodu: KIA Cee'd Sportswagon XL 1,6 128 CRDi 6AT 2013
Lokalizacja: Włocławek

Re: Kia Smart Key a zdalne zamykanie okien

Post autor: novibud »

FISH pisze: 04 maja 2020, 08:56 Tak na marginesie tylko napiszę, że na przykładzie tego domykania szyb widać, jak producenci robi nas kupujących w balona. Ja miałem Ceeda w latach 2013 - 2016 i była to zwykła wersja L ze zwykłym kluczykiem typu "scyzoryk" i wówczas funkcja ta była w standardzie. Dzisiaj, kiedy ceny za samochody są RADYKALNIE wyższe, dokupujesz pakiet z "inteligentnym" kluczykiem, ale jeszcze musisz dokupić funkcję tegoż kluczyka. Kasa, kasa, kasa i przekonanie, że głupi klient i tak dopłaci. To przykre.
No nie wiem, ja mam 2013 wersję XL ze Smart Key i nie mam możliwości domykania szyb z kluczyka. Nawet instrukcja nie opisuje takiej opcji.
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Kia Smart Key a zdalne zamykanie okien

Post autor: FISH »

Szanowny Kolego - jaki niby miałbym cel w pisaniu baśni Andersena i opowiadanie o czymś co nie miało miejsca ?? Miałem Ceed kombi w wersji L bez ŻADNYCH modyfikacji i szyby opuszczały się z kluczyka. Możliwe że podobnie jak to jest w Optimie, opcje hatchbacka i kombi różnią się między sobą ?
Inna sprawa, że znając życie "dokupienie opcji" polega zapewne na odhaczeniu pozycji w menu serwisowym systemu auta. Stąd mogą wynikać różnice zgłaszane przez użytkowników różnych modeli Kia.
Whatever - nie zmienia to zasadniczej myśli którą chciałem się z Państwem podzielić. :D
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Awatar użytkownika
socisz
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2020, 11:02
model samochodu: Rio IV
Lokalizacja: Abu Zabi, ZEA

Re: Kia Smart Key a zdalne zamykanie okien

Post autor: socisz »

Mam smart key w Rio, ale też nie domyka okien...
pozdrawiam,
socisz

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”