ASO Warszawa - jakie polecacie?

Lista warsztatów w województwie Mazowieckim
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: granite »

Cześć,

Auto mam nowe więc ASO znam na razie tylko z tego zerowego przeglądu olejowego. Nie zachwyciło mnie ...
Połowa sukcesu w brażny serwisowej to ludzie oraz wypracowane przez lata procedury i dlatego pytam:

Które z warszawskich ASO jest wg. Was najlepsze? Poziom obsługi/jakość, terminowośc itp/itd.
Przez lata serwisowałem 2 Renault, gdzie standardy obsługi klienta chociazby w takim RRG mocno poszły w górę.

Przekazanie auta -> protokół.
Gdy coś nie gra robią filmik z komentarzem serwisanta, przesyłają go mail'em z prośbą o decycję. To mi się zawsze podobało.
Auto zawsze umyte po serwisie.
Pałna dokumentacja.

Czy jakieś ASO KIA w Warszawie trzyma podobny standard?

Dwa:
Czy KIA oferuje elektroniczną historię auta/serwisów dla właściciela auta (jakaś apka lub strona www)?
Coś co przypomina mi o przegląadch, pokazuje wykonane uprzednio prace itp/itp?
W Renault jest coś takiego.

Pozdrawiam
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: GrzesB »

Sądzę, że z serwisem w Kia tak jak w innych markach - wszystkie są dobre dopóki nie masz poważnego problemu... Osobiście jeżdżę do Eforii. Protokół przyjęcia oczywiście jest, szczegółowa check lista czynności po przeglądzie też. Mam nadzieję, że nie będę musiał weryfikować ich umiejętności przy awarii. ;)

Namiastka aplikacji była, ale nie ma "bo RODO". Czy wróci nie wiadomo. Tyle dowiedziałem się w KMP. Miała listę czynności serwisowych, ale żadnego połączenia z jakimiś centralnym systemem serwisowym nie było.
Optima GT (2018)
ch-tr-expert13
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:49
model samochodu: Kia Optima SW 1.6T DCT

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: ch-tr-expert13 »

Czy przed te 1.5 roku ktoś ma jakieś doświadczenia z serwisami ASO z okolicy Warszawy?
Podziecie się doświadczeniami dobrymi lub złymi.
maronesz
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:14

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: maronesz »

Stanowczo odradzam korzystanie z usług ASO na Połczyńskiej 33 (Carserwis).
Decydując się na wizytę tam liczyłem, że zapłacę więcej, ale przynajmniej robota będzie zrobiona jak należy. Nic bardziej mylnego. Samochód trzymali kilka dni, udało im się w tym czasie podłączyć do komputera i zczytać błąd.
Gdybym sam nie zadzwonił i nie zapytał, co z samochodem, to pewnie dalej by trzymali. "Właśnie miałem do pana dzwonić, kolega właśnie wrócił z jazdy pana samochodem". Nie byli w stanie w tyle czasu zlokalizować przyczyny problemu ani wykluczyć żadnej możliwości, zamiast tego polecili wymieniać po kolei wszystko, co mogłoby to powodować (nawet części które kilka tys. km temu były wymieniane). Gdybym na to poszedł wydałbym pewnie z 10tys zł i wciąż nie ogarnął problemu.
Panowie postanowili więc zamienić cewki miejscami (ostatecznie zamienili nie te co trzeba, więc nawet jakby to były one, to nic by to nie dało), po czym według nich jeździli samochodem 20km i błędu nie ma.
Odbieram samochód, wsiadam, jadę kilka minut i wywołuję wywalenie błędu z łatwością.
Samochodem pewnie pracownik sobie do domu jeździł, bo faktycznie km na liczniku przybyło. A specjalnie jeszcze przez telefon dopytywałem, czy jazda odbyła się w takich warunkach jakich wywala błąd - usłyszałem: "Tak, tak, jak najbardziej. Pracownik był na to uczulony".
Byłem zatem dobre kilka dni bez samochodu, zapłaciłem niecałe 300zł (przy okazji - JEST TO CENA 1 ROBOCZOGODZINY W TYM ASO) i nic nie zrobili.
Ostatecznie inny mechanik zlokalizował przyczynę problemu w niecałą godzinę eliminując kolejne możliwe przyczyny i wziął za to kilka razy mniej (przy czym on akurat coś zrobił).
Poza tym obsługa w tym ASO raczej kiepska, więc proszę się liczyć z gburowatymi panami, dla których będziecie problemem jak przyjdziecie. Umawiając się należy liczyć, że przyjmą Was najwcześniej za tydzień.
Nie wiem, czy tak samo jest w drugim ASO, które jest niejako chyba powiązane z tym, bo dzwoniąc na infolinię pytają, do którego oddziału chcielibyście się udać.
Ja upewnię się, że w tym ASO moja noga już nie postanie.
Żeby jednak nie było - może z wymianą oleju w silniku czy hamulców sobie poradzą ... Ja nie będę ryzykował ;)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: waciach »

Do tej pory jeździłem do Kia Eforia bo tam kupowałem auto ale po ostatniej wizycie postanowiłem że wypróbuję inne serwisy.
Moje uwagi to przede wszystkim jakość i czas realizacji:

Wymiana oleju -> przyjechałem na konkretną, umówioną kilka dni wcześniej godzinę (wczesny ranek) i usłyszałem że auto będzie do odbioru pod koniec dnia :lol: Kolejna wymiana spotkała się już z moim stanowczym sprzeciwem więc czekałem na miejscu - grubo ponad godzinę. Nie wspominając o tym że zawsze przelewają olej (cała miarka jest w oleju więc nawet ciężko powiedzieć jak bardzo)

Wymiana kół (całych) -> Podobnie, od ręki nie zrobią a zwykły mechanik obok mojego bloku robi mi to w 20 minut z wyjęciem, wyważeniem i włożeniem kół do bagażnika (na moich oczach) za 1/3 ceny, którą proponuje ASO.

Zgłoszenia gwarancyjne:

Skrzypiące tylne fotele naprawili przez owinięcie zaczepów taśmą. Fakt, już nie skrzypi ale też siedzenia nie składają się od strony bagażnika tak jak wcześniej bo trzeba je mocno popchnąć. Ja daję radę bo jestem wysoki ale moja partnerka już nie.

Stukającą klapę bagażnika naprawili podkładkami, które działały 1 dzień i dalej stuka.

Wisienka na torcie, która przelała czarę goryczy to pierdzący tłumik końcowy. Serwisant jak usłyszał z czym przyjechałem to bez oglądania pojazdu od razu powiedział "My panu nic z tym nie zrobimy... Ja wiem, samochód wydaje takie dźwięki jak się rozgrzeje ale to jest cecha tego pojazdu i Kia nie prowadzi w tym kierunku żadnej akcji serwisowej. Nie mówi co trzeba wymienić". Nie no super. Auto po 20K kilometrów zaczęło pierdzieć ale to jest cecha pojazdu. Jak znajomi mi zwracają uwagę że coś mam z autem nie tak to śmiało mogę mówić że to taka specjalna cecha Kia, taka funkcja bieda sport wydech + :lol: Sprawę skierowałem do centrali KIa bo w internecie znalazłem informacje że ludziom wymieniali tłumik końcowy i problem znikał a mnie odesłano z kwitkiem więc coś tu nie gra.

Ogólnie rzecz biorąc dano mi do zrozumienia że albo Kia mówi że coś jest problemem i mówi jak to naprawić / co wymienić albo problemu nie ma, są tylko cechy pojazdu więc ja dziękuję za takich specjalistów wymieniaczy i jeździł będę tylko z przymusu.

Teraz sam nie wiem co wybiorę, pewnie coś drogą losowania na mapie Warszawy
mateuszkonrad
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2020, 00:36

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: mateuszkonrad »

Spróbuj Malibu na Morelowej, ja nie narzekam :)
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: waciach »

Umówiony - już przez telefon brzmiało dużo profesjonalniej. Zobaczymy jak serwis :)
mateuszkonrad
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2020, 00:36

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: mateuszkonrad »

waciach pisze: 05 maja 2021, 13:08 Umówiony - już przez telefon brzmiało dużo profesjonalniej. Zobaczymy jak serwis :)
I jak wrażenia?
waciach
Posty: 175
Rejestracja: 04 wrz 2019, 13:24
model samochodu: ProCeed 1.4 2019

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: waciach »

Wszystko spoko, myślę że jeszcze odwiedzę ten serwis.

Jako pierwsi nie przelali oleju przy wymianie :lol:
marimach77
Posty: 169
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:12
model samochodu: Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASO Warszawa - jakie polecacie?

Post autor: marimach77 »

waciach pisze: 14 maja 2021, 14:01 Wszystko spoko, myślę że jeszcze odwiedzę ten serwis.
Czy mogłeś być obecny przy aucie podczas wszystkich czynności?
Kia XCeed 1.4 T-GDI 7DCT XL+AEB
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”