skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

forum użytkowników modelu Optima
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

daniel pisze: 09 paź 2019, 22:41 .....
PS. Problem świateł jest rozwiązany. Jest ukryta regulacja świateł drogowych. Nie wszyscy wiedzą gdzie. Nie ma wady konstrukcyjnej, sam to przerabiałem i w tej chwili światła są OK.
Wiem, że offtopic, ale w temacie dotyczącym świateł nie odpowiedziałeś, więc zapytam tutaj: w którym serwisie robiłeś światła?
falcon7-
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, 20:46
model samochodu: KIA Optima 1,6 T-GDI

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: falcon7- »

Przecież pisałem, że KMP analizuje problem a ja czekam cierpliwie.
Skrzynia dalej szarpie.
Jak zrobić z tymi światłami, podpowiesz coś ?
Bo samo stwierdzenie że jest ukryta regulacja niewiele wnosi do sprawy...
Mariusz78
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2019, 08:41
model samochodu: Kia Optima 1.7DCT 2018r

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Mariusz78 »

Kolego od "golfa znajomego" piszesz bzdury ! DCT w Kia posiada tryb pełzania.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Piotrek »

falcon7- pisze: 10 paź 2019, 21:33 Jak zrobić z tymi światłami, podpowiesz coś ?
Bo samo stwierdzenie że jest ukryta regulacja niewiele wnosi do sprawy...
Jest o tym oddzielny temat wielki jak ocean, tam jest wszystko opisane.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
piotrroger
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2020, 02:04

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: piotrroger »

Czesc wszystkim,

sory za odsiwezenie roczego watku, ale moglby ktos dac aktualizacje jak aktualnie wyglada u niego sytuacja z 7dct i 1.7cdri?
Zastanawiam sie nad 2 roczna KIA Optima i chcialbym sie dowiedziec czy po tych akcjach serwisowych problem u was zanikl czy jednak nadal sie pojawia?

Pozdrawiam!
Willi
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2022, 23:27
model samochodu: Kia Sportage

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Willi »

chudy pisze: 10 kwie 2019, 12:03 Mi zaczęły się ślizgać sprzęgła, wymienione na nowy zestaw na gwarancji
Tak z ciekawości to przy jakim przebiegu wymieniali Ci sprzęgła w ramach gwarancji?
Willi
Posty: 47
Rejestracja: 29 maja 2022, 23:27
model samochodu: Kia Sportage

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Willi »

Mariusz78 pisze: 19 paź 2019, 08:45 Kia posiada tryb pełzania.
Nie nazwał bym tego pełzaniem tylko waleniem budy/graniczącym z podskakiwaniem w stylu meksykańskiego Lowridera tyle tylko że w przeciwieństwie do amerykańskich Chevroletów skakanie w KIA jest mało zabawne...
Wolno44
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2022, 16:02
model samochodu: Optima

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Wolno44 »

Witam.
Posiadam Kia Optima 2017 GT Line 1.7crdi
Mam problem ze skrzynią biegów automatyczną. Czasami przy zmianie biegów odnoszę takie wrażenie, jakby się ślizgał. Jak jadę z górki i dotknę pedału hamulca, to redukuje biegi na niskie i wychodzi na wysokie obroty, tak samo jak wjeżdżam pod górę robi redukcję i trzyma na niskim biegu, aż wyjadę pod nią. Nie ukrywam że jest to denerwujące. Jak dłużej stoi auto, to jak nim zaczynam ruszać, to szarpie silnikiem. I nie wiem czy to jest wina skrzyni czy silnika?
Czy ktoś miał podobny problem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
artic82
Posty: 94
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: artic82 »

Kolego Wolno44, też tak mam, że jadąc z góry często zrzuci bieg na niższy. W sumie nie zawsze. Nie wiem od czego to zależy bo są różne "z górki" mniejsze większe i w sumie czasem bez gazu lecę sobie z górki i trzyma na 7 biegu a czasem na większej górce zrobi redukcję do 6 a czasem do 5 i tak aż nie dodam gazu. Natomiast czasem jadąc pod górę na 6 biegu zrzuci na 5 i trzyma na tym biegu, choć słychać taki dźwięk "szyszyszy" jakby nie mógł się zdecydować czy wrzucić bieg w górę czy zbić w dół i jakby na pół sprzęgle na tym 5 biegu jedzie.
Wolno44
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2022, 16:02
model samochodu: Optima

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Wolno44 »

Witam artic82
Ja ci powiem że u mnie redukuje biegi jak jadę z górki i tylko dotknę pedału hamulca to odrazu redukcję robi dwa albo trzy biegi za każdym razem. Miałem BMW E61 w automacie całkiem inny komfort, tak samo mojego brata Hyundai, też nim jeździłem 1.7 crdi, skrzynia pracuje całkiem inaczej....
Nie wiem nie mam pojęcia, Optima fajny samochód komfort, wygląd, silnik nawet daje radę ale skrzynia wszystko psuje.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”