skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

forum użytkowników modelu Optima
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

Diagnoza sprowadza się do złapania tego na próbie drogowej z podpiętym komputerem diagnostycznym.
A filmy mam.
kosik
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2019, 01:44

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kosik »

aktualnie w ASO "x" stoją kolejne 4 sztuki z problemami z ta skrzynią (wszystkie 1.7crdi)...rozmawiałem z chłopem który je tam robi...czy da się jakoś temu zapobiegać np wymieniając częściej olej lub jakoś inaczej i podobno nie ma na to żadnej rady, są to wady konstrukcyjne jakichś tam elementów ( Nie pamiętam dokładnie co i jakie), ale prawda jest taka że z większością egzemplarzy będą problemy, to tylko kwestia czasu, oczywiście trafia się sztuki które będą latały , ale z większością może być problem. Ja mam na razie 30 tyś nalatane i nic się nie dzieje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: gisio »

kosik pisze: 28 sie 2019, 18:20 aktualnie w ASO "x" stoją kolejne 4 sztuki z problemami z ta skrzynią (wszystkie 1.7crdi)...rozmawiałem z chłopem który je tam robi...czy da się jakoś temu zapobiegać np wymieniając częściej olej lub jakoś inaczej i podobno nie ma na to żadnej rady, są to wady konstrukcyjne jakichś tam elementów ( Nie pamiętam dokładnie co i jakie), ale prawda jest taka że z większością egzemplarzy będą problemy, to tylko kwestia czasu, oczywiście trafia się sztuki które będą latały , ale z większością może być problem. Ja mam na razie 30 tyś nalatane i nic się nie dzieje.
Pozdrawiam
Skoro to są wady konstrukcyjne to je opisz podając szczegóły chętnie je poznam.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
tnt
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:16
model samochodu: Optima

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: tnt »

@kon jakiś postęp w temacie twojej skrzyni?
@kosik co to za aso? podeslij na pw

U mnie problem po zmianie softu znowu powrócił. Ślizganie jest mniej odczuwalne za to szarpanie przy ruszaniu już przeszło w dość mocne i dodatkowo doszedł dźwięk jakby luźnych elementów w skrzyni.
Po powrocie z urlopu oddaję auto na serwis
baku1984
Posty: 19
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:01
model samochodu: OPTIMA GT LINE
Lokalizacja: Warszawa

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: baku1984 »

tnt pisze: 06 wrz 2019, 11:43 @kon jakiś postęp w temacie twojej skrzyni?
@kosik co to za aso? podeslij na pw

U mnie problem po zmianie softu znowu powrócił. Ślizganie jest mniej odczuwalne za to szarpanie przy ruszaniu już przeszło w dość mocne i dodatkowo doszedł dźwięk jakby luźnych elementów w skrzyni.
Po powrocie z urlopu oddaję auto na serwis
Mam identyczną syt. Tez mnie splawili mówiąc, że aktualizowali soft. Mam 48 tys przebiegu i tak jak u Ciebie pojawily się jakieś stuki ze skrzyni..
KIA OPTIMA SW 1.7 CRDI GT-line
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

U mnie postępów brak póki co.
Przy ostatniej wizycie w serwisie, problem nie był łaskawy się ujawnić. A więc odebrałem samochód i sobie jeżdżę. Oczywiście dzieje się to coraz częściej i będę się umawiał niebawem ponownie na serwis.
Z tego co obserwuje, u mnie problem nie będzie z samym sprzęgłem, bo przez większość czasu działa ono dobrze. Problem będzie z dociskiem lub jego sterowaniem (obstawiam to drugie). Np w trybie SPORT, sprzęgła nigdy nie złapały żadnego poślizgu.

Jak jeździłem z mechanikiem z ASO z wpiętym interfejsem diagnostycznym, to skrzynia oczywiście działała bajecznie. Żeby było śmiesznie, to podłączony interfejs nie był "neutralny" dla samochodu, bo co kilka minut wyłączał mi się AutoHold.
mileq
Posty: 33
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:18
model samochodu: Optima L+NAV 1.7 Diesel automat

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: mileq »

w mojej Optimie problemy ze skrzynią zaczęły się przy przebiegu około 65 tyś (rok temu) zgłosiłem w ASO, przejechali się ze mną na parkingu i od razu potwierdzili, że sprzęgła do wymiany Oczywiście na gwarancji. W tym roku, przy przebiegu 90 tyś, na 3 przeglądzie ASO samo stwierdziło, że jest problem z kołem dwu-masowym, umówiłem się na oddanie autka kilka dni później. Tego samego dnia co oddałem samochód poinformowano mnie, że wymieniają dwumasę - na gwarancji. Jeżdże dalej, ale coś mi nie pasuje w działaniu skrzyni, jakby przed wymianą dwumasy było lepiej.
Dodaję, ze pierwsze problemy ze skrzynią polegały na szarpaniu przy ruszaniu (na 1 biegu) W pewnym momencie szarpanie było tak znaczne, jakbym koła traciły przyczepność (buksowały). Nawet w pierwszej chwili myślałem, czy opony nie są łyse :)
Poza tymi awariami to jazda Optimą sprawia mi cały czas dużą przyjemność, niestety te skrzynie. Zastanawiam się nad zmianą auta i myślałem o nad dwusprzęgłowką innej marki, ale czy nie trafię z deszczu pod rynnę?
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Eryk93 »

kon pisze: 06 wrz 2019, 21:52 Jak jeździłem z mechanikiem z ASO z wpiętym interfejsem diagnostycznym, to skrzynia oczywiście działała bajecznie. Żeby było śmiesznie, to podłączony interfejs nie był "neutralny" dla samochodu, bo co kilka minut wyłączał mi się AutoHold.
Widzę, że nie tylko mnie to spotyka :lol:
falcon7-
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, 20:46
model samochodu: KIA Optima 1,6 T-GDI

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: falcon7- »

Również miałem ten problem. Mam benzynę 180 koni w automacie . Ma pół roku
Zawsze na zimnym silniku , przy wolnej jeździe można było wyczuć szarpanie.
Tylko na zimnym i tylko na wolnej jeździe . Po 4 km problem znika .
Po pierwszej wizycie w serwisie zostałem uraczony wydrukami z komputera gdzie wszystko jest OK.
Trzeba było napisać nieprzyjemnego maila do właściciela serwisu , aby uzyskać poważne zajęcie się tematem.
Samochód był w ASO tydzień, codziennie jeżdżono nim krótko aby złapać te drgania. Najpierw mechanik ( szef mechaników) wyczuł, później udało się mu te parametry nagrać .
KMP potwierdziła że znają problem i analizują rozwiązanie. Pewnie trzeba będzie wgrać nową mapę silnika.
Ale czekam cierpliwie.

Moja rada - NIE ODPUSZCZAĆ w ASO. Pierwsze zgłoszenie zawsze jest traktowane "z buta", że klient sobie coś ubzdurał .
Pisać maile do właścicieli firma, bo im zależy na opinii, zwłaszcza że serwis ASO do tanich się nie zalicza.
Nie dajcie sobie wcisnąć kitu z wydrukami, bo one zawsze są w porządku. Piszcie maile, to działa.
Przy okazji wymienią mi gwarancyjnie NOWY akumulator, który na komputerze również był w porządku, ale jednak nie ładuje.

PS - znany problem "dlugich" świateł w wersji M jest nie do rozwiązania. To wada konstrukcyjna, a KMP nigdy nie przyzna się do tego faktu.
Oni opierają na urządzeniu pomiarowym, które zawsze pokazuje , że światłą są w normie
I koło się zamyka.
Zadowolony jestem że nie miałem schiz że mi skrzynia szarpie. Że jednak coś jest nie w porządku.
daniel
Posty: 31
Rejestracja: 29 lip 2019, 13:38
model samochodu: Optima 1.6 T-GDI 7DCT

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: daniel »

Co oznacza że " ja też miałem ten problem" czyli wgrali ci nowe oprogramowanie? usunęli usterkę? skrzynia nie szarpie?
PS. Problem świateł jest rozwiązany. Jest ukryta regulacja świateł drogowych. Nie wszyscy wiedzą gdzie. Nie ma wady konstrukcyjnej, sam to przerabiałem i w tej chwili światła są OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”