skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

forum użytkowników modelu Optima
tnt
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:16
model samochodu: Optima

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: tnt »

W tym tygodniu dopadło i mnie ślizganie przy ruszaniu i zmianie na wyższe biegi. Póki co nie jest to mocno odczuwalne ale już częste ruszanie w korku jest dość upierdliwe.
Silnik 1.7 crdi 7dct z marca 2017 przy przebiegu 59000...

Serwis stwierdził, że reklamacja potrwa 2 tygodnie bo muszą wziąć auto na 2 dni diagnostyki i potem procedura z KMP. Możliwy termin przyjęcia auta połowa września bo mają w tej chwili 3 optimy z tym samym problemem.

Jak w waszym przypadku wyglądała procedura reklamacji?
Czy w takiej sytuacji należy się auto zastępcze na czas naprawy?
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: HubertC »

Czy ktoś wie, czy problem ten występuje też w silniku 1.6 tgdi benzyna?
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Eryk93 »

To chyba trzeba by było szukać na forum sportage'a, bo w optimie to stosunkowo nowy setup. Poza tym w benzynie jest mniejszy moment więc może problemu nie będzie. Ciekawy jaki jest największy przebieg 1.6tgdi na tym forum w optimie :?:
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

tnt pisze: 08 sie 2019, 10:20 Jak w waszym przypadku wyglądała procedura reklamacji?
Czy w takiej sytuacji należy się auto zastępcze na czas naprawy?
u mnie sytuacja podobna - dostałem informacje, że sprawa może potrwać około 2 tygodni z uwagi na procedury (znaczna kwota naprawy). Diagnoza-> zgoda na naprawę KMP -> ściągnięcie części.
Pech taki, że auto stoi w serwisie i za cholerę nie chce problem wyjść na wierzch. Jeździłem nawet z mechanikiem i oczywiście skrzynia działa świetnie ;)
a na piękne oczy mi jej przecież nie wymienią..

Nie wiem czy samochód zastępczy się należy, ja dostałem.
tnt
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2018, 15:16
model samochodu: Optima

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: tnt »

kon pisze: 09 sie 2019, 13:24
tnt pisze: 08 sie 2019, 10:20 Jak w waszym przypadku wyglądała procedura reklamacji?
Czy w takiej sytuacji należy się auto zastępcze na czas naprawy?
u mnie sytuacja podobna - dostałem informacje, że sprawa może potrwać około 2 tygodni z uwagi na procedury (znaczna kwota naprawy). Diagnoza-> zgoda na naprawę KMP -> ściągnięcie części.
Pech taki, że auto stoi w serwisie i za cholerę nie chce problem wyjść na wierzch. Jeździłem nawet z mechanikiem i oczywiście skrzynia działa świetnie ;)
a na piękne oczy mi jej przecież nie wymienią..

Nie wiem czy samochód zastępczy się należy, ja dostałem.
daj znać jak to się dalej posunie w Twoim przypadku bo jestem ciekaw jak do tego podejdą

U mnie drugi serwis nie stwierdził usterki, niby tylko szarpanie przy starcie. Na razie przeprogramowali skrzynie/soft i póki co jest lepiej - zobaczymy jak długo :) Mam jeździć i obserwować
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: HubertC »

Zamawiając samochód zapytałem o szarpiącą skrzynię biegów. Udzielono mi informacji, iż poprawiono Soft, co ma eliminować szarpanie. A kto ma takie objawy powinien podjechać do serwisu na wgranie nowego sortu. Ciekawy jestem czy rzeczywiście to wyeliminuje tą wadę?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

Auto póki co odebrane z serwisu, bo tam nie udało się wychwycić slizgania.
Oczywiście teraz w trasie ślizga jak cholera ;)
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

A jesli ustawilbys kamere na zegary zeby nagrac kilkumrotne slizganie?? Nie bedzie to dowod dla serwisu? Zeby kia/hyundai wrocili do hydrokinetykow to byloby bardzo dobrze. Takie skrzynie duzo wiecej wutrzymuja.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

Nikt nie wymieni skrzyni na podstawie filmu z telefonu.
Muszą to sami zdiagnozować i tu ich w pełni rozumiem.
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

Ale w sensie moze widzac film podejma sie dokladnej diagnozy. Domyslam sie ze skrzynia najczesciej slizga na 7 biegu. Do wymiany pewnie zestaw sprzegiel. Dziwi mnie fakt suchych sprzegiel przy 350Nm...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”