skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

forum użytkowników modelu Optima
ufoshi
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2021, 19:15
model samochodu: Kia Optima GT-LINE 1.7 CRDi

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: ufoshi »

Opiszę jak to jest u mnie 1.7 CRDI 7DCT
Więc tak 3 lata temu tj 2019 na gwarancji wymienili mi sprzęgło w serwisie za free w ramach gwarancji - auto przebieg 65000. Problem polegał na szarpaniu przy ruszaniu. Po wymianie super zero problemu. W 2020 wymienili mi serwisie dwumasę za kasę 4000 zł bo dzowniła. Jak dla mnie było ciszej ale teraz dalej dzwoni.
Mamy rok 2022 przebieg 105000 i przy ruszaniu dalej zaczęła szarpać. Więc wychodzi mi, że to dalej sprzęgło. Ogólnie z tego co wiem to DCT w naszych autach to skrzynia z benzyny i po prostu moment diesla jest za duży i szybciej dojeżdża sprzęgło.
Teraz pytanie do Was. Czy istnieje możliwość założenia jakiegoś wzmocnionego sprzęgła do tego auta, jak tak to jak to wygląda albo czy są jakieś zakłady co robią takie rzeczy bo teraz wymiana zamknie się w kwocie jakieś 5000 zł pewnie w serwisie, a z doświadczenia wiem że za jakiś czas będzie to samo.
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: artic82 »

Jak się ogląda TVN Turbo to ma się wrazenie, że teraz to wszystko można. Tylko jak się człowiek chce za to wziąć to się okazuje, że w koło same Janusze mechaniki. Też jestem przekonany, że moment prawie 400N to dużo i jest problem z przeniesieniem tego przez sprzęgło. I teraz pytanie czy jak założysz wzmocnione okładziny sprzęgła to szarpanie się nie nasili? Bo teraz ten moment się jak gdyby uslizguje ale jak założysz lepsze okładziny i załączenie napędu będzie następowało gwałtownie z uwagi na lepsze tarcie i trzymanie okładzin, to pewnie jebnie coś innego. Teraz to u mnie czasem przy ruszaniu poszarpie, potem już nic a biegi zmienia płynnie i cicho. Mam przebieg 136 tys i wiem że nic oprócz adaptacji skrzyni nie było robione.
Johny27
Posty: 55
Rejestracja: 21 wrz 2021, 20:48
model samochodu: Optima 1.7 crdi 141km rocznik 2017 sedan L

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Johny27 »

Wymiana kompletu sprzegla z dwumasą w DCT tomkilkanasie tys zł w serwisie i około 9tys. u dobrego mechanika
saron22
Posty: 602
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: saron22 »

artic82 pisze: 27 paź 2022, 19:45 Jak się ogląda TVN Turbo to ma się wrazenie, że teraz to wszystko można. Tylko jak się człowiek chce za to wziąć to się okazuje, że w koło same Janusze mechaniki.
To jedź do TVN Turbo. Niech ci zrobią.
ufoshi
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2021, 19:15
model samochodu: Kia Optima GT-LINE 1.7 CRDi

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: ufoshi »

Jakby z TVN Turbo chcieli mi wymienić na wzmocnione - jadę pierwszy ;]

Trochę poszperałem i mam kilka filmików. TO jest jak to wygląda z użyciem oryginalnych akcesoriów do wymiany za 16000 tysi:
https://www.youtube.com/watch?v=wrJnfAHEZQw,
+
regulacja wysprzęglika:
https://www.youtube.com/watch?v=YKx8_RailsY

A to juz metoda chałupnicza bez użycia super gadżetów:
https://youtu.be/lwpe927rH0I

Szukałem też czy dałoby się np okładziny w sprzęgle zmienić na takie z domieszką kewlaru aby były trochę twardsze.
tutaj opis: https://www.komtek.pl/index.php/okladziny-luk-kevlar

PS czy ktoś z kolegów ma już zakład w którym można bez problemu zlecić wymianę sprzęgła czy tylko serwis?
saron22
Posty: 602
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: saron22 »

Przecież na filmach masz na tacy podane jak to zrobić - możesz zrobić sobie sam za darmo. W czym problem?
ufoshi
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2021, 19:15
model samochodu: Kia Optima GT-LINE 1.7 CRDi

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: ufoshi »

saron22 pisze: 08 lis 2022, 17:41 Przecież na filmach masz na tacy podane jak to zrobić - możesz zrobić sobie sam za darmo. W czym problem?
Bardziej zrobiłem to z chęci rozpoznania tematu. Co znalazłem pokazałem. Abstrahując od powyższego komentarza to byłem wczoraj na diagnostyce w serwisie autoryzowanym i nie stwierdzono żadnych problemów ze skrzynią i sprzęgłem, Dzisiaj jak ruszałem to auto szarpało jak szalone więc jestem wręcz zmuszony do zapoznania się z tematem "BARDZIEJ". Bo z doświadczenia wiem że będzie raczej gorzej niż lepiej.
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: PanBambaryla »

ufoshi pisze: 30 lis 2022, 13:12 Dzisiaj jak ruszałem to auto szarpało jak szalone więc jestem wręcz zmuszony do zapoznania się z tematem "BARDZIEJ". Bo z doświadczenia wiem że będzie raczej gorzej niż lepiej.
Szarpanie może być też wynikiem problemów ze spalaniem: elektryka, najbardziej prawdopodobne, albo układ paliwowy. U mnie w nowym aucie wymienili 4 świece oraz 1 cewkę, ale problem (szarpanie) wciąż występuje przy nagrzewaniu się silnika, później jest OK. Podejrzewam więc jeszcze 1 cewkę, ale da się z tym jeździć. Nie mam czasu tego diagnozować w serwisie, bo musi być start z zimnego silnika.
Pzdr, Bam
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: artic82 »

saron22 pisze: 03 lis 2022, 22:53
artic82 pisze: 27 paź 2022, 19:45 Jak się ogląda TVN Turbo to ma się wrazenie, że teraz to wszystko można. Tylko jak się człowiek chce za to wziąć to się okazuje, że w koło same Janusze mechaniki.
To jedź do TVN Turbo. Niech ci zrobią.
Po co ten sarkazm? A nie jest tak? Gdzie nie pojedziesz to każdym "mechanik" patrzy jak zarobić a nie zrobić. Może u Ciebie jest z tym lepiej. Ja piszę jak jest w mojej okolicy. Poza tym nie prosiłem Ciebie o pomoc w tym temacie bo z resztą twój wpis niczego pożytecznego do dyskusji nie wnosi.
saron22
Posty: 602
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: saron22 »

artic82 pisze: 02 gru 2022, 12:17

Po co ten sarkazm? A nie jest tak? Gdzie nie pojedziesz to każdym "mechanik" patrzy jak zarobić a nie zrobić. Może u Ciebie jest z tym lepiej. Ja piszę jak jest w mojej okolicy. Poza tym nie prosiłem Ciebie o pomoc w tym temacie bo z resztą twój wpis niczego pożytecznego do dyskusji nie wnosi.
Sarkazm jest po to, że pisanie bzdur z cyklu, że w telewizji to czy tamto nadaje się tylko do tego aby tak to skomentować. Dorosły jesteś (po nicu domyślam się, że rocznik 82), masz prawa wyborcze, możesz mieć i wychowywać dzieci a nie wiesz takich podstawowych spraw jak to, że telewizja kłamie? Że w telewizji wszystko jest reżyserowane? Że prezenterki i aktorki wyglądają na ekranie na ładniejsze a prezenterzy na wyższych niż są w rzeczywistości? A te wszystkie programy z TVN Turbo nie mają żadnej wartości. To rozrywka dla prostackiej gawiedzi, która myśli, że jak pokażą to w telewizji to tak jest naprawdę.

Jeśli u ciebie w okolicy jest problem z mechanikami to masz pole do popisu. Jeśli uważasz, że to taki świetny interes to otwieraj warsztat i rób tak jak robią w telewizji. I kasuj. W czym problem? Żadnego pozwolenia ani wykształcenia w tym kierunku nie musisz mieć. A firmę zarejestrujesz w godzinę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”