skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

forum użytkowników modelu Optima
kosik
Posty: 4
Rejestracja: 08 kwie 2019, 01:44

skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kosik »

Witam
przymierzam się do zakupu Optimy 1.7crdi 7dct 2017 GTline+ tech, ale zaprzyjaźniony mechanik z ASO kia odradza mi ten zakup bo podobno często są problemy z ta skrzynią.
w związku z tym mam pytanie do użytkowników modelu z tym silnikiem i skrzynią jak wam się ta skrzynią sprawuje i czy też oczywiście są z nią jakieś problemy.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: Eryk93 »

W 1.6t gdi 7dct (wersja benzynowa) dopoki silnik nie osiagnie temperatury roboczej to przy mocniejszym dodaniu gazu skrzynia szarpie... temat poruszany parokrotnie i innym watku. Czekamy na jakas akcje serwisowa. Po nagrzaniu skrzynia bajka
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: chudy »

Eryk93 pisze:W 1.6t gdi 7dct (wersja benzynowa) dopoki silnik nie osiagnie temperatury roboczej to przy mocniejszym dodaniu gazu skrzynia szarpie... temat poruszany parokrotnie i innym watku. Czekamy na jakas akcje serwisowa. Po nagrzaniu skrzynia bajka
to akurat według mnie nie skrzynia tylko silnik, a bardziej program sterujący.
SW GTLine Black & SW GT Black
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: chudy »

Mi zaczęły się ślizgać sprzęgła, wymienione na nowy zestaw na gwarancji (kilka innych osób też o tym mówiło). Pytanie czy był jakiś słabszy set, czy zwyczajnie mało wytrzymują. Poza tym skrzynia fajna i dynamiczna nie widzę żeby w czymkolwiek ustępowała tego typu skrzyniom innych producentów.
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: zetek »

Ogólnie problem z tymi sprzęgłami, ale czy już opanowany na 100% to nie wiem
kacluk1987
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:09
model samochodu: i30

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kacluk1987 »

Witam to ja dodam coś od siebie.. Chciałem kupić w uk jedno z aut od używanych od dealera.. akurat hyundai i40-bliźniak optimy.. rocznik 2016 1.7crdi 141koni ze skrzynią dct.. Auto mialo przebieg 33tyś mil- ok 50tyś km...
Skrzynia super zmieniała biegi.. Auto dostałem na 2godziny do jazdy.. i co ciekawe podczas jazdy w mieście przegrzała się na ekranie był bład o wysokiej temperaturze skrzyni biegów.. I czasem poszarpywała przy ruszaniu.. Takze moim zdaniem skrzynie dwusprzęgłowe są słabe... szczególnie te z suchymi sprzęgłami.. Znajomy ma leona fr 2.0tdi z dsg-mokre sprzęgła.. używany w 100% miasto na odcinkach poniżej 10km.. i żadnych problemów ze skrzynią nie ma
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: mjrPit »

moim zdaniem ta skrzynia nie radzi sobie z wysokim momentem obrotowym 1.7 CRDI. Ja mam 1.6 T-GDI i nie zauważyłem żadnych problemów, jeździ się super, biegi zmienia przyjemnie i szybko, można sterować biegami łopatkami przy kierownicy, hamowanie silnikiem nie jest jej obce (tryb manual lub tempomat) więc skrzynia OK ale nie zdecydowałem się na 1.7 CRDI z tą skrzynią właśnie przez wysoki moment obrotowy tego silnika, którego ta skrzynia chyba nie toleruje.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: chudy »

Pomieszane dwa tematy, grzanie skrzyni w jakimś jednym aucie - to pewnie jakaś awaria, i druga sprawa to że w pierwszym secie dct sypały się sprzęgła oznacza tylko tyle że dali za słaby materiał, jeśli KIA faktycznie to poprawiła (tak jak usłyszałem w aso) to problem rozwiązany i nie róbmy z tego jakiś dziwnych historii. W firmie mam kilka optim dct (przebiegi już ponad 100k) i żadnych problemów, w mojej prywatnej jeżdżonej w 85% po mieście faktycznie siadły sprzęgła (dziwne zachowania zauważalne już były po około 15K, ale po wymianie sprzęgieł strzelone już kolejne 40k i nie ma żadnych oznak nieprawidłowego działania (ale faktycznie od początku czuć trochę inną charakterystykę tych nowych sprzęgieł).

Podsumowując - tak był problem ze sprzęgłami, usuwany na gwarancji, usunięty chyba całkowicie bo u mnie auto używane dokładnie tak samo, a żadne oznaki ponownego problemu się nie pojawiają.
SW GTLine Black & SW GT Black
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: chudy »

mjrPit pisze: 02 cze 2019, 21:53 moim zdaniem ta skrzynia nie radzi sobie z wysokim momentem obrotowym 1.7 CRDI. Ja mam 1.6 T-GDI i nie zauważyłem żadnych problemów, jeździ się super, biegi zmienia przyjemnie i szybko, można sterować biegami łopatkami przy kierownicy, hamowanie silnikiem nie jest jej obce (tryb manual lub tempomat) więc skrzynia OK ale nie zdecydowałem się na 1.7 CRDI z tą skrzynią właśnie przez wysoki moment obrotowy tego silnika, którego ta skrzynia chyba nie toleruje.
nie zauważyłeś żadnych problemów bo problemy ze sprzęgłami zostały usunięte w 2017/2018 roku i raczej już nie występują ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: skrzynia biegów 7dct w 1.7crdi czy są problemy,

Post autor: kon »

Dodatkowo 1.6 CRDI które zastąpiły poprzednie 1.7 też mają trochę mniejszy moment maksymalny. To powinno ułatwić życie skrzyni, a przede wszystkim sprzęgłom.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”