Montaż kamerki/rejestratora

forum użytkowników Kia Stinger
adda445
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2019, 20:01
model samochodu: ceed

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: adda445 »

Podepnę się pod pytanie, jaka kamerka najlepsza? Auto nowe a niestety aktualnie musi stać na zewnątrz w nocy, mam stracha ale na razie szukam miejsca garażowego gdzieś w okolicy. Myślałam wlaśnie o jakiejś kamerze która by była włączona non stop, co możecie polecić? Podłączacie powerbank czy pod gniazdko?
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: tomek_inc »

Mam Viofo A119 V3 z kartą 128 GB + adapter zasilania Viofo Hardwire Kit ACC + 2 przejściówki micro2 do bezpieczników i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem gotowy zestaw (wyszło najkorzystniej) z popularnego sklepu z wideo-rejestratorami. Ta kamerka ma bardzo fajny tryb parkingowy, który nagrywa ze zmniejszonym bitrate'm (co jest lepsze niż tryby po-klatkowe czy po wykryciu uderzenia). Jak przeczytasz ten wątek od początku to masz tam wszystko opisane.
adda445
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2019, 20:01
model samochodu: ceed

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: adda445 »

przejrzę wątek na pewno dokładnie, myślicie, że ma sens zakup takiej kamerki też na tył? W sumie jakby mnie ktoś stuknął w tył to przednia za bardzo nie pomoże :/
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: tomek_inc »

Też zastanawiałem się nad zakupem kamery na tył (Viofo A129 Duo), ale ostatecznie wybrałem tylko na przód. Być może następna będzie na obie strony. Z montażem tyłu również nie ma większego problemu. Zastanawiałem się też nad modelem z GPS, ale stwierdziłem, że chyba będzie działać na moją niekorzyść w razie czego. Szkoda, że nie można przechwycić obrazu z kamer 360 na postoju do monitoringu tego co się dzieje obok samochodu. To by było coś ;-)
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal84 »

tomek_inc pisze: 24 paź 2019, 15:06 Zastanawiałem się też nad modelem z GPS, ale stwierdziłem, że chyba będzie działać na moją niekorzyść w razie czego.
To ja kupiłem z GPS po tym, jak zostałem oszukany przez milicję ręczną suszarką. Nie wiem czyją prędkość mi pokazano...
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: tomek_inc »

michal84 pisze: 24 paź 2019, 15:20
tomek_inc pisze: 24 paź 2019, 15:06 Zastanawiałem się też nad modelem z GPS, ale stwierdziłem, że chyba będzie działać na moją niekorzyść w razie czego.
To ja kupiłem z GPS po tym, jak zostałem oszukany przez milicję ręczną suszarką. Nie wiem czyją prędkość mi pokazano...
Da się wyliczyć tą prędkość bez GPS-u, ale w przypadku kontroli kłopotliwe może być wytłumaczenie. Jeśli mamy słupki, między którymi odległość jest wiadoma to możne się udać. Jeśli nie - zostaje odmowa przyjęcia mandatu i weryfikacja przebytej odległości w czasie, na odcinku na którym mierzyli prędkość. W sumie z gps-em można obejrzeć szybko filmik i go nie pokazywać jeśli to działa na naszą niekorzyść - ma to sens.
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: Mikalos »

wojtunio pisze: 22 paź 2019, 20:47
Mikalos pisze: 20 paź 2019, 13:33 Spokojnie się da. W zestawie masz dość długie przewody https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... i-pq4-dual. Kabel sygnałowy ma prawie 6m więc spokojnie połączysz obydwie kamerki. Z kolei w zestawie oprócz wejścia do zapalniczki masz też adapter ACC więc łatwo podłączysz kamerę pod instalację elektryczną i w pełni skorzystasz z trybu parkingowego bez żadnych obejść czy powerbanków.
a jak długo trzyma taka kamerka Mikavi w trybie parkingowym?? Czy pobiera prąd z akumulatora?
Jak długo chcesz. Kamerka jest na stałe podpięta pod instalację, jest automatyczny tryb parkingowy, nagrywanie w pętli. Tutaj masz trochę więcej https://www.wideorejestratory24.pl/kame ... i-pq4-dual, obejrzyj ten ostatni filmik to będziesz miał jasność jak to dokladnie działa. Sam lepiej tego nie wytłumaczę.
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: Mikalos »

adda445 pisze: 24 paź 2019, 14:51 przejrzę wątek na pewno dokładnie, myślicie, że ma sens zakup takiej kamerki też na tył? W sumie jakby mnie ktoś stuknął w tył to przednia za bardzo nie pomoże :/
Moim zdaniem tak, ten przykład który podałaś dobrze to oddaje. Przy najechaniu na tył kamerka z przodu może na nic się nie zdać jak sprawca wycofa i ucieknie. Do tego teraz te kamerki które można montować z tyłu wcale nie odstają jakością nagrań od kamer na przód. Kable też są na tyle długie że można je ładnie zamaskować pod tapicerką i obiciami i nawet nie widać że coś jest podłączone.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: wojtunio »

adda445 pisze: 24 paź 2019, 14:51 przejrzę wątek na pewno dokładnie, myślicie, że ma sens zakup takiej kamerki też na tył? W sumie jakby mnie ktoś stuknął w tył to przednia za bardzo nie pomoże :/
zobacz sobie mikavi PQ4 dual. Ma dwie kamerki, więc rozwiąże problem nagrywania z przodu i tyłu.
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: DrA »

Czy ktoś próbował podlaczyc rejestrator pod kamerki Stingera ?

Chodzi mi takie rozwiazanie po glowie, po co montować coś co juz jest w aucie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”