Montaż kamerki/rejestratora

forum użytkowników Kia Stinger
gab305
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2021, 09:54
model samochodu: Stinger 2.0

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: gab305 »

Ja u siebie zamontowałem kamerkę 70mai m300 z zestawem do trybu parkingowego hardwire kit UP02 wszystko ładnie schowane za uszczelkami i plastikami kabelek wychodzi dopiero przy zaślepce w lusterku.
Skorzystałem z adapterów bezpieczników więc nie trzeba było ciąć kabli, kamerka po zgaszeniu nagrywa video poklatkowe a w przypadku wykrycia ruchu nagrania parkingowe. Działa to naprawdę fajnie aplikacja na telefon łączy się po Wifi z kamerką wszystko bardzo intuicyjne, dodatkowo przez brak ekranu w kamerce jest ona bardzo mała przez co nie widać jej z pozycji kierowcy na czym mi najbardziej zależało
Załączniki
9825EDA9-A9E4-448C-BEA4-2154358EB825.jpeg
EF82F71B-9B39-4713-9DB3-719F4AF92347.jpeg
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: ACextreme »

Ja podobnie - zamontowałem też przód bez ekranu:
https://70mai.pl/produkt/m500-dash-cam/

W ASO najpierw mi ją podpięli niby do zasilania radia i głupiała strasznie, pojechałem poprawić i przepięli do zegarów (nie mam pojęcia jak / co / nie znam się) i teraz działa jak trzeba. Generalnie ustrojstwo jest bezobsługowe - można ustawić aby mówiło co robi czy działa czy nie, łatwo komendą zrobić zdjęcie w dowolnej chwili. Czy działa czy nie bez głosu łatwo poznać po kolorze diody z boku, ale trzeba się trochę schylić, bo kamera jest idealnie zasłonięta przez lusterko i kompletnie jej nie widać.

Jedno co zauważyłem - też mam tryb parkingowy, ostatnio mi niecałe dni auto stało w garażu i zegary pokazały komunikat informujący o rozładowanym akumulatorze rozrusznika przez urządzenie zewnętrzne - a więc chyba jak w garażu stoi warto wyłączać czuwanie w aplikacji.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal84 »

Dziwię się, takie rzeczy się podpina do czegoś mało istotnego, z możliwie małą.iloscia elektroniki. Poprzepinaj sobie gdzie indziej. Ja wrzuciłem: napięcie stałe pod klapę bagażnika, napięcie tylko z zapłonem pod wentylator kabiny. Te rzeczy błędami walić nie będą... Jak ci zjada akumulator to może pomylili napięcie stałe i znikające albo trzeba ustawić napięcie odcięcia.
gab305
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2021, 09:54
model samochodu: Stinger 2.0

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: gab305 »

W ASO na pewno podłączyli Ci kamerę za pomocą adaptera UP02/3 ? Adapter przy niskich napięciach odcina kamerę aby nie było problemu z uruchomieniem auta w naszym przypadku odcina przy napięciu 11.4V
ACextreme pisze: 15 lis 2022, 14:02 Ja podobnie - zamontowałem też przód bez ekranu:
https://70mai.pl/produkt/m500-dash-cam/

W ASO najpierw mi ją podpięli niby do zasilania radia i głupiała strasznie, pojechałem poprawić i przepięli do zegarów (nie mam pojęcia jak / co / nie znam się) i teraz działa jak trzeba. Generalnie ustrojstwo jest bezobsługowe - można ustawić aby mówiło co robi czy działa czy nie, łatwo komendą zrobić zdjęcie w dowolnej chwili. Czy działa czy nie bez głosu łatwo poznać po kolorze diody z boku, ale trzeba się trochę schylić, bo kamera jest idealnie zasłonięta przez lusterko i kompletnie jej nie widać.

Jedno co zauważyłem - też mam tryb parkingowy, ostatnio mi niecałe dni auto stało w garażu i zegary pokazały komunikat informujący o rozładowanym akumulatorze rozrusznika przez urządzenie zewnętrzne - a więc chyba jak w garażu stoi warto wyłączać czuwanie w aplikacji.
Załączniki
4B8747D4-9CAD-4FCA-A1B2-8F1B6270CD61.jpeg
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: ACextreme »

Dałem im kamerę w zestawie z adapterem Adapter stałego zasilania 70mai UP03, a wiec teoretycznie powinno grać ☹️
Chyba ze wywalili adapter i na zwykłym kablu dali ale to byłby już mocny przypał.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: GeRRaD »

Cześć - jestem na etapie ustawiania parametrów rejestratora - jaką ekspozycję ustawić na optymalną - na minus, czy plus ? Chodzi o to aby kamera dobrze czytała szczegóły trasy, nr rejestracyjne itp. w możliwie w każdych warunkach drogowych ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”