Montaż kamerki/rejestratora

forum użytkowników Kia Stinger
Sin28
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:54
model samochodu: był Ceed 1 jest Optima SW 2.0 CVVL SW

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: Sin28 »

Witam.
Czy ktoś z Was montował poza ASO zestaw przód + tyl? Nie powoduje utraty gwarancji ? W sensie wpinania się w instalacje elektryczna poza ASO.
Ja zamontowałem w swoim poprzednim aucie teoretycznie dobrej jakości zestaw Mio za 1200 zł. Po instalacji praktycznie straciłem możliwość słuchania radia (zakłócenia). Montowane w profesjonalnym warsztacie z elektronika samochodową. Przy reklamowaniu uslyszlem ze kupilem "dalej" chińczyka tylko z dobrym marketingiem który niestety ma w sobie kiepska elektronikę ktora może tak siać. Polecono mi koreański Blackvue który podobno jest ma inne zailanie (3V o ile dobrze pamiętam- sorry ale elektryk ze mnie żaden i nie pamietam napięcia).
Teraz zastanawiam się nad tym Blackvue poza ASO i stąd pytanie
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal84 »

Do Blackvue masz dedykowaną ładowarkę (niestety trochę kosztuje) wpinaną do gniazda ODB. Nie trzeba ruszać instalacji.
Ja mam takie rozwiązanie (kamerka DR750 tylko przód). Działa jak trzeba.
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: DamianLGR »

Witam, gdzie montowaliście swoje rejestratory jazdy ? Chodzi mi o przód i tył. Kamerki mam już wybrane jednak nie wiem gdzie zlecić ich zamontowanie żeby zrobili to dobrze (nie połamali plastików- nie ubrudzili). I jaki koszt mniej więcej takiej operacji ? :D
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal84 »

https://youtu.be/TzNZoA9eXtQ

Pomijając model kamerki fajny film jak ktoś chce sam się za to zabrać. Gość ładnie pokazuje co jak po kolei rozebrać. Dodam że miejsce montażu tego modelu na środku wydawało się dziwne, a jak zacząłem przymierzać to też je wybrałem. Lusterko całkowicie zasłania sprzęt (kierowcy).
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: tomek_inc »

DamianLGR pisze: 17 lip 2020, 20:21 Witam, gdzie montowaliście swoje rejestratory jazdy ? Chodzi mi o przód i tył. Kamerki mam już wybrane jednak nie wiem gdzie zlecić ich zamontowanie żeby zrobili to dobrze (nie połamali plastików- nie ubrudzili). I jaki koszt mniej więcej takiej operacji ? :D
Jak chcesz dobrze to zrób to sam. Jedynym momentem, w którym trzeba się skoncentrować jest zdejmowanie osłony słupka "A" bo jest tam kurtyna powietrzna. Reszta jest banalna. Wszystko znajdziesz w tym wątku. Aaa, ja montowałem tylko przód, więc opisuję tą część.
P.s. Jak będziesz prowadził kabel w słupku to tak żeby nie blokować hipotetycznego odpalenia kurtyny.
Awatar użytkownika
Speedy_Gonzalez
Posty: 36
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:30
model samochodu: Kia Stinger GT

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: Speedy_Gonzalez »

Ja mam Xiaomi 70mai + przetwornica 12V/5V. Chodzi do dobrze. Aktualnie w innym samochodzie zamontowałem DDPai Mini3 + zestaw okablowania. Jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Naprawdę warto rozważyć tą kamerkę, ma świetne funkcję, prosto się ją podłącza, ma własne zabezpieczenie i monitor napięcia akumulatora.
KIA SINGER GT 2019
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: DamianLGR »

Ja poszedłem w Mio MiVue 788 Connect + Mio MiVue A30 + Mio MiVue Smartbox III ale nie wiem jeszcze czy podejmę się sam montażu :D czas pokaże :) na tą chwile to czekam na tylny rejestrator i boxa ;)
Ten filmik dość spoko tylko w Mio inaczej podłącza się do prądu i to już raczej na pewno zlecę komuś ;)
https://www.youtube.com/watch?v=TzNZoA9 ... e=youtu.be
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: michal84 »

tomek_inc pisze: 17 lip 2020, 20:50
DamianLGR pisze: 17 lip 2020, 20:21 Witam, gdzie montowaliście swoje rejestratory jazdy ? Chodzi mi o przód i tył. Kamerki mam już wybrane jednak nie wiem gdzie zlecić ich zamontowanie żeby zrobili to dobrze (nie połamali plastików- nie ubrudzili). I jaki koszt mniej więcej takiej operacji ? :D
Jak chcesz dobrze to zrób to sam. Jedynym momentem, w którym trzeba się skoncentrować jest zdejmowanie osłony słupka "A" bo jest tam kurtyna powietrzna. Reszta jest banalna. Wszystko znajdziesz w tym wątku. Aaa, ja montowałem tylko przód, więc opisuję tą część.
P.s. Jak będziesz prowadził kabel w słupku to tak żeby nie blokować hipotetycznego odpalenia kurtyny.
Dokladnie, zwróćcie uwagę aby szedł za kurtyną a nie przed. Da się spokojnie go ułożyć tak aby nie kolidował.
FragStinger
Posty: 96
Rejestracja: 29 paź 2018, 22:16
model samochodu: Stinger

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: FragStinger »

DamianLGR pisze: 17 lip 2020, 20:21 Witam, gdzie montowaliście swoje rejestratory jazdy ? Chodzi mi o przód i tył. Kamerki mam już wybrane jednak nie wiem gdzie zlecić ich zamontowanie żeby zrobili to dobrze (nie połamali plastików- nie ubrudzili). I jaki koszt mniej więcej takiej operacji ? :D
Viofo a129, przod i tyl, podlaczone bezposrednio pod zasilanie z trybem parkingowym. Montowalem sam, teraz do zrobienia w gora 30 minut roboty.

Wczesniej mialem sam przod bez parkingu i podlaczone w usb z tylu, zrobilem sam w 20 minut, nie trzeba nawet zdejmowac slupka A - jest wystarczajaco miejsca zeby wcisnac kabel. Teraz zdjalem (wystarczy scisnac przy zaciskach i mocniej pociagnac), kabel puscilem za poduszkami i przyczepilem trytytka za nimi zeby nie latal.

Viofo a129 ma banalnie wpiecie, wyjmujesz dwa bezpieczniki ze skrzynki obok kierownicy, wpinasz je na kabel i kabel z rozdzialka wpinasz tam gdzie byly wczesniej. Tyle.

Uszczelki gdzie schowalem kabel zdejmujesz reka w sekunde. Najwiecej zachodu bylo z tylem przy tym plastiku na tylnej szybie.
Potem wrzuce zdjecie jak to u mnie wyglada.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Montaż kamerki/rejestratora

Post autor: lukasmasdes »

Ja też mam Viofo a129, ale mam z nią kilka problemów. Pierwszy, to nie wiedzieć czemu, zdarza jej się nie nagrywać po starcie auta i nie chodzi o jakieś drobne opóźnienie, ale dziurę o długości 15-20 min. Sprawdziłem wszystkie ustawienia i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Dodam tylko, że występuje to losowa. Jak nadal się to będzie powtarzać to chyba złożę reklamację.
Drugi to problem z przymocowaniem kamery. Kamerę przykleiłem do tego plastiku za lusterkiem wstecznym. Niestety dołączony do zestawu przylepiec nie trzyma zbyt dobrze, bo kamera odkleja się po kilkudziesięciu kilometrach. W szczególności, gdy jest gorąco nie chce trzymać. Obecnie testuję nowe rozwiązanie - kupiłem specjalną taśmę do mocowania haczyków. Zobaczę, czy będzie lepsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”