opny zimowe 205/55R17

forum użytkowników Kia Stonic
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Jagoda »

MarRa pisze: 23 wrz 2022, 17:01
Jagoda pisze: 22 wrz 2022, 20:56 Temat który i mnie zaczyna interesować.
Dlatego chcę być przygotowana wcześniej, przynajmniej teoretycznie i miło mi będzie posłuchać Waszych opinii i spostrzeżeń :)
To zależy w jakich warunkach eksploatujesz auto i jaki masz styl jazdy. Jeżeli w mieście czy na głównych trasach (dobrze utrzymanych zimą), to można iść w całoroczne. Ja natomiast wyznaje zasadę, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Dlatego mam dwa komplety kół na lato i zimę i sam przerzucam. Dla mnie ten metr czy dwa krótszej drogi hamowania w krytycznej sytuacji ma znaczenie. Z drugiej strony, na pewno dzisiejsze opony całoroczne są lepsze niż zimówki sprzed 15 lat. Kwestia kosztów, uciążliwości wymiany, kolejki do gumiarza ( jeżeli nie masz pełnego kompletu i nie wymieniasz samodzielnie), konieczności przechowywania drugiego kompletu, to też argumenty za oponami całorocznymi. Zatem jak to mawiali starożytni "choice is Yours" :lol:

A jeżeli chodzi o zakup opon, to zawsze robię to we własnym zakresie co i Tobie radzę. Dealer sprzeda to co akurat będzie miał, a samodzielnie można wybrać co się chce. W internecie wybór olbrzymi, że chociażby wspomnę o Oponeo.
Bardzo dziękuję za podzielenie się Twoją opinią. Biorę pod uwagę wszystkie kwestie, które powyżej poruszyłeś.
Kiedyś jeździłam na oponach całorocznych, ale było to jakieś 7-8 lat temu, kupiłam opony Dębica Navigator i przez 5 lat miałam spokój.
W zimie nie jeden raz mijałam pod górkę auta, które wyjechać nie mogły, a ja moim staruszkiem dawałam radę :).
Jeżeli postanowię kupić opony całoroczne to zdecydowanie tylko na Oponeo i oczywiście marka premium, plus opinie użytkowników.
Obawiam się, że dealer niczym szczególnym mnie nie zaskoczy i tak jak Piszesz zaproponuje to co będzie miał.
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: w26rysiek »

Lunar GT pisze: 22 wrz 2022, 21:11
w26rysiek pisze: 22 wrz 2022, 20:03 TPMS
TPMS - Skrót TPMS pochodzi od angielskiego Tire Pressure Monitoring System. Jest więc systemem, który zapewnia ciągłe monitorowanie stanu ciśnienia w ogumieniu samochodowym.
Rzeczywiście pomyliłem litery, pisałem z głowy i tak wyszło, ale każdy zorientował się o co chodziło.
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: jotes1911 »

MarRa pisze: 23 wrz 2022, 20:01
jotes1911 pisze: 23 wrz 2022, 19:15
MarRa pisze: 23 wrz 2022, 17:01
Ja natomiast wyznaje zasadę, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Dlatego mam dwa komplety kół na lato i zimę i sam przerzucam.
Postaw kropkę nad "i" i napisz czy również sam wyważasz.
Widzę dużo sarkazmu w tym pytaniu.

Nie mam potrzeby wyważania przy każdej zmianie sezonowej przy moich "przebiegach". Wyważam przy okazji obsługi okresowej albo gdy czuję, że trzeba.

Czekam jednocześnie z pokorą na Twój wykład o konieczności regularnego, każdorazowego wyważania kół co 10 tyś km i zgubnym na zawieszenie wpływie moich haniebnych zaniechań w tym zakresie.

Składam ponadto samokrytykę i cofam swoje bluźniercze wywody.

A w ogóle to miłego dnia :lol: :lol: :lol:

Takie mam podejście do tematu i tyle. Ktoś prosił o opinię to ją wyraziłem. Nie mówię że jest jedyna słuszna.
Dużo sarkazmu w moim pytaniu to chyba lekka przesada. Dużo więcej w Twojej przydługiej odpowiedzi.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: MarRa »

jotes1911 pisze: 24 wrz 2022, 11:24
MarRa pisze: 23 wrz 2022, 20:01
jotes1911 pisze: 23 wrz 2022, 19:15
Postaw kropkę nad "i" i napisz czy również sam wyważasz.
Widzę dużo sarkazmu w tym pytaniu.

Nie mam potrzeby wyważania przy każdej zmianie sezonowej przy moich "przebiegach". Wyważam przy okazji obsługi okresowej albo gdy czuję, że trzeba.

Czekam jednocześnie z pokorą na Twój wykład o konieczności regularnego, każdorazowego wyważania kół co 10 tyś km i zgubnym na zawieszenie wpływie moich haniebnych zaniechań w tym zakresie.

Składam ponadto samokrytykę i cofam swoje bluźniercze wywody.

A w ogóle to miłego dnia :lol: :lol: :lol:

Takie mam podejście do tematu i tyle. Ktoś prosił o opinię to ją wyraziłem. Nie mówię że jest jedyna słuszna.
Dużo sarkazmu w moim pytaniu to chyba lekka przesada. Dużo więcej w Twojej przydługiej odpowiedzi.
Nie poleciałbym sarkazmem gdybyś nie zadawał pytań, na które jest oczywista odpowiedź.

Miłego weekendu 🙂
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Jagoda »

hawranek31 pisze: 19 sty 2022, 18:08 Witam.

Przepraszam, że odkopuje ale w Stonicach po lifcie problem dalej występuje, czekam na odbiór autka i musze kupić jakieś zimówki, nie chciał bym takich które będą trzeć.

Dziękuje za odpowiedź.
Na jakie opony kolega się zdecydował ?

Ja jednak kupię całoroczne - wybór rozważam między Michelin Crossclimate 2 , lub Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 .
Mam jednak spore obawy czy jest on słuszny, biorąc pod uwagę temat tarcia o którym wspomniano w poprzednich postach :(
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: gik »

Byle nie Bridgestone Weather Control A005, są beznadziejne, zarówno na zime jak i na lato, mam wrażenie, że są z kamienia a nie z gumy, a wszystkie te testy są zapłacone.
Mimo wszystko, ze sie na nich mega zawiodlem, to następnym razem kupie też wielosezony, ale poszukam wiarygodnych opini na forach, a nie kłamstw w auto swiecie i testach adac.
Ktoś tu zachwalał nexeny albo nokiany, juz nie pamietam.
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: Jagoda »

Czytałam gdzieś, że nokiany są robione jak zimówki dlatego na śniegu spisują się doskonale, ale już na mokrej lub suchej nawierzchni niekoniecznie - ale nie wiem ile w tym prawdy.
jacek1
Posty: 321
Rejestracja: 12 lut 2019, 18:38
model samochodu: Stonic 1.4 automat

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: jacek1 »

Mam wielosezonowe Nokian Tyres Seasonproof już drugi sezon . Dla mnie są ok .
Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż !
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: adamo64 »

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 mam już na autkach od 6 lat ,poprzednio gen 1 i NIGDY nie kupię już dwóch kompletów bo:
-nie mieszkam w górach
-nie jeżdżę dużo latem na długie trasy
-zimy są teraz łagodne (nie to co w latach 80-tych)
Ale już ktoś tu się wypowiedział na temat opon wielosezonowych i ja tam jestem z takich opinii zadowolony bo jakby wszyscy jeździli na wielosezonowych wulkanizatorzy musieliby zamknąć warsztaty.....
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: opny zimowe 205/55R17

Post autor: jotes1911 »

adamo64 pisze: 26 wrz 2022, 13:44 jakby wszyscy jeździli na wielosezonowych wulkanizatorzy musieliby zamknąć warsztaty.....
Nie musieliby. Wykonują jeszcze inne usługi niż zmiana opon.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”