Stuki w kole na zakręcie.

forum użytkowników modelu Optima
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: PawełC »

Mam podobny przypadek ale występuje rzadko jak na razie. Jak skręcam w prawo to w lewym przednim kole słychać jak by "ocieranie" na pewno nie jest to stukanie. Efekt zazwyczaj pojawiał się kiedy skręcałem na skrzyżowaniu z prędkością około 50 km/h. Samochód ma przejechane około 7tys. Dało się to usłyszeć i na letnich i na zimowych.
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Max2791
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2019, 10:50
model samochodu: Optima GT

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: Max2791 »

No właśnie jakby ocieranie. Sprawdzałem na trzepaczce i wtedy nic nie było słychać. Po przejechaniu paru km problem akustyczny ustępuje.
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: robert-km »

Czyli nie mam żadnych urojeń co do tego problemu i występuje on u większej ilości osób.
Ciężko opisać co to za dźwięk. Nie jest to typowy stuk, a raczej takie trzaski.
Może to rzeczywiście to, o czym wspominał Parada. W tym miesiącu nie dam rady odstawić auta do serwisu, ale muszę to zrobić, bo szlag już mnie trochę trafia przez to.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
optimagt2018
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2019, 19:00
model samochodu: Optima GT

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: optimagt2018 »

Robert-km - nie masz urojeń. Ja mam podobnie w Optimie GT z 2018 r. Dziś zaliczyłem trzecią wizytę w ASO (Świdnik Kalinówka). Diagnoza mechanika - kamienie w obudowie (jakiejś tam, nawet nie pamiętam). Wg. ASO przesuwające się kamienie wydają taki dźwięk... Szczerze mówiąc, to co usłyszałem to straszna głupota. Jutro jadę 4 raz, ponieważ problem w dalszym ciągu występuje.
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: robert-km »

Gdyby to były kamienie, to byłoby je słychać także na prostej drodze.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
optimagt2018
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2019, 19:00
model samochodu: Optima GT

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: optimagt2018 »

Dziś odebrałem auto z 6 wizyty w ASO. Panowie rozkręcili (a przynajmniej tak twierdzą) wszystkie koła, sprawdzili piasty, łożyska itd. i nie ma się do czego przyczepić. Problem tego "ocierania" występuję w dalszym ciągu. Jutro zgłaszam całą sytuację to KIA Polska.
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: robert-km »

Ja już planowałem kolejną wizytę w ASO w kwestii tych stuków (była to kwestia dogadania auta zastępczego i terminu), ale pękła mi szyba.
Jak dostanę informację, kiedy szyba będzie na miejscu. Oddam wcześniej auto do mechaników, niech najpierw spróbują rozwiązać problem tych stuków.

Na pocieszenie mogę dodać, że w weekend wypożyczałem Talismana na trasę 1500km w dwa dni i już nie mogłem się doczekać, aż usiądę znowu w optimie :lol:
Optima GT 2017 sedan, biała perła
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: robert-km »

U kogoś jakieś zmiany w tym temacie? U mnie wymiana amortyzatora nic nie zmieniła.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
PabloPL
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2019, 11:34
model samochodu: Kia Optima MY19, 1.6 T-GDI, 7DCT

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: PabloPL »

PawełC pisze: 01 lut 2019, 09:17 Mam podobny przypadek ale występuje rzadko jak na razie. Jak skręcam w prawo to w lewym przednim kole słychać jak by "ocieranie" na pewno nie jest to stukanie. Efekt zazwyczaj pojawiał się kiedy skręcałem na skrzyżowaniu z prędkością około 50 km/h. Samochód ma przejechane około 7tys. Dało się to usłyszeć i na letnich i na zimowych.
Mam Optime z końca 2019 i przejechane 450 km i tez mi sie to rzuciło w uszy. Tarcie lewego koła przy skrecie w prawo na skrzyżowaniu, przy małych predkosciach. Nie wiem czy 17'' tam się nie mieści w tej wnęce??
Ankieta: viewtopic.php?f=21&t=3492
Optima Sedan MY19, 1.6 T-GDI, L+NAV, biała perła
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Stuki w kole na zakręcie.

Post autor: MarcinIKS »

A może to gumowa osłona przegubu w skręcie Wam skrzypi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”