Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

forum użytkowników Kia Stonic
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: camelleon »

pio71 pisze: 30 cze 2021, 17:29 2 razy jeździłem Stonikiem z silnikiem 1.4 ale za każdym razem w wersji XL czyli był tam tempomat i nie szarpało.Proszę o opinie co o tym myślicie, bo ja mam wreszcie normalny samochód ( zrobiłem w życiu ok. 3 mln kilometrów i się nauczyłem z dnia na dzień jeździć). Pozdrawiam
ja w swoim tez nigdy nie mialem problemów z kangurem, wersja XL pełna.. moze cos w tym jest ;)
Mess with the best
Die like the rest
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: dziabi3 »

Moja żona ma wersję L z tempomatem i było szarpanie.
Drzemor
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2022, 10:44
model samochodu: Kia Stonic 1,4 L 2018

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Drzemor »

Kupiłem używanego Stonica 1.4 DOHC początkowo myślałem że to cewki albo świece.
Wymieniłem komplet świec i cewek było nieco lepiej, lecz z rana pierwsze ruszenie kangur.
Myślałem że to moje upośledzenie odnośnie obsługi sprzęgła, umówiłem się na wizyte w ASO.
Poszła aktualizacja:
Obrazek

Jak ktoś napisał na ~90% rozwiązało to problem.
Zostaje tylko co roku upomnieć się czy wyszło jeszcze coś nowego.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Iżu
Posty: 122
Rejestracja: 17 cze 2020, 16:16
model samochodu: KIA Stonic 1.4 DOHC

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Iżu »

Drzemor pisze: 06 paź 2022, 17:25 Kupiłem używanego Stonica 1.4 DOHC początkowo myślałem że to cewki albo świece.
Wymieniłem komplet świec i cewek było nieco lepiej, lecz z rana pierwsze ruszenie kangur.
Myślałem że to moje upośledzenie odnośnie obsługi sprzęgła, umówiłem się na wizyte w ASO.
Poszła aktualizacja:
Obrazek

Jak ktoś napisał na ~90% rozwiązało to problem.
Zostaje tylko co roku upomnieć się czy wyszło jeszcze coś nowego.

Pozdrawiam
W ASO w końcu zaczęli informować klientów że problem z "kangurowaniem" wynika z wadliwego docisku sprzęgła jakie zastosowano w silnikach 1.4 100 KM, ponoć po wymianie całego elementu wraz z tarczą na nieoryginalny problem znika.
Ja mam cały czas oryginalne sprzęgło, wgrywali mi oprogramowanie i było niby lepiej, ostatecznie się przyzwyczaiłem do delikatnego operowania pedałem gazu i sprzęgła.
Drzemor
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2022, 10:44
model samochodu: Kia Stonic 1,4 L 2018

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Drzemor »

Skoro element jest wadliwy producent powinien zrobić akcje gwarancyjną i wymienić na sprzęgło pozbawione wad.
John
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2021, 07:22
model samochodu: Stonic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: John »

Nie do końca jest to wina sprzęgła. Ja duże problemy miałem w korkach gdzie wszystkie autka poruszają się wolno (np.1000-1100 obrotów) i samochody zwalniają ale ,, toczą "się dalej po chwili wolno przyśpieszają. Wystarczyło zdjąć nogę z tzw.,, gazu" i próbować delikatnie przyśpieszyć np. znowu do 1100 obrotów, a tu niespodzianka skok do przodu i to taki że tylko sprzęgło i hamowanie ratowało przed wjechania komuś w zderzak. Wygranie nowego softu sterowania silnika pomogło w 85%.Inna sprawa że sprzęgła są do bani.
Drzemor
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2022, 10:44
model samochodu: Kia Stonic 1,4 L 2018

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Drzemor »

Jeszcze skłaniał bym sie w kierunku przepustnicy/silnika krokowego.
Szumi
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2023, 08:38
model samochodu: Stolic

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Szumi »

Hej, tydzień temu odebrałem używaną Kia Stonic 1.4, 2019. Od początku mam problem z płynnością tego auta na 1 biegu i zmianie z 1-2. Czytałem o tych kangurach, ale niezupełnie wiem w czym rzecz. Poniżej załączam filmik (https://youtu.be/Vv59oYEPMT0), który pokazuje co się dzieje jak lekko dodam gazu na pierwszym biegu i spuszczę nogę - auto szarpie. Jest to bardzo uciążliwe w korku. Dość często przy zmianie z jedynki na dwójkę występuje szarpnięcie. W starym aucie czegos takiego nie miałem, a tutaj czuje się jak nowicjusz. Może macie jakieś rady?
w26rysiek
Posty: 111
Rejestracja: 23 maja 2019, 13:12

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: w26rysiek »

Zalecana wizyta w serwisie i aktualizacja oprogramowania silnika.
Drzemor
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2022, 10:44
model samochodu: Kia Stonic 1,4 L 2018

Re: Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Drzemor »

w26rysiek pisze: 24 lut 2023, 12:35 Zalecana wizyta w serwisie i aktualizacja oprogramowania silnika.
W sobotę wymieniam sprzęgło, wrzucę zdjęcia jak wygląda po ~70k.
Objawy tożsame. Aktualizacje softu nie rozwiązały problemu w 100%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”