Stukająca tylna klapa.

forum użytkowników Kia Stinger
jerac.lego
Posty: 120
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: jerac.lego »

Który serwis?

Nikt nie chciał się tym zająć w cardroomie. Choć - też uczciwie mówiąc to może być też z tyłu szyberdachu, którym też nie chcą się zająć bo już wszystko co mogli to zrobili i nic to nie dało.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: ACextreme »

Odgrzebię temat, jako że widać nie do końca rozwiązany w nowych modelach.
Mój Stinger produkcja 2022, odebrany we Wrześniu - klapa trzaskała od początku, zgłaszałem w dwóch serwisach to odkręcali te gumowe odbojniki na maxa i naprawione. Nie no panie, w nowych to już nie trzaska. Ostatnio jak zgłaszałem, to wręcz na idiotę wyszedłem, gdyż chciałem pokazać jak trzaska i cisza totalna - myślałem że mnie szlag trafi.

Finalnie odkręciłem ten docisk na klapie zgodnie z instrukcjami z YT i jakież było moje zdziwienie gdy nie zobaczyłem żadnych podkładek (powinny być jakieś cienkie fabrycznie). Wydaje mi się że te plastikowe kółka na zdjęciu są bardziej wystające niż w starszych wersjach, jakby zamiast podkładek przekonstruowali ten element, lecz pewności nie mam - nawet jeśli, to mają grubość jak starsze wersje z cienkimi podkładkami. Dołożyłem cienkie podkładki jakie znalazłem i jest cisza - uff!
Załączniki
IMG_1537.JPG
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: seeya »

ACextreme pisze: 13 lut 2023, 11:20 Odgrzebię temat, jako że widać nie do końca rozwiązany w nowych modelach.
Mój Stinger produkcja 2022, odebrany we Wrześniu - klapa trzaskała od początku, zgłaszałem w dwóch serwisach to odkręcali te gumowe odbojniki na maxa i naprawione. Nie no panie, w nowych to już nie trzaska. Ostatnio jak zgłaszałem, to wręcz na idiotę wyszedłem, gdyż chciałem pokazać jak trzaska i cisza totalna - myślałem że mnie szlag trafi.

Finalnie odkręciłem ten docisk na klapie zgodnie z instrukcjami z YT i jakież było moje zdziwienie gdy nie zobaczyłem żadnych podkładek (powinny być jakieś cienkie fabrycznie). Wydaje mi się że te plastikowe kółka na zdjęciu są bardziej wystające niż w starszych wersjach, jakby zamiast podkładek przekonstruowali ten element, lecz pewności nie mam - nawet jeśli, to mają grubość jak starsze wersje z cienkimi podkładkami. Dołożyłem cienkie podkładki jakie znalazłem i jest cisza - uff!
czy masz na myśli ten dźwięk jak na filmie?
https://drive.google.com/file/d/1WmA2T2 ... share_link
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: ACextreme »

Jest rodzaj trzasku przy otwieraniu ale nie jestem pewien czy większy niż był bez podkładek…
seeya
Posty: 92
Rejestracja: 30 lip 2022, 14:18
model samochodu: STINGER GT

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: seeya »

ACextreme pisze: 13 lut 2023, 18:22 Jest rodzaj trzasku przy otwieraniu ale nie jestem pewien czy większy niż był bez podkładek…
ale chodzi o ten dźwięk jak na filmie? daj głośniej to będziesz słyszał
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: koblant »

seeya pisze: 13 lut 2023, 18:45
ACextreme pisze: 13 lut 2023, 18:22 Jest rodzaj trzasku przy otwieraniu ale nie jestem pewien czy większy niż był bez podkładek…
ale chodzi o ten dźwięk jak na filmie? daj głośniej to będziesz słyszał
Też mam taki dźwięk przy otwarciu. To chyba dźwięk od zamka
adzinek7
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2022, 11:42
model samochodu: Kia Stinger RM2022

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: adzinek7 »

Podkładki + oklejenie rygla załatwiło temat.
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: koblant »

adzinek7 pisze: 16 lut 2023, 13:27 Podkładki + oklejenie rygla załatwiło temat.
Szczegółowa instrukcja dla forum przydała by się
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: ACextreme »

Wpisz słowo klapa w szukajce, znajdziesz temat w którym są linki do filmów z YT gdzie są objaśnione te podkładki.
A rygiel - chyba chodzi po prostu o osunięcie dolnego zaczepu klapy taśmą
adzinek7
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2022, 11:42
model samochodu: Kia Stinger RM2022

Re: Stukająca tylna klapa.

Post autor: adzinek7 »

Zgadza się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”