Regulacja reflektorów przednich

forum użytkowników Kia Stinger
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Regulacja reflektorów przednich

Post autor: michal84 »

Cześć forumowicze.
Zabrałem się za regulację reflektorów, podobnie jak u większości z Was świeciły duuuużo za nisko, prosto przed maskę.

Poniżej fotki snopu światła przed i po.
Lewo-prawo było mniej więcej ok. Góra-dół brakowało dużo.
Teraz jest rewelacja, aż chce się jeździć w nocy. Polecam zabieg.

Poza odpowiednim miejscem i precyzyjnym rozrysowaniem punktów - do samej regulacji potrzebny jest jedynie dłuuugi śrubokręt PH1.
Nie trzeba nawet mierzyć wysokości - ściąga z wymiarów jest w instrukcji do auta.

https://imgur.com/XjjxY1q
https://imgur.com/NWMPrsj
cajar
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2018, 11:59

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: cajar »

Dziwnie wygląda granica światła i cienia. Nie przeszkadza to podczas normalnego użytkowania auta? Szczególnie w nocy?
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: michal84 »

Co dokładnie jest dziwnego?

Wg mnie granica ładnie się odcina, w poprzednim samochodzie (też full-led) było gorzej i wiązki nie wyglądały tak jednoznacznie. Zasięg też był krótszy.
Nie jeździłem po regulacji w deszczu jeszcze, ale w suchą noc jest bardzo ładnie na drodze i dość daleko.
Odczucia całkowicie subiektywne.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: GeRRaD »

Hej;
Pojeździłem ostatnio dużo nocą i zauważyłem to co niektórzy, że LEDy mijania świecą dużo za nisko :( Idzie jesień więc widoczność jest kluczowa - MOŻECIE PODAĆ INSTRUKCJĘ JAK USTAWIĆ ŚWIATŁA (gdzie są te otwory regulacyjne i jak ustawić granicę światło/cień) - czy też jechać do ASO?
Pozdrowienia
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: michal84 »

GeRRaD pisze: 08 wrz 2019, 15:00 Hej;
Pojeździłem ostatnio dużo nocą i zauważyłem to co niektórzy, że LEDy mijania świecą dużo za nisko :( Idzie jesień więc widoczność jest kluczowa - MOŻECIE PODAĆ INSTRUKCJĘ JAK USTAWIĆ ŚWIATŁA (gdzie są te otwory regulacyjne i jak ustawić granicę światło/cień) - czy też jechać do ASO?
Pozdrowienia
Czzym kręcić i jak rozrysować linie masz w instrukcji obsługi podane na tacy. Najtrudniejsze to znalezienie dobrego miejsca aby to przeprowadzić.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: ACextreme »

Ostatnio na przeglądzie mi podnieśli światła - teraz mam wrażenie jakbym na długich jeździł, ale nikt we mnie długimi nie strzela.
Robert83
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 19:51
model samochodu: Soul

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: Robert83 »

Witam wszystkich. U mnie w stingerze tez światełka świecą przed maskę. Gdzie znajdę instrukcje ustawiania tych świateł?

Wielkie dzięki z góry za pomoc
hefajstos
Posty: 140
Rejestracja: 19 paź 2020, 20:44
model samochodu: Stinger FL

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: hefajstos »

Jedz na SKP a nie jak dziad na podjezdzie albo na elewacji bloku.. potem jezdza takie cyklopy.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: michal84 »

Robert83 pisze: 06 lip 2021, 22:58 Witam wszystkich. U mnie w stingerze tez światełka świecą przed maskę. Gdzie znajdę instrukcje ustawiania tych świateł?

Wielkie dzięki z góry za pomoc
Jest w instrukcji obsługi z rozrysowanymi wymiarami. Mi jak na skp ustawili to dopiero był dzwon. Jedno gleba drugie 4 piętro.
Robert83
Posty: 4
Rejestracja: 18 sie 2017, 19:51
model samochodu: Soul

Re: Regulacja reflektorów przednich

Post autor: Robert83 »

michal84 pisze: 06 lip 2021, 23:13
Robert83 pisze: 06 lip 2021, 22:58 Witam wszystkich. U mnie w stingerze tez światełka świecą przed maskę. Gdzie znajdę instrukcje ustawiania tych świateł?

Wielkie dzięki z góry za pomoc
Jest w instrukcji obsługi z rozrysowanymi wymiarami. Mi jak na skp ustawili to dopiero był dzwon. Jedno gleba drugie 4 piętro.
Oki, zerknę 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”