Skrzynia DCT wymiana sprzęgieł

forum użytkowników modelu Optima
Krisnk
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2023, 08:45
model samochodu: Kia ceed

Re: Skrzynia DCT wymiana sprzęgieł

Post autor: Krisnk »

Kia cee'd 2020 Mam to samo ,auto zgrzyta jak manual bez wciśniętego sprzęgła oraz zabkuje i to wszystko na niskich obrotach . Auto kupiłem u dilera z przebiegiem 82k i po może 500km zaczęły się problemy . Sprawa w toku .
ArekG
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2024, 03:54
model samochodu: Kis Optima

Re: Skrzynia DCT wymiana sprzęgieł

Post autor: ArekG »

Wiesz jakie masz dokładnie sprzęgło? Na pewno Valeo i 6 cyfrowy symbol. I w którym serwisie wymieniali.
Ja już 3 raz wymieniłem sprzęgło. Wszyscy udają, ze nie wiedza o co chodzi 😀
ufoshi
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2021, 19:15
model samochodu: Kia Optima GT-LINE 1.7 CRDi

Re: Skrzynia DCT wymiana sprzęgieł

Post autor: ufoshi »

Ja mam optimę która 128 tyś przebiegu i będzie miała już 3 sprzęgło. Wpadłem na chory pomysł żeby kupić nowe sprzęgło - po wyjęciu się okaże czy dwumasa tez lezy - i zmienię okładziny na kevlarowe. Może ktoś już próbował takiej akcji z innym sprzęgłem albo słyszał że ktoś coś takiego robił i działa to niech tu napisze. Może jakiś zakład do polecenia, bo po internecie szukam i nie ukrywam że jest wiele zakładów co robią takie usługi.
artic82
Posty: 95
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Skrzynia DCT wymiana sprzęgieł

Post autor: artic82 »

158 tyś i sprzęgło od nowości. Jedyne co było robione ze skrzynią to kalibracja bo dwójkę omijało. Jakaś loteria
maciej.pyza
Posty: 55
Rejestracja: 10 wrz 2021, 18:01
model samochodu: Optima JF SW 2017

Re: Skrzynia DCT wymiana sprzęgieł

Post autor: maciej.pyza »

Ja mam nalatane blisko 240 tysięcy a samochód kupiłem przy przebiegu 190. Zmieniłem tylko olej w skrzyni ten który smaruje cała mechatronikę i skrzynia działa cały czas tak samo. Jak rozmawiałem z serwisantem przed kupnem to powiedział mi że skrzynia jest nie do zajechania jeżeli się jeździ normalnie bez szaleństwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”