Ogrzewanie domu

Forum poświęcone swobodnym dyskusjom na dowolne tematy.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Ogrzewanie domu

Post autor: wojtunio »

W niedalekiej przyszłości planuję budowę domu. Zastanawiam się nad ekologicznym ogrzewaniem np pompą ciepła. Ktoś z Was stosuje? Znacie jakieś inne ekologiczne ogrzewanie?
Violletta
Posty: 6
Rejestracja: 20 wrz 2018, 09:47

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Violletta »

Pompa ciepła to faktycznie dobre rozwiązanie ale istalacja takiego ogrzewania jest droga.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: wojtunio »

zależy jak się na to popatrzy. Bo przecież budowa kotłowni komina i miejsca na składowanie opału to też koszta. a przy pompie takich rzeczy nie budujemy.
maciejkat7
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2019, 13:58
model samochodu: mercedes 190

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: maciejkat7 »

O kotłowni, kominie i miejscu na opał to nawet zapomnijcie. Paliłem w "kopciuchu" 20 lat i to jest porażka. Niby głównie drewnem, więc to i tak była czysta robota. Mój przyjaciel głównie węgiel, efekt? wszędzie w domu czarno. Przerzuciłem się na gaz i mi wcale więcej za sezon nie wyszło a dom ocieplałem jak jeszcze paliłem w piecu drewnem więc porównanie mam. Co do drewna to w ogóle jest masakra bo 2 lata to ono powinno leżeć przed tym aż zacznie się palić, bo inaczej jest słabo z kalorycznością.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: wojtunio »

maciejkat7 pisze: 25 cze 2019, 14:06 O kotłowni, kominie i miejscu na opał to nawet zapomnijcie. Paliłem w "kopciuchu" 20 lat i to jest porażka. Niby głównie drewnem, więc to i tak była czysta robota. Mój przyjaciel głównie węgiel, efekt? wszędzie w domu czarno. Przerzuciłem się na gaz i mi wcale więcej za sezon nie wyszło a dom ocieplałem jak jeszcze paliłem w piecu drewnem więc porównanie mam. Co do drewna to w ogóle jest masakra bo 2 lata to ono powinno leżeć przed tym aż zacznie się palić, bo inaczej jest słabo z kalorycznością.
a czemu wybór padł na gaz?? Masz gaz miejski czy z "butli"??
Porównywałeś ekonomicznie swoje rozwiązanie z innymi??
Lion
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2019, 01:35

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Lion »

Sam zastanawiam się nad wymianą ogrzewania na gazowe i zastanawiam się jakie koszty muszę ponieść.
Piotr72Krk
Posty: 14
Rejestracja: 10 lis 2019, 16:37
model samochodu: kia venga 1.4 crdi

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Piotr72Krk »

Czołem. blisko 7 lat temu kupiłem dom z ogrzewaniem olejowym plus kominek. Na początku bałem się kosztów ogrzewania. Okazało się w ciągu tych kilku lat, że ogrzewanie olejowe w kosztach jest zbliżone do gazu, a i palenie dobrym węglem też nie jest specjalnie tańsze. Mieszkam w gminie bez sieci gazowej, więc wyboru nie ma: węgiel, olej, propan. Dom z lat '50, trochę docieplony. Pompa ciepła? Lokalny przedsiębiorca zrobił w nowowybudowanym domu. W rozmowie od razu zaznaczył: zrobiłem, bo mnie stać, nie zwróci się nigdy. Można zrobić solary, fotowoltaikę, pompy ciepła, ale poniesione nakłady nie zwrócą się. Chyba że pójdziemy w hektary to może się opłacić.
Lion
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2019, 01:35

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Lion »

Teraz to najlepiej gazowe, albo pompa ciepła.
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Mar »

Piotr72Krk pisze: 10 lis 2019, 17:25 Czołem. blisko 7 lat temu kupiłem dom z ogrzewaniem olejowym plus kominek. Na początku bałem się kosztów ogrzewania. Okazało się w ciągu tych kilku lat, że ogrzewanie olejowe w kosztach jest zbliżone do gazu, a i palenie dobrym węglem też nie jest specjalnie tańsze. Mieszkam w gminie bez sieci gazowej, więc wyboru nie ma: węgiel, olej, propan. Dom z lat '50, trochę docieplony. Pompa ciepła? Lokalny przedsiębiorca zrobił w nowowybudowanym domu. W rozmowie od razu zaznaczył: zrobiłem, bo mnie stać, nie zwróci się nigdy. Można zrobić solary, fotowoltaikę, pompy ciepła, ale poniesione nakłady nie zwrócą się. Chyba że pójdziemy w hektary to może się opłacić.
"może" słowo klucz.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Pazdzioch »

Ja bym ogrzewał podłoga , nie jest drogie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”