Olej do 2.0 T-GDI

forum użytkowników Kia Stinger
adii100
Posty: 46
Rejestracja: 26 lip 2018, 20:26
model samochodu: Stinger

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: adii100 »

Innego nie mają i taki do turbo benzyn wlewaja ...w książce mam wpis q5w30 Lotos. A dziś zadzwoniłem do znajomego co robi przeglądy podał mi info że mają tylko taki olej jak wyżej napisałem
nylek
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:40

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: nylek »

niedługo czeka mnie wymiana oleju w Stingerze 2.0 T-GDI 255KM
często kupowałem Mobil 1
mam możliwość kupna w PREMIUM OIL SP. Z.O.O. takiego oleju Mobil 1™ ESP LV 0W-30
https://www.mobil.pl/pl-pl/b2c-recommen ... X7tf/1/b2c
wiem że są różne opinie ale co powiecie o takim ?
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: michal84 »

Patrząc na kartę produktu wydaje się dość standardowy. Lepkość w dole normy. Bez analizy składu ciężko ocenić więcej. Temperatury wskazują że to HC a nie syntetyk. Jeśli masz cenę życia to krzywdy nie zrobi.

Swoją drogą mailowałem z KMP o normach olejowych: konkretnie chodziło mi o to, czy można używać nowszych olejów z normą SN Plus, która m.in. pomaga zwalczać LSPI. Odpowiedz wygląda mniej więcej tak, że można używać dowolnego oleju SL / Ilsac GF-4 lub nowszych. Czyli w zasadzie dowolnego oleju na rynku o dowolnych parametrach...
Oczywiście nic wysokopopiołowego czy wysokich gęstości do tych silników się nie używa, ale zamierzam wlać następnym razem olej SN Plus.

Na forum typowo o olejach (znajdziecie, takie duże w PL, nie wiem czy można tu reklamować) jest długi wątek o doborze do naszego auta.
nylek
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:40

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: nylek »

Przestudiowałem forum olejowe Oil Club, kilka innych stron typu autoexpert i Twoje posty Michał. 8-)
Oferta olejów Shell Helix z API SN Plus
Shell Helix oferuje pełną gamę syntetycznych olejów silnikowych dla samochodów osobowych spełniających normę API SN Plus, o najwyższych parametrach, opracowanych po to, aby sprostać wymaganiom współczesnej motoryzacji.
Oleje Shell Helix w specyfikacji API ​SN Plus:

Shell Helix HX5: 15W-40
Shell Helix HX6: 10W-40
Shell Helix HX7: 5W-40, 10W-40
Shell Helix HX8: 5W-40
Shell Helix Ultra: 0W-40, 5W-40
Shell Helix ​Ultra SN: 0W-20

który zatem mam przetestować ? konkretnie : ?

Mobila jeszcze nie odebrałem ale z tym nie problem bo kolega jest właścicielem i przedstawicielem Mobila na Lublin więc głowy mi nie urwie. :lol:
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: michal84 »

Jeśli chodzi o SN plus, ale z lepkościami odpowiadającymi silnikom koreańskim z to trzeba iść w SN plus 5w30. Shell takiego u nas nie ma (ogólnie istnieje, ale pewnie trafił do którejś marki jako olej fabryczny i nie jest u nas oferowany) Ja wybrałem Ravenol DXG. Brałem pod uwagę jeszcze: Motul Eco-lite, Liquy Moly/Meguin DX1. Ale oba to grupa III jeśli chodzi o bazy, stąd taki wybór.
Sin28
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:54
model samochodu: był Ceed 1 jest Optima SW 2.0 CVVL SW

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: Sin28 »

Mam przejechane 1100 km. Po 2000 bede wymieniał. Zdecydowałem ze przywioze swój ze względu na lepsza jakość od Orlenowskiego. Myślę o Liquy Moly. Troche obawiam się o jakies problemy w przypadku pozniejszych ewentualnych problemów z gwarancja na silnik:
1. Miał ktoś jakieś problemy z własnym olejem/ wyegzekwowaniem później gwarancji ?
2. Gdzie kupujecie olej tak żeby mieć pewność ze kupujecie oryginal ?

Pzdr
G
Awatar użytkownika
DamianLGR
Posty: 103
Rejestracja: 12 sty 2020, 21:43

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: DamianLGR »

michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: michal84 »

Gdzie kupować olej to zależy od konkretnej marki, lista firm będących oficjalnymi partnerami najczęściej jest podana u producenta, jeśli nie - można dopytać o konkretną firmę...
Sin28
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2019, 16:54
model samochodu: był Ceed 1 jest Optima SW 2.0 CVVL SW

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: Sin28 »

Witam. Zamierzam kupić Liqui Moly TOP TEC 4310 0W-30 . Koszt w autoryzowanym sklepie za 6l t około 500 zł. Co myślicie?
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Olej do 2.0 T-GDI

Post autor: michal84 »

Niesamowicie wysoka cena,
Na rynku koszt to max 300zł.

Poszukaj też go pod marką Meguin. Porównaj w specyfikacjach pod jakim symbolem w Meguin występuje.

Jest to dokładnie ten sam produkt: pod marką LM zawiera marketing i jest droższy przez to, pod marką Meguin -nie. Płyn jest ten sam w środku.

Co do samego wyboru LM/Meguin: nie jest to jakiś hit patrząc w specyfikację czy bazę, ale producent jest pewny z powtarzalną produkcją, właściwa ochrona jest zapewniona.

Edit: na moje oko tym samym produktem jest:
https://www.liqui-moly.eu/meguin/produk ... nt&land=ME
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”