Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

forum użytkowników modelu Venga
Piotr Wawa
Posty: 19
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:04
model samochodu: Venga 1.6 automat

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: Piotr Wawa »

po 3 latach ponownie się zalogowałem by odpisać ;)
mianowicie - tak spalanie Vengi 1.6 jest troszkę za duże, zmiana software zmieniła sytuację o powiedzmy 1 litr w dół
auto ma przebieg 43 tysiące km
przy 80 km/h pali mało , ok 5 litrów
120 nim nie przekraczam bo bym zbankrutował na paliwie
auto ma wiele zalet , ma 2 wady - spalanie i twarde zawieszenie na kocich łbach, po za tym to najwygodniejsze auto poza SUVami bo siedzi się w nim jak w SUVie , wysoko, dużo miejsca w środku, dużo nad głową, konkurencją w wygodzie jest Sportage a nie Ceed
auto pojemne - pralka wchodzi ;)
tylko na trasie drogami krajowymi 90-95 km/h lecąc w nocy (czyli nie ma korków, nie ma przestojów, nie ma wyprzedzania) wychodzi mi na 110 km trasie ponad 8 litrów paliwa

mam stałą trasę jazdy, tankuję przy tym samym jednym dystrybutorze na jednej i tej samej stacji - tak dokonuję pomiaru, zawsze tankuje do odbicia , notorycznie tankuję ok 9 litrów jadąc albo w godzinach nocnych albo porannych w weekend jak nie ma ruchu i ludzie śpią (np 6 rano w niedzielę) , to jest stała prędkość, więc z lekcji fizyki wiadomo, że opory powinny być mniejsze niż ruszanie, przyspieszanie, hamowanie, ruszanie, przyspieszanie

może sylwetka winna bo auto ma prawo mieć opory powietrza większe niż niskie mniej wygodne auta (których bym nie kupił za niewygodne wsiadanie)

drogami typu S - nawet nie jeżdżę bo na komputerze by mi się 9-10 wyświetlało, - jak w SUVach Ssangyonga 4x4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”