Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

forum użytkowników modelu Venga
nicholosonjack
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2020, 23:20
model samochodu: BMW V12

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: nicholosonjack »

Aktualny przebieg 1950km.(od początku sierpnia)
Dzisiaj kolejna krótka trasa 190km (155km autostrada Rzeszów-Kraków + 35km miasto i dojazd/zjazd do autostrady)
8.2/100km wg dystrybutora
===
- 3 osoby w samochodzie + 4 małe walizki
- 130-140km/h, czasami zwalnianie do 100-120 ale potem powrót do 140
- klima włączona (dodaje chyba minimum 0,5/100)
Detailed information and guide to process Azerbaijan Visa can be found here.
ZooTarg
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2019, 14:54
model samochodu: Venga 1.6 AT

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: ZooTarg »

przeszkoda pisze: 16 cze 2020, 09:00 Witam,
14L/100km z dystrybutora? Czy z komputera?
Niestety dystrybutora
Wojtas
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2020, 16:50
model samochodu: Kia Venga 1.6 Pb M '19

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: Wojtas »

Witam

To i ja przyłączę się ze swoją Vengą. Aktualny przebieg 22 tys. O ile od początku spalanie było na poziomie autosana H9 a wskaźnik spalania pokazywał numery totolotka to po kilku wizytach w serwisach podłubali mi coś w komputerze i jest nieco lepiej. Nieco bo samochód pali więcej o ok 10-15% niż pokazuje wskaźnik (choć pali mniej niż na początku). Zastanawiam się czy dalej można coś z tym zrobić aby wyniki były w miarę zgodne.
Przykład: trasa Gdańsk - Wrocław 2 osoby na pokładzie, w środku 2 rowery i bagaże, ok 120 na liczniku (nie mam tempomatu) 6.3 wg wskaźnika, 7.1 wg dystrybutora
A tak ogólnie:
miasto (Wrocław) 8 - 11
trasa (80-90) ok 6 - 6.5
120 - ok 7 - 7.5
140 - ok 9 - 9.5
Niby bez tragedii ale myślę że można lepiej. Opony 15.
DexterC2D
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2020, 12:06
model samochodu: KIA VENGA 1.6 4AT

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: DexterC2D »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Posiadam od maja Venge 1.6 AT z grudnia 2013 i przebiegiem 43 000 km, ostatnio z powodu dalszych dojazdów do pracy problem spalania tego auta zaczął mi przeszkadzać i sprawił że zaczynam tęsknić do swojej Fabii 1.2, prześledziłem cały wątek i jedyny trop na jaki tu wpadłem to jakaś sonda lub aktualizacja w serwisie który ma poprawić dokładność odczytu z komputera (0,5 - 1 rozbieżności u mnie), w każdym razie spalanie po mieście przy normalniej jeździe bez szaleństw to u mnie 11-14 (w zależności od AC i korków ale zazwyczaj i tak jest powyżej 12), cykl mieszany to średnio 9-10 a trasa 7 - 8, zaznaczam ponownie że to spokojna prawie dziadkowa jazda.
Rozważam już pozbycie się tego auta, pytanie do was brzmi.
Czy aktualizacja w serwisie poprawia też spalanie a nie tylko odczyt ?
Czy zagazowanie tego silnika z automatem ma jakiś sens czy wpakuję się w duże koszty serwisowe z czasem ?
ZooTarg
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2019, 14:54
model samochodu: Venga 1.6 AT

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: ZooTarg »

Polecam wizytę w ASO bo jest nowe oprogramowanie silnika
Miałem bliźniacze wyniki spalania jak Ty, dopiero od listopada (wgrania nowego oprogramowania)samochód zaczął palić normalnie i to nie tylko na komputerze ale też faktycznie.
Gdyby nie leasing po pierwszym roku chciałem ją sprzedać a teraz po unormowaniu spalania już tym nawet nie myślę
Pozdrawiam
Dider
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2017, 16:06
model samochodu: Venga

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: Dider »

Dzień dobry Vengowicze 🙂
To i ja się dołączę. Moja kia 1,6 L+fun skrzynia ręczna z 2016 roku. Na początku spalanie było koło 7-7,5 litra. Po pierwszej wymianie oleju (1500km) spadło do 7 i silnik na zimno ciszej pracował.
Od tamtego czasu w zależności od stylu jazdy spala maksymalnie 7,5 litra - tyle np było z jazd wakacyjnych 2 dorosłych + troje dzieci i bagażnik zawalony po dach i jazda autostradami i ekspresówkami i w korkach - przez co z nad morza ( przez Koszalin - koszmar) do Karpacza jechałem (i stałem) ponad 10 godzin. I wtedy też jakiś pan mnie pytał o spalanie Vengi, bo on nową Venga 1,6 z Łodzi przyjechał i ponizej 9 litrów zejść nie umiał, a ja się dziwiłem. Poczytałem i teraz mu się nie dziwię.
Moja Venga ma już (albo dopiero), 33 tys km i teraz spokojnie poniżej 7 litrów mam spalanie, jak robię teraz zimą krótkie trasy do 5 km to mam 7,2. Tak cały przebieg jaki tym autem zrobiłem to pół na pół autostrady z ekspresówkami i miasto. I średnio komputer z całego dystansu pokazuje 6,6. A jeżdżę tak średnio między 2-3 tysiace obrotów, jak mogę się toczyć, to wrzucam wyższy bieg - może być nawet około 1800-1900 obrotów, ale jak trzeba przyspieszać,to redukuje, żeby nie było. Często po mieście lubie przeciągnąć silnik do 4 tys obrotów, jak chcę uciec ze skrzyżowania i tylko na 3-cim biegu po mieście jeździć, co auto jest żwawe.
Komputer zaniża spalanie 0,3-0,5 litra. Im krótsze trasy, i cięższy but tym większe rozbieżności.
Od nowości zdarzało się i kilka razy dociskać i dodam, że spalanie rzędu 15,5 na sto też miałem, ale jak leciałem na maksa (205 na liczniku), autostradą jak córka rękę złamała i wiozłem ją do szpitala, bo karetek wolnych nie mieli.
Zawsze tankuje na tej samej stacji (no chyba, że wyjazd wakacyjny), z różnych dystrybutorów na shell. A ostatnio od pół roku nawet vpower - bo we wtorki mają promocję v w cenie normalnego. I nie widzę różnicy w spalaniu.
Oczywiście jak żona prowadzi, to jeszcze potrafi urwać na trasie 50-60 kilometrów i ostatnio miała 5,8...😭 bardzo delikatnie jeździ.

P.S. miałem wcześniej ix20 1,4 i tam średnie było 7,3 a po 15 tys zaczęło spadać poniżej 7, tylko się już tego nie dowiedziałem, bo się porysował 😥
Wojtas
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2020, 16:50
model samochodu: Kia Venga 1.6 Pb M '19

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: Wojtas »

Konia z rzędem temu, kto rozwikła zagadkę. Jeden samochód, jeden silnik a mimo to jedni nie żałują i wychodzi całkiem nieźle, inni starają się uważać i jest nieciekawie. Obecnie jestem na etapie "wymiany uprzejmości" z centralą bo oprócz różnic w spalaniu rzeczywistym a wskazaniami myślę że dałoby jeszcze coś z tego urwać. Mam nadzieję że teraz po świętach coś się ruszy bo narazie nic szczególnego nie zostało mi zaoferowane. W międzyczasie bylem się sprawdzić analizatorem spalin ale wszystko jest w normie.

P.s. najmniej ile mi się udało to 5,7 jadąc 80km/h za tirem.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: gisio »

Wojtas pisze: 29 gru 2020, 23:34 ... Obecnie jestem na etapie "wymiany uprzejmości" z centralą bo oprócz różnic w spalaniu rzeczywistym a wskazaniami myślę że dałoby jeszcze coś z tego urwać. Mam nadzieję że teraz po świętach coś się ruszy bo narazie nic szczególnego nie zostało mi zaoferowane.
W jakim sensie "coś z tego urwać" ?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Awatar użytkownika
przeszkoda
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2020, 07:39
model samochodu: Venga 1.6 AT 2019

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: przeszkoda »

Witam w Nowym Roku!

W ASO zrobili aktualizację oprogramowania. Jest poprawa. Po dwóch tankowaniach spalanie z 8-7,5 spadło na 7,5-6,5. Oprócz tego poprawiła się dynamika jazdy szczególnie przyspieszanie. Wskazania spalania także uległy urealnieniu. Pokazuje średnie około 7 - wcześniej 9,5.

Życzę pomyślności w Nowym 2021 roku!!!
Wojtas
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2020, 16:50
model samochodu: Kia Venga 1.6 Pb M '19

Re: Spalanie Kia Venga 1.6 125 KM

Post autor: Wojtas »

przeszkoda pisze: 04 sty 2021, 08:22 W ASO zrobili aktualizację oprogramowania. Jest poprawa. Po dwóch tankowaniach spalanie z 8-7,5 spadło na 7,5-6,5. Oprócz tego poprawiła się dynamika jazdy szczególnie przyspieszanie. Wskazania spalania także uległy urealnieniu. Pokazuje średnie około 7 - wcześniej 9,5.
Jaki serwis (miasto)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”