Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
radekopole
Posty: 18
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:51
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: radekopole »

Ceny naprawdę niezłe :shock: spokojnie poczekam na swój automat L+BL dwukolorowy - 83.000 zł (wrzesień 2021)
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Może nie na temat ale ku pokrzepieniu serc 8-) W Pomorskim w jednym z ogólnopolskim autohandlu są 2 auta kia stonic z przebiegiem 35000 i 54000 km Oba z manualną skrzynią biegów rocznik 2017 i 2018 , Cena obu to 70 tysięcy . Warto czekać według mnie 8-)
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Tomek nic nie sugeruję,cieszę się że jest ktoś tak aktywny i z wiadomościami na forum bo zdarzały się też inne przypadki.(wiesz co mam na myśli)
Życzę szybkiego odbioru auta i abyś później pozostał tak aktywny i chętny do pomocy bo niestety bywa tu różnie....
Pozdrawiam
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Dwa różne przypadki. Macie tą swoją logikę i chronologię.
Zamówiony 30.05.2021 -> wyprodukowany 30.05.2022 -> ostatnie info 30.06.2022 dopłyną do Słowenii. Planowany odbiór koniec lipca ale sprzedawca mówił, że są też opóźnienia z transportem z Poznania (chyba tutaj jest główny importer ale może już pomyliłem miasto) do dilerów i ostatnio czekali 3 tygodnie na transport z Poznania.
Zamówiony 27.12.21 1.0 100KM 7DCT BL, info z zeszłego tygodnia, jest nadany nr VIN. Termin na umowie minął 30.06
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Nie chcę się pastwić ale nie wynika z tego co napisałeś żeby zamówienie z 27.12.21 zostało zrealizowane wcześniej do zamówienia z dnia 30.05.21 8-)
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Czego Ty nie rozumiesz? Ja wiem że chcesz być tutaj najlepszy, wiedzieć wszystko lepiej, mieć swoją rację.
Jakoś inni oczekujący a znam ich kilka (z lutego, maja, czerwca, września) nie dostali takiej informacji jak gość z grudnia.

Ja Ci przedstawiłem tylko informacje które mam od innych oczekujących.


Tak w ogóle to mamy nowy tydzień, nie powinieneś zasiąść do telefonu i zacząć telefoniadę po wszystkich salonach w kraju?
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Nerwy tobie puszczają a nie ma powodu. Przypomnę kto pisał że pisałeś że nie ma w produkcji i w kolejności logiki. Ja nic sobie nie zmyślam . Według salonu nie ma możliwości żeby przy identycznym zamówieniu !!!! ktoś kto zamówił dajmy na to w maju otrzymał wcześniej od tego co zamówił w lutym tego samego roku 8-) . Zdarzają się rezygnacje na różnych etapach np. nadano VIN , wyprodukowano, płynie na statku , jest na składzie . Wówczas trafia do salonu zgodnie z kolejnością zamówienia. Tak mówią sprzedawcy w salonach 8-) To co komuś się wydaje mnie nie interesuje 8-) To co mogę to weryfikuje . Gdybyś trochę się zainteresował i zadzwonił gdzie trzeba to byś wiedział jak to działa :lol: :lol: :lol: 8-)
Kilometr
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2021, 21:45
model samochodu: Kia Rio

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Kilometr »

jedyna prawda jest taka że "zazwyczaj" manuale szybciej się produkują
Kia Rio M 1.0 T-GDI 7-DCT + Most Yellow + AEB + SMT

Zamówienie 27.09.2021
Info o wyprodukowaniu 29.07.2022
13.10.2022 info ze samochód jest w salonie na placu
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

I tutaj pełna zgoda. Dzisiaj w salonie mój sprzedawca powiedział że z produkcją automatów coś ruszyło bo ma więcej nadanych numerów vin. Tak czy siak pozostaje czekać. Sądzę że najdalej w listopadzie wyjadę z salonu . Od nadania vin liczę 3 miesiące z rejestracją przez salon i wymianą opon na miejscu 8-)
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Jagoda »

tomekjulia pisze: 04 lip 2022, 20:02 I tutaj pełna zgoda. Dzisiaj w salonie mój sprzedawca powiedział że z produkcją automatów coś ruszyło bo ma więcej nadanych numerów vin. Tak czy siak pozostaje czekać. Sądzę że najdalej w listopadzie wyjadę z salonu . Od nadania vin liczę 3 miesiące z rejestracją przez salon i wymianą opon na miejscu 8-)
Zobaczyłam światełko w tunelu, może i ja w tym roku wyjadę swoim autkiem z salonu :)
A czy Ty będziesz kupował w salonie same opony - czy komplet na felgach :?:
Ja się nie za bardzo orientuję jakie są rekomendacje w tym temacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”