Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Jagoda pisze: 04 lip 2022, 22:27 Zobaczyłam światełko w tunelu, może i ja w tym roku wyjadę swoim autkiem z salonu :)
A czy Ty będziesz kupował w salonie same opony - czy komplet na felgach :?:
Ja się nie za bardzo orientuję jakie są rekomendacje w tym temacie.
Nie nastawiałbym się zbyt optymistyczne z szybkością realizacji zamówienia. Pamiętajmy że przed nami kolejna fala korony...

Co do opon to masz kilka opcji.

Jeśli cię stać to kupuj opony + felgi. Wtedy zaoszczędzisz na przekładkach opon.
Możesz kupić same opony, podejrzewam że w salonie bez dodatkowych opłat założą ci nowe opony bez problemu.
Rozważ też opony wielosezonowe jeżeli auto będzie używane głównie w mieście, nie mieszkasz w górach.


Nikt Ci nie każe kupować opon, felg w salonie. Możesz to zrobić tam gdzie taniej.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Same opony całoroczne Nokian Seasonproof 195/55 R16 .Mój salon trochę dziwny jest bo taniej wychodzi jak kupię samemu . Kupię na Oponeo z adresem na salon . Co roku przy wizycie na przeglądzie trzeba dopilnować zmiany opon z przodu na tył bo inaczej podlegają degradacji. Ale to już dowiesz się podczas co rocznego przeglądu 8-)
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Polecam opony Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 ,miałem te Nokiany w Toyocie i uważam że Goodyear-y są lepsze pod wieloma względami
Skitomek
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2022, 10:12
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Skitomek »

tomekjulia pisze: 04 lip 2022, 23:33 Same opony całoroczne Nokian
Kiedy wysłałem swoje Nokiany do Stonica, długo zastanawiałem się dlaczego salon twierdzi że opony się nie nadają. Musieli mi wytłumaczyć swój żart No Kia (n) :-)

Wiem, że nie o tym wątek, ale Nokiany wielosezonowe używam już w trzecim aucie i złego słowa nie powiem
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: StonicScross »

Ja mam nokiany wielosezonowe 205/55/17 i są ok. Nie wiem czy "salon twierdzi". Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania :)
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Jagoda »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Rozważałam zakup opon całorocznych, bo wtedy święty spokój z przekładkami i koszt zdecydowanie mniejszy, a Wasze odpowiedzi tylko mnie w tym utwierdzają :)
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Wszystko jest fajnie tylko jest jeden problem- bardzo ciężko odsprzedać opony z fabryki które są na aucie bo jest to bardzo nietypowy rozmiar i jest bardzo mało aut które na tym rozmiarze jeżdżą....
StonicScross
Posty: 717
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: StonicScross »

Nie jest tak trudno. Fakt że ten rozmiar jest nietypowy, ale to do niedawna. Coraz więcej aut ma 205/55/17. Captur, t roc, t cross, kamiq, Arona.
Ja czekałem od października do marca - ale to logiczne ze letnie się wiosna kupuje. Niestety sprzeda się, ale za pół ceny bo inmy probelm, ze jest duzo ogłoszeń wlasnie tych ktorzy kupuja caloroczne. Właściciel megane odkupił akurat.
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Tylko że ja miałem 16 cali
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Jagoda »

adamo64 pisze: 05 lip 2022, 22:40 Wszystko jest fajnie tylko jest jeden problem- bardzo ciężko odsprzedać opony z fabryki które są na aucie bo jest to bardzo nietypowy rozmiar i jest bardzo mało aut które na tym rozmiarze jeżdżą....
Ja mam mieć rozmiar 17 cali
Oby się nie okazało, że dostanę auto wiosną 2023 i nie będę musiała kupować opon od razu tylko pojeżdżę trochę na fabrycznych.
Nastawiam się już na każdą ewentualność...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”