Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Nie jest w planie produkcyjny w najbliższym czasie 8-) Wolał bym żebyś miał pozytywną wiadomość 8-)
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

Dokładnie. Czyli stara śpiewka.

Monitorujemy to zamówienie...
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

W przyszłym tygodniu sprzedawca z mojego salonu wyśle zapytanie o listę zamówień przewidzianych w najbliższym czasie do produkcji . Wiele sobie nie obiecuję ale kto pyta nie błądzi 8-) I pomyśleć że 12 listopada będzie rok jak czekam na tą furę premium :lol: :lol: :lol: 8-)
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Co będzie z tym wątkiem jak Tomek odbierze auto ?
Czy będzie ktoś kto go pociągnie ?
Ja chyba nie czekałbym roku na zamówione auto....
Medcham
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:12

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Medcham »

adamo64 pisze: 12 paź 2022, 09:08 Co będzie z tym wątkiem jak Tomek odbierze auto ?
Czy będzie ktoś kto go pociągnie ?
Ja chyba nie czekałbym roku na zamówione auto....
Jak Tomek odbierze przede mną, to ja chwilę to jeszcze pociągnę. Obiecuję 🤣
kolorynka
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2022, 13:55
model samochodu: Kia Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: kolorynka »

My czekamy od 04.12.2021 i na razie cisza, już nawet dealer, (do którego co miesiąc od lipca mąż dzwonił w sprawie zamówienia) prosił o kierowanie zapytania do głównej siedziby :D
Śmiejemy się z mężem że cena z 2021, auto z 2022 a odbiór może w 2023 :lol:
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Jest jedna zaleta z tego czekania: ciągle to auto jest NOWSZE...
Nie odbierajcie w tym roku to będzie rejestracja 2023 ;)
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Jagoda »

adamo64 pisze: 12 paź 2022, 09:08 Co będzie z tym wątkiem jak Tomek odbierze auto ?
Czy będzie ktoś kto go pociągnie ?
Ja chyba nie czekałbym roku na zamówione auto....
Mam nadzieję, że Tomek otworzy nowy wątek i nadal będziemy mogli dzielić się ... tym razem swoimi doświadczeniami z użytkowania tak długo oczekiwanych samochodów :)
Mój już płynie ...
A tutaj z przyzwyczajenia chyba będę wchodzić ;)
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Ni VINu ni słychu czarna dziura amba . Czas chyba odpuścić sobie zadawanie im pytania o zamówienie. 8-) Z forum KIA Sportage 8-) Też dostałem taką odpowiedź i po weekendzie przygotowuję odpowiedź przez Kancelarię, która będzie mnie reprezentować. Od razu dodam tym, którzy mnie pouczą o braku szans w sporze, że gdyby nie możliwość udokumentowania konkretnej straty mojej firmy przez... no właśnie... opieszałość/celowe zaniechanie (?) kIA, pewnie czekałbym dalej lub po prostu zrezygnował. Nie wnikając w to za mocno, chcę poinformować, że ja na zamówienie czekam 296 dzień (!!!) - Gt line, AWD, MHEV, wszystko poza dziurą w dachu. Sprostuje też podejrzenia, że coś nie tak z zamówieniem - sprawdziłem w centrali, wszystko zgodnie z przekazaną mi wiedzą. Na pytania kierowane do centrali kiedy planowane jest wyprodukowanie auta, otrzymuję KURIOZALNĄ odpowiedź, że kIA Motors Poland nie ma " WGLĄDU ANI WPŁYWU NA HARMONOGRAM PRODUKCJI" - na jakiej podstawie przedstawiają w zamówieniu termin 180 dni do dziś nie ustaliłem. Co wiemy: śledzę to forum od dawna, podobnie jak kanały na yt, m.in. kIA oczami doradcy i A) wersje 180km AWD i FWD z DCT w wersji BL(przynajmniej) wychodziły do klienta (zamawiane długo później niż ja) B)wersje HEV Gt line AWD wychodzą regularnie bez poślizgów, często z wyprzedzeniem. Zatem argument, że w trakcie już blisko roku nie było dostępności skrzyń DCT nietrafiony, argument, że nie było potrzebnych akcesoriów do LTH nietrafiony. Był moment, że chciałem doczekać do końca, wziąć auto i zrobić cesję leasingu,a mam fajny, ze stałym oprocentowaniem itd., bo czuję się totalnie zdegustowany i obrzydzony tą firmą. Jej dramatycznie upadlającym poziomem komunikacji, brakiem szacunku i czegokolwiek. Nie chce mi się z nimi gadać i dlatego będą to teraz robić inni ludzie. Auta za blisko 200k można kupić w innych miejscach, gdzie jednak pewna kultura komunikacji licuje z marką. Ten post piszę głównie po to, by ktoś, kto planuje zakupić sportage, wybierał jednak HEV, bo historie o DCT to moim zdaniem nawijanie makaronu na uszy.
radekopole
Posty: 18
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:51
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: radekopole »

Dzisiaj odebrany - automat, AEB, czarny dach, Business Line. Równo 13 miesięcy od zamówienia.

Cierpliwości 8-) Bez wydzwaniania, bez mailowania, bez kancelarii :lol:
111.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”