Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
Watson1
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 11:21

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Watson1 »

Dostałem informacje, ze auto już jest w Słowenii i za 2 tygodnie ma być w Polsce. Jakby ktoś szukał to podaje informacje o moim aucie i czasie oczekiwanie.

Auto zamówiłem 21 grudnia. 20 stycznia było wyprodukowane, transport zaczął się 30 stycznia a statek dopłynął 3 marca.

Specyfikacja auta to silnik 1.0 100 km, manualna skrzynia biegów oraz pakiet bezpieczeństwa i business line. Jak otrzymam dalsze info to dam znać
Michał G
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2022, 12:07
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Michał G »

Ja zamówiłem Stonic L+BL 1.0 100KM automat w październiku planowy odbiór 22 kwietnia, ale jeszcze nie ma VIN. Czytając Wasze komentarze obawiam się niedotrzymania terminu🙁.
Co w takim przypadku poza grzecznym czekaniem możemy zrobić?
Ostatnio zmieniony 05 mar 2022, 14:19 przez Michał G, łącznie zmieniany 1 raz.
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Masz dwa wybory grzecznie czekać , drugi rezygnacja :(
operacjon76@wp.pl
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2022, 20:29
model samochodu: kia rio

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: operacjon76@wp.pl »

Watson1 pisze: 05 mar 2022, 09:39 Dostałem informacje, ze auto już jest w Słowenii i za 2 tygodnie ma być w Polsce. Jakby ktoś szukał to podaje informacje o moim aucie i czasie oczekiwanie.

Auto zamówiłem 21 grudnia. 20 stycznia było wyprodukowane, transport zaczął się 30 stycznia a statek dopłynął 3 marca.

Specyfikacja auta to silnik 1.0 100 km, manualna skrzynia biegów oraz pakiet bezpieczeństwa i business line. Jak otrzymam dalsze info to dam znać
To bardzo długa droga jeszcze do odbiory samochodu , mój dotarł do Koper 13 lutego i do tej pory tam jest haha masakra
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Michał G

Post autor: tomekjulia »

Ja także zamówiłem w listopadzie 17 automat i termin mam na 30 czerwca. Coś ten twój kwiecień to ściema twoja lub salonu. Masz nr vin ??????????
Michał G
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2022, 12:07
model samochodu: Stonic

Re: Michał G

Post autor: Michał G »

tomekjulia pisze: 05 mar 2022, 12:48 Ja także zamówiłem w listopadzie 17 automat i termin mam na 30 czerwca. Coś ten twój kwiecień to ściema twoja lub salonu. Masz nr vin ??????????


EDIT zamawiałem 22 października.
Nr VIN jeszcze nie mam. Dealer twierdzi że nawet nie mają teraz wglądu w terminy produkcji. Info dostaną jak będzie wyprodukowany = nadany VIN.
Sprawdzilem jeszcze raz termin odbioru mam wpisany na formularzu zamówienia także mam to na piśmie od dealera Kia tylko czy coś mi to daje nie wiem.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Nic :| Mnie powiedział że od momentu nadanie numeru vin to jakieś 2,5 miesiąca zanim znajdzie się w salonie do odbioru. Wytargowałem dodatkowo dywanik do bagażnika wycieraczki pod nogi i darmową zmianę opon na całosezonowe. Rejestracje samochodu także będzie robił salon gratis . Ubezpieczenie także robię przez salon koszt to 2100-2400 pln
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Gdyby ktoś zamówił teraz to czas oczekiwani jest 10 miesięcy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
shermanking
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2021, 19:17
model samochodu: Kia Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: shermanking »

Dzisiaj dostałem wiadomość od dealera, że importer nie podał ieszcze wyznaczonej daty produkcji z uwagi na brak automatycznych skrzyń biegów DCT. Nie wiem, czy w tym tempie to do końca roku auto pójdzie do produkcji. Auto zamawiałem 31 lipca 2021r. (wersja L z BL, most yellow).
Normalnie masakra jakaś z tymi terminami j dostępnymi częściami. Jakbym wiedział, że rok albo i więcej będę czekał na nowe auto to bym coś innego zamówił u innego producenta. Teraz pozostaje już tylko czekać, bo za te pieniądze nic z podobnym wyposażeniem nie kupię 😩
Dobrze, że mam czy jeździć bo inaczej to umarł w butach.
Kia Stonic, 1.0 T-GDI, 100 KM, 7 DCT, L+BL, Most Yellow, produkcja 2022
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Sprawdz dostępne kia stonic na otomoto .Czasami są tam samochody nowe z salonu bo ktoś zrezygnował . To zaczyna być w...... e. Sądziłem że produkcja ze skrzynią automatyczną wymaga przestawienia taśmy produkcyjnej . Ja dzwonię do salonu raz w miesiącu tak dla przypomnienia się. Salon ma zadzwonić do mnie ja będzie już widoczny vin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”