Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

forum użytkowników Kia Stonic
shermanking
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2021, 19:17
model samochodu: Kia Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: shermanking »

Dzisiaj sprzedawcą powiedział mi, że zamówione automaty zostaną wyprodukowane. Oczywiście nie wie, kiedy to będzie, ale moje zamówienie ma być zrealizowane. Mam nadzieję, że będzie to w tym roku, bo czekam już 9 miesiąc 😢
Kia Stonic, 1.0 T-GDI, 100 KM, 7 DCT, L+BL, Most Yellow, produkcja 2022
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Ja czekam od 17 listopada. To co istotne to to że zachowujemy cenę z umowy jaką podpisaliśmy :D
Watson1
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2022, 11:21

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: Watson1 »

U mnie dzisiaj odbiór :) Wersja L, manual + business line + AEB.

Zamówiony w połowie grudnia, Wyprodukowany w połowie stycznia. Do Koper dotarł 1 marca i dopiero tydzien temu był w salonie
jeffreythedev
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2022, 17:53
model samochodu: Kia Stonic L+BL+CP2 1.0 T-GDI 2022

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: jeffreythedev »

Dzisiaj zamówiony L+BL 1.0 T-GDI 6MT - czas oczekiwania nawet na manual od 6.05.2022 wynosi do 300 dni.
adamo64
Posty: 155
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: adamo64 »

Toż to zapomnisz że zamówiłeś auto :?
radekopole
Posty: 18
Rejestracja: 17 maja 2022, 15:51
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: radekopole »

Zamówienie 21.09.2021 r. - Business Line, automat, dwukolorowy. Ni widu, ni słychu... W marcu 2022 r. zamówiłem jeszcze Sportage L manual, 4 maja odebrałem :lol:
mkreja
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2022, 15:33
model samochodu: Stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: mkreja »

Wczoraj do mnie dzwonili z salonu, ze niestety musza anulowac zamowienie. Podobno przestali produkowac jakies czesci do skrzyni automatycznej.

Zamowienie z 04.02.2022, wersja L MHEV 7DCT + BL + AEB.

Zaproponowali mi to samo w manualu na "preferencyjnych" warunkach, ale mnie manual totalnie nie interesuje, wiec nawet nie pytalem dokladnie co i jak.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Zadzwoniłem do Salonu w Starogardzie Gdańskim i to co napisałeś to informacja z poniedziałku i dotyczy xceed i ceed nie stonic. Sprzedawca powiedział że jeśli przyjęto Twoje zamówienie to powinno być zrealizowane :D :D :D :D tel 58 582 11 79. Ponieważ vin jest na ciebie tylko Twoja pisemna rezygnacja anuluje umowę ;)
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Auto Świat

AUTO ŚWIAT WIADOMOŚCI AKTUALNOŚCI NOWA KIA CEED, PROCEED ALBO XCEED. BYĆ MOŻE JEJ NIE DOSTANIESZ. ZAMÓWIENIA SĄ ANULOWANE
Zamówiłeś Kię Ceed, ProCeed albo XCeed? Być może jej nie dostaniesz. Zamówienia są anulowane
MACIEJ BRZEZIŃSKI wczoraj 15:14Auto Świat
Niemiła niespodzianka czeka na klientów salonów Kii w Polsce, którzy złożyli zamówienia w ciągu ostatnich miesięcy i mieli nadzieję, że już wkrótce zostaną zaproszeni po odbiór nowych samochodów. Właśnie teraz dilerzy otwierają wiadomości z listą samochodów, których produkcja została anulowana. Niektórzy niedoszli właściciele Kii Ceed, ProCeed oraz XCeed już wiedzą, a inni wkrótce się dowiedzą.ducent samochodów Kia podjął decyzję o anulowaniu zamówień na popularne modele złożonych w ciągu ostatnich miesięcy
Niemożność realizacji zamówień dotyczy samochodów w określonych specyfikacjach
Klienci, którym anulowano zamówienie, mogą ustawić się w kolejce po inny samochód, jednak będzie to samochód o uboższej specyfikacji, co wcale nie znaczy, że tańszy
Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
"W imieniu autoryzowanego dilera KIA informuję, że z przyczyn niezależnych od żadnej ze stron nie jest możliwe wykonanie umowy rezerwacyjnej pojazdu marki KIA, której szczegółowe warunki określone są w warunkach zamówienia (...) z uwagi na brak możliwości wyprodukowania przez fabrykę KIA auta w tej wersji silnika. Okoliczność ta (...) skutkuje wygaśnięciem zobowiązań stron."Auto Świat
Wpisz szukaną frazę
WIADOMOŚCI

UŻYWANE

PORADY

TESTY

KLASYKI

TV

EV

POLECAMY

TREŚCI PREMIUM

AKTUALNOŚCI

AUTO ŚWIAT - ARCHIWUM

MOTOCYKLE

MULTIMEDIA

PREMIERY

TARGI SAMOCHODOWE

TURYSTYKA
AUTO ŚWIAT WIADOMOŚCI AKTUALNOŚCI NOWA KIA CEED, PROCEED ALBO XCEED. BYĆ MOŻE JEJ NIE DOSTANIESZ. ZAMÓWIENIA SĄ ANULOWANE
Zamówiłeś Kię Ceed, ProCeed albo XCeed? Być może jej nie dostaniesz. Zamówienia są anulowane
MACIEJ BRZEZIŃSKI wczoraj 15:14Auto Świat
Niemiła niespodzianka czeka na klientów salonów Kii w Polsce, którzy złożyli zamówienia w ciągu ostatnich miesięcy i mieli nadzieję, że już wkrótce zostaną zaproszeni po odbiór nowych samochodów. Właśnie teraz dilerzy otwierają wiadomości z listą samochodów, których produkcja została anulowana. Niektórzy niedoszli właściciele Kii Ceed, ProCeed oraz XCeed już wiedzą, a inni wkrótce się dowiedzą.
Foto: Yarrrrrbright / Shutterstock
REKLAMA


Producent samochodów Kia podjął decyzję o anulowaniu zamówień na popularne modele złożonych w ciągu ostatnich miesięcy
Niemożność realizacji zamówień dotyczy samochodów w określonych specyfikacjach
Klienci, którym anulowano zamówienie, mogą ustawić się w kolejce po inny samochód, jednak będzie to samochód o uboższej specyfikacji, co wcale nie znaczy, że tańszy
Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
"W imieniu autoryzowanego dilera KIA informuję, że z przyczyn niezależnych od żadnej ze stron nie jest możliwe wykonanie umowy rezerwacyjnej pojazdu marki KIA, której szczegółowe warunki określone są w warunkach zamówienia (...) z uwagi na brak możliwości wyprodukowania przez fabrykę KIA auta w tej wersji silnika. Okoliczność ta (...) skutkuje wygaśnięciem zobowiązań stron."

Zamówiłeś samochód z automatem – masz kłopot
Problem, jak się dowiadujemy, dotyczy głównie modeli rodziny Ceed (także ProCeed oraz XCeed) wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów. O tym, które konkretnie zamówione egzemplarze nie zostaną wyprodukowane, dilerzy dowiadują się od importera. Przeciwwskazaniem do wyprodukowania samochodu jest automatyczna skrzynia biegów i (w dalszej kolejności) bogate wyposażenie elektroniczne.Shutterstock
REKLAMA


Producent samochodów Kia podjął decyzję o anulowaniu zamówień na popularne modele złożonych w ciągu ostatnich miesięcy
Niemożność realizacji zamówień dotyczy samochodów w określonych specyfikacjach
Klienci, którym anulowano zamówienie, mogą ustawić się w kolejce po inny samochód, jednak będzie to samochód o uboższej specyfikacji, co wcale nie znaczy, że tańszy
Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.plo ile poczekasz na swoją nową Kię?
Oto przybliżony czas oczekiwania na dziś zamówione samochody (dotyczy także tych klientów, którzy zdecydują, że nie odbierają wpłaconych pieniędzy, lecz zmieniają zamówienie i ustawiają się na powrót w kolejkę):

Ceed/ProCeed/XCeed z manualną skrzynią biegów – do 180 dni;
Nowe Niro – 180 dni;
Modele Picanto, Rio, Stonic, Stinger – 300 dni;
Sorento, EV6, e-Soul – 360 dni;
modele PHEV – 120 dni.
Tu pojawia się pokusa, aby zamiast zwykłego Ceed'a zamówić wersję z napędem hybrydowym – wówczas dostaniemy samochód z automatyczną skrzynią biegów. Niestety, Kia Ceed w wersji PHEV jest o ponad 40 tys. zł droższa niż zwykła. To jednak robi różnicę.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Opóźnienie w odbiorze nowego Stonica

Post autor: tomekjulia »

Zamówiłeś samochód z automatem – masz kłopot
Problem, jak się dowiadujemy, dotyczy głównie modeli rodziny Ceed (także ProCeed oraz XCeed) wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów. O tym, które konkretnie zamówione egzemplarze nie zostaną wyprodukowane, dilerzy dowiadują się od importera. Przeciwwskazaniem do wyprodukowania samochodu jest automatyczna skrzynia biegów i (w dalszej kolejności) bogate wyposażenie elektroniczne.Shutterstock
Ceed/ProCeed/XCeed z manualną skrzynią biegów – do 180 dni;
Nowe Niro – 180 dni;
Modele Picanto, Rio, Stonic, Stinger – 300 dni;
Sorento, EV6, e-Soul – 360 dni;
modele PHEV – 120 dni.
Tu pojawia się pokusa, aby zamiast zwykłego Ceed'a zamówić wersję z napędem hybrydowym – wówczas dostaniemy samochód z automatyczną skrzynią biegów. Niestety, Kia Ceed w wersji PHEV jest o ponad 40 tys. zł droższa niż zwykła. To jednak robi różnicę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”