Parujące reflektory w nowej optimie?

forum użytkowników modelu Optima
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Linkpl »

No to u Ciebie jest na prawdę problem ... U mnie jak pisałem wcześniej ... występuje, ale w dużo mniejszym stopniu. Pojawi się może 2-3 cm2 na samej górnej krawędzi reflektora, a u Ciebie to tak jak by się rznęło gdzieś do środka ... mogę się założyć, że elektronika jest pewnie kręcona gdzieś na dole lampy i będzie z czasem gnić ...

Mi gość powiedział, żebym nawet w dzień jeździł na krótkich ... tylko wtedy one świecą bez regulacji ... trzeba by czujnik zaklejać ... no ale bez przesady ... to jest nowy samochód. W sumie można by to wyjąć i sprawdzić którędy dostaje się woda, ale gwarancja itd ... może być ciężka sprawa.

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
PawełC
Posty: 68
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:43
model samochodu: Optima GT 2018

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: PawełC »

Czy taki efekt utrzymuje się u Ciebie cały czas? Czy raz jest a raz są suche? Sporo tej wody Ci się tam wytraca co jest oznaką że reflektor jest nieszczelny. Skropliny powstają wówczas kiedy wewnątrz gromadzi się wilgotne powietrze i musi ono mieć wyższą temperaturę niż to na zewnątrz reflektora. Czy w ostatnim czasie kiedy były dość duże mrozy i powietrze było suche ten efekt tez występował? Z własnego doświadczenia wiem że w Kia Ceed serwis Wadowscy Gaj k/Krakowa wymienił USZKODZONY reflektor bez problemowo i nawet od razu drugi (który był sprawny, tak dla pewności).
Kia Optima GT (2018) Gravity Blue
Awatar użytkownika
Prezes76
Posty: 101
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:30
model samochodu: KIa Optima Gravity Blue 1.7CRDi 141KM 7DCT GT Line + Technologiczny+Panorama
Lokalizacja: Konin

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Prezes76 »

Djtc za dużo zostawiasz samochód na trawniku :lol: :lol: :lol:

Najlepiej to to auto trzymać na wystawie i patrzeć na nie to wtedy może nic się nie zepsuje chociaż jak postawisz na trawie to..... :lol:
Nie wychodzić z niego wcale bo się przecierają fotele,nie wozić grubasów bo się odkształcają,nie dotykać lakieru bo się rysuje itd :lol: :lol: :lol:

Bidzej Ci zaraz napisze że nie umiesz jeździć i dlatego Ci parują :D
Kia Optima GT Line Sedan 1,7Crdi 7DCT Gravity Blue + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(2017r)
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: chudy »

No ja mam dwie optimy z ledami i jedna w większości stoi pod chmurką, a druga w garażu. Przez ponad rok ani razu nie zauważyłem parowania reflektorów, a parkuję tyłem więc codziennie przechodzę przed samochodem.
Prawdę mówiąc to lekkie parowanie jest faktycznie normalne, ale to na zdjęciach do lekkich nie należy więc albo reflektor jest nieszczelny (w co raczej wątpię) , abo coś nie halo jest z odpowietrznikiem.
Jeśli KIA faktycznie olewa sprawę to rzeczoznawca jest słuszną drogą.
SW GTLine Black & SW GT Black
djtc
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, 15:02
model samochodu: KIA OPTIMA GT

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: djtc »

Witam no szczerze to już w takie gadki i hasła reklamowe jakie ma Kia to nie wierzę, i mam raczej to ostatni samochód tej marki. A jeżeli chodzi o odpowiedź dla PawelC to take mam prawie cały czas, czasami to się zmniejsza ale nie ginie. A chcą że mnie zrobić idiote. Ciekawe czy w ciążę kobiety same zachodzą w ciążę? Ale chyba to normalne.
Pozdrawiam
Tomek
Kia Optima GT + TEC + SRF
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Linkpl »

Ja bym się tym nie emocjonował za bardzo, na spokojnie będzie dużo lepiej i szybciej.

Zadzwoń sobie do rzeczoznawcy porozmawiaj sobie z nim. Tacy ludzie mają większą wiedzę na ten temat niż ktokolwiek tu na forum. Wizyta u takiego majstra kosztuje około 200 PLN z wydaniem opinii, nie są to na tyle duże kwoty, aby nie podeprzeć się dyskusją z Importerem Kia, serwisem, dilerem itd ... Zawsze przy wymianie, czy naprawie usterki możesz zażądać zwrotu takiego wydatku. Na tą chwilę to masz dyskusję na poziomie Twoje zdanie / zdanie jakiejś babki co siedzi za biurkiem i pewnie nawet nie umie cofać samochodem, nie mówiąc o parujących reflektorach. Nie obrażaj się na rzeczy martwe, bo one po prostu lubią robić psikusy ... tym razem trafiło na Ciebie, ale zrób to na spokojnie ... Nikt nie lubi rozmawiać z krzykaczem i Ty też byś nie chciał ...

A ci co tak tutaj piszą durnoty na temat jaka to Kia jest chu... itd ... nie myli się tylko ten co nic nie robi, także jeśli ktoś tego nie potrafi zrozumieć, to polecam wyciągnąć wnioski z tego co napisałem. W Kii to tylko parujące reflektory, pomyślcie o ludziach którzy wydają 3x tyle na samochód i swój czas spędzają w ASO.

Polecam podejście do problemu na chłodno i spokojnie minie 2-3 tygodnie i sprawę załatwisz ...

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: bidżej »

Prezes76 pisze: Bidzej Ci zaraz napisze że nie umiesz jeździć i dlatego Ci parują :D
zluzuj majtki kolego, takie zarty bierzesz do siebie jak przedszkolak?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
djtc
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2018, 15:02
model samochodu: KIA OPTIMA GT

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: djtc »

Linkpl pisze:Ja bym się tym nie emocjonował za bardzo, na spokojnie będzie dużo lepiej i szybciej.

Zadzwoń sobie do rzeczoznawcy porozmawiaj sobie z nim. Tacy ludzie mają większą wiedzę na ten temat niż ktokolwiek tu na forum. Wizyta u takiego majstra kosztuje około 200 PLN z wydaniem opinii, nie są to na tyle duże kwoty, aby nie podeprzeć się dyskusją z Importerem Kia, serwisem, dilerem itd ... Zawsze przy wymianie, czy naprawie usterki możesz zażądać zwrotu takiego wydatku. Na tą chwilę to masz dyskusję na poziomie Twoje zdanie / zdanie jakiejś babki co siedzi za biurkiem i pewnie nawet nie umie cofać samochodem, nie mówiąc o parujących reflektorach. Nie obrażaj się na rzeczy martwe, bo one po prostu lubią robić psikusy ... tym razem trafiło na Ciebie, ale zrób to na spokojnie ... Nikt nie lubi rozmawiać z krzykaczem i Ty też byś nie chciał ...


Polecam podejście do problemu na chłodno i spokojnie minie 2-3 tygodnie i sprawę załatwisz ...


Link
Już z tym walczę od miesiąca prawie i jeżeli chodzi o obsługę w serwisie to nie mogę złego słowa powiedzieć bo się starali wszystko załatwić ale odpowiedź z centrali przyszła odmowna. Dlatego napisałem oficjalne pisma raz i drugi raz z pomocą rzeczoznawcy. i Jeżeli to nie pomoże to mam się z nim spotkać i on to wszystko udokumentuje i opisze i wtedy jeszcze raz to puszczę do Kia Motors Polska.

Pozdrawiam
Tomek
Kia Optima GT + TEC + SRF
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: bidżej »

Tak trochę obok - jeśli by się całkiem wypięli, zawsze można z tyłu reflektora nawiercić parę otworów (w takim miejscu albo w taki sposób, żeby woda się nie lała do środka) - żeby było trochę wymiany powietrza z atmosferą. W 20-letnim BMW mi pomogło.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Parujące reflektory w nowej optimie?

Post autor: Seb »

A rzecznik konsumenta? Próbowałeś? Oczywiście tylko i wyłącznie jeśli kupowałeś prywatne, firmie nie pomogą
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”