Ceed I - Czy odpowietrznik wysprzęglika jest taki sam jak hamulców?

forum użytkowników modelu Ceed
hehe
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2024, 07:44
model samochodu: Cee'd I (2007) 1.4 109km LPG

Ceed I - Czy odpowietrznik wysprzęglika jest taki sam jak hamulców?

Post autor: hehe »

Witam wszystkich, którzy rozumieją, o co pytam.

Podczas próby odpowietrzania sprzęgła zeszlifowałem nakrętkę zaworu odpowietrzającego wysprzęglik.
Zamówiłem już zestaw który pomoże mi ją odkręcić, o taki: https://allegro.pl/oferta/nasadki-do-us ... 1482998151

Nigdzie nie mogę znaleźć samego zaworu do wysprzęglika - czy zawór odpowietrzający hamulca jest taki sam?
Kupiłbym sobie coś takiego i pora na CSa: https://allegro.pl/oferta/zawor-odpowie ... 4036945243

Ewentualnie - może ktoś wie, gdzie kupić taki zawór do wysprzęglika? Sam zawór - nie chcę wydawać 50+ zł na nowy wysprzęglik.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2024, 12:20 przez hehe, łącznie zmieniany 1 raz.
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Ceed I - Czy odpowietrznik wysprzęglika jest taki sam jak hamulców?

Post autor: saron22 »

50 zł na wysprzęglik ci szkoda a wydałeś 38 plus wysyłka na ten gówniany zestaw do odkręcania?
Niebywała logika.
hehe
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2024, 07:44
model samochodu: Cee'd I (2007) 1.4 109km LPG

Re: Ceed I - Czy odpowietrznik wysprzęglika jest taki sam jak hamulców?

Post autor: hehe »

saron22 - właściwie nie chciało mi się odpowiadać, ale jeszcze ktoś pomyśli, że dobrze gadasz i będzie jak w filmie Idiokracja.

Po co mam wydawać pieniądze na nową część, skoro wysprzęglik już wymieniałem i jest sprawny (oprócz zaworu kosztującego kilka zł).

Po co tracić czas na montaż nowego wysprzęglika?

Planuję wybrać się do mojego ulubionego sklepu KIA w Gdańsku, gdzie profesjonalni panowie z uśmiechem na twarzy porównają zawór z wysprzęglika i ten z hamulców, ale pomyślałem, że skoro jest takie forum, to tutaj użytkownicy mogą być równie profesjonalni i życzliwy.

A czy zestaw do nakrętek jest gówniany, to się okaże. Ja podejrzewam, że jest stalowy i że będzie działał, również w razie ewentualnych przyszłych fakapów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”