Ceed III - 1.5 T-GDI PY24/MY25 dane techniczne w cennikach z Holandii, Polski i Słowacji

forum użytkowników modelu Ceed
AdaMat989
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2024, 18:15
model samochodu: Kia Ceed III HB 1.5 T-GDI BL DCT

Ceed III - 1.5 T-GDI PY24/MY25 dane techniczne w cennikach z Holandii, Polski i Słowacji

Post autor: AdaMat989 »

Szanowni forumowicze,

Zauważyłem, że dane techniczne dla tego samego modelu samochodu w cennikach z Holandii, Polski i Słowacji różnią się od siebie.
Głównie różnice można zauważyć dla:
- maksymalnego momentu obrotowego (obr./min.),
- prędkości maksymalnej (km/h),
- przyspieszenia 0-100 km/h (s),
- zużycia paliwa (l/100km),
- emisji CO2 (g/km).
Dodatkowo pomimo zmniejszenia mocy silnika (z 160KM na 140KM) zużycie paliwa (l/100km) oraz emisja CO2 (g/km) uległa zwiększeniu (przynajmniej teoretycznie) przy porównaniu cennika z Polski PY24/MY25 z PY24/MY24.
Czy ktoś może jest w stanie wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje oraz z czego mogłyby wynikać te różnice?

Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi!
Załączniki
Dane Techniczne NL
Dane Techniczne NL
Dane_Techniczne_NL.png (107.59 KiB) Przejrzano 444 razy
Dane Techniczne SK
Dane Techniczne SK
Dane Techniczne PL PY24/MY25
Dane Techniczne PL PY24/MY25
Dane Techniczne PL PY24/MY24
Dane Techniczne PL PY24/MY24
wroceed
Posty: 74
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Ceed III - 1.5 T-GDI PY24/MY25 dane techniczne w cennikach z Holandii, Polski i Słowacji

Post autor: wroceed »

chyba wychodzi na to, że profesjonalizm i rzetelność oddziałów KIA w poszczególnych państwach jest taka sama jak w Polsce czyli kiepska...myślę, że te różnice są wynikiem błędów - niedopatrzeń (np. w Słowackiej wersji prawdopodobnie przepisali dla silnika 140 KM dane dot. przyspieszenia z poprzedniej wersji 160 KM, bo niemożliwe jest aby pomimo obniżenia mocy o 20 KM nie zmieniły się te parametry),
reasumując, miałem zmieniać auto na jakąś nową Kijankę ale chyba postoję i poczekam na rozwój wypadków, może ta Kia K4 hatchback wejdzie do Europy z jakimś rozsądniejszym silnikiem (chciałem Xceed ale jak teraz silnik ma 140 KM i 10,2 sekund do setki do podziękuję)
romanhoks
Posty: 332
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Ceed III - 1.5 T-GDI PY24/MY25 dane techniczne w cennikach z Holandii, Polski i Słowacji

Post autor: romanhoks »

Moge ci napisac ze swojego doswiadczenia. Samochody produkowane np na norwegie maja inne wyposarzenie niz w kraju. Przekonalem sie sam kilka lat temu bedac w ASO i ogladajac Picanto dla szwagierki. Wyposarzenie mnie zszokowalo. To co mialem u siebie w standarcie tutaj wszystko za doplata. Zwykle szyby byly na korbie :lol: Co do innych rzeczy to np nagrzewnica jest tez inna. Cena zalezy od tego co zamowi importer.Ma byc tanio i jest tanio. Musi zarobic . Co do silnika to zalezy tez od zamowienia. Kazdy importer ma swoja umowe.Tu nie znajdziesz auta bez podgrzewanych siedzen . Standart. Klima standart.No zacznijmy od tego ze nie ma juz aut zwyklych. Jest hybryda na zamowienie.Tylko stoja elektryki.To jest caly czas na magazynie.Prawie od reki.No jak bys sie uparl i powiedzial ze tym chcesz dzis wyjechac i placisz od razu to wyjedziesz bez problemu. Co do mocy w silnikach to podziekuj UE tam lezy wina. Trzy cylindry nadaja sie di kosiarki.Dzis to standart pod maska . Nie wspomnie o Fiacie 500.Dwa cylindry i turbo. No a 1.2 Pur Tech w Peugot 5008 to jest mistrzostwo.Jechac jedzie no ale pusto. Ty piszesz ze dziekujesz za taki silnik :lol: Poczekaj a sie przekonasz ze ten zniknie bo bedzie za smierdzacy. :lol: :lol:
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Lukkia
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2024, 16:07
model samochodu: Kia ceed SW 1.5

Re: Ceed III - 1.5 T-GDI PY24/MY25 dane techniczne w cennikach z Holandii, Polski i Słowacji

Post autor: Lukkia »

Ciekawe czy ktoś miał już okazję w PL jeździć kia z tym silnikiem i jak to się zachowuje na drodze. Z tego co czytałem to te nowe silniki są w trakcie homologacji chyba ale nie jestem pewien, może już jest. Na portalach ogłoszeniowych są te auta już informacją dostępne od ręki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”