Ubezpieczenie GAP

forum użytkowników Kia Niro
playersct
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2022, 14:11
model samochodu: Kia Niro HEV BL

Ubezpieczenie GAP

Post autor: playersct »

Takie pytanie (temat poruszałem tez na grupach FB Niro/Sportage). Czy kupowaliście GAP (fakturowy/detal)? Jeśli tak to gdzie - możecie polecić kogoś kto ma rozsądne ceny?
fjerzy
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2024, 20:44
model samochodu: Kia Niro HEV wersja L

Re: Ubezpieczenie GAP

Post autor: fjerzy »

Nie kupiłem, choć oferta była dobra 3750 na 60 miesięcy. Praktyka mojego brokera nie potwierdza opłacalności. W pierwszym roku i tak nie dział, bo załatwia to AC. Tak czy inaczej, to indywidualna sprawa. Pytanie np. czy i i8le miałeś wcześniej wypadków? czy znacznie lepiej się czujesz mając GAP? Czy masz akurat wolne 4 tysiące i nie wiesz co z nimi zrobić? itd.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Ubezpieczenie GAP

Post autor: colins »

playersct pisze: 21 kwie 2024, 20:23 Takie pytanie (temat poruszałem tez na grupach FB Niro/Sportage). Czy kupowaliście GAP (fakturowy/detal)? Jeśli tak to gdzie - możecie polecić kogoś kto ma rozsądne ceny?
To samo pytanie zadawałem tutaj na forum w zeszłym roku.
Odpowiedź była słaba, ale sam ogarnąłem temat i napiszę tak.
Ta podawana przez Was kwota prawie 4000 zł za GAP na 60 miesięcy oferowany przez dealerów, to taka średnia cena.
Dość powiedzieć, że w tej samej firmie, którą proponowali mi w KIA (czyli w Wagas S.A.) zapłaciłem za GAP fakturowy na okres 60 miesięcy 2700 zł.
W tym mam sumę ubezpieczenia 100000 zł plus bonus w wysokości 1% wartości pojazdu oraz klauzulę wartości rynkowej 120% (czyli zakład ubezpieczeń ponosi odpowiedzialność do 120% wartości pojazdu z dokumentu zakupu pojazdu).
Oczywiście w tym roku cena może być inna (a przede wszystkim zależy od wartości pojazdu i wybranej sumy ubezpieczenia oraz rzecz jasna okresu ubezpieczenia), jednak bez względu na okoliczności i wybór pamiętaj, że na wykupienie GAP fakturowego masz 90 dni (czasem nawet do 180 dni) od zakupu nowego pojazdu (liczy się data faktury zakupu) więc nie musisz od razu korzystać z propozycji oferowanej przez dealerów KIA, tylko przed podjęciem decyzji na spokojnie zastanów się i poszukaj korzystniejszej oferty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”