Zamówienie KIA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
Eclipse
Posty: 15
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Zamówienie KIA NIRO

Post autor: Eclipse »

Szanowni,

Szukam nowego auta i po sobotniej wizycie w dwóch salonach (Toyota corrolla coss i inne modele toyoty) to co zobaczyłem w Toyocie przeraziło mnie. Wykonanie środka jak z lat dziewięćdziesiątych. Pojechałem do salonu KIA i spodobała mi się niro hybryda. Zupełnie to inaczej wygląda. Nowocześniej i ładniej.
Moje pytanie: To prawda, że jak teraz podpiszę umowę to już w ofercie nie dostane 141KM HEV? Zamówienia już są tylko na 129 koni? To cofanie się w rozwoju. Zabijanie dupowozu który miał 10 s do setki.
Będę wdzięczny za wasze odpowiedzi.
Juhu
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2024, 16:08
model samochodu: Kia niro

Re: Zamówienie KIA NIRO

Post autor: Juhu »

Zamówiłam swoje niro pod koniec lutego, jeszcze w wersji 141 KM. Ostatecznie dostanę wersję 129 KM. W salonie dowiedziałam się, że nie ma już możliwości zamówienia wyższej wersji. Tłumaczone jest to mniejszą emisją spalin w wersji 129 KM. Jaki to będzie miało wpływ na komfort jazdy ? Po mieście pewnie niewielkie gorzej pewnie wypadnie na trasie.
fjerzy
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2024, 20:44
model samochodu: Kia Niro HEV wersja L

Re: Zamówienie KIA NIRO

Post autor: fjerzy »

Takie auto służy do wożenia d..y, a nie do wyścigów. Do pracy, na wakacje i do cioci/wujka dowiezie. ;)
saron22
Posty: 637
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Zamówienie KIA NIRO

Post autor: saron22 »

Zamawiasz 141km a dostajesz 129km. Zamawiasz telewizor 65” a dostajesz 55”. Zamawiasz byty rozmiar 44 a dostajesz 42… Tylko debil się na zgodzi. Srałbym na nich - towar niezgodny z zamówieniem więc nara. I domagałbym się oddania dwukrotności wpłaconego zadatku.
Awatar użytkownika
colins
Posty: 231
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: Zamówienie KIA NIRO

Post autor: colins »

Sęk w tym, że KIA nic nie ukrywa, bo w najnowszym cenniku stoi jak byk, że Niro HEV ma 129 KM, a nie 141 KM.
Poza tym to ograniczanie mocy, to efekt ograniczania emisji spalin w związku z coraz bardziej restrykcyjnymi przepisami UE i problem z tym ma nie tylko KIA, ale też inni producenci.
Coraz większe katalizatory, coraz wymyślniejsze filtry cząstek stałych i coraz bardziej "zmulone" oprogramowanie silników, by w trakcie testów homologacyjnych emisja spalin była jak najmniejsza i potem mamy takie ograniczanie mocy.
Mam na to lekarstwo dla domorosłych mechaników - szlifierka kątowa i wycinamy katalizator i GPF, w to miejsce wspawać rurki przelotowe (strumienice) i zamiast 129 czy 141 KM mamy w standardzie ze 160 rączych, a nie przymulonych koni. :mrgreen: ;)
Eclipse
Posty: 15
Rejestracja: 29 sty 2018, 07:56
model samochodu: Sportage

Re: Zamówienie KIA NIRO

Post autor: Eclipse »

Byłem w salonie i już wszystko wiem.
Nowe NIRO a tylko na takie juz przyjmują zlecenia ma mniej koni bo 129. Nie da sie zamówić już starego.
Czas oczekiwania na nowe NIRO to 300 dni :lol: :lol:
Zaproponowano mi demówkę ale dopiero we wrześniu. Kwadratura koła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”