Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Mirek_SR
Posty: 58
Rejestracja: 02 wrz 2023, 12:24
model samochodu: KIA Xceed M+Smart+18''

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: Mirek_SR »

Panowie, a ja się z Wami nie zgodzę... Większość samochodów poflotowych ma udokumentowane i robione przeglądy jak i ewentualne naprawy Jak ktoś samochodu na drzewie nie rozwalił to tak łatwo nawet mając ciężką nogę nie wykończy. Te samochody mają jeździś, więc na bieżąco są serwisowane w autoryzowanych serwisach. Poprzedni mój samochód to był dwulatek z przebiegiem 26k kupiony w salonie, prawdopodobnie albo był to jakiś flotowiec, albo w salonie jako demonstracyjny jeździł, choć tutaj przebieg za duży. Ja tym samochodem przez kolejne 11 lat zrobiłem dodatkowo 130k i w aucie tym nic oprócz napraw eksploatacyjnych nie robiłem, byłem z niego zadowolony.
sherif14
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2024, 18:46

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: sherif14 »

OK, rozumiem.
W takim razie poproszę was jeszcze o jedną ocenę:
Wersja L, 2023, 20kkm, manual, auto demonstracyjne - 110 tys.
Sid
Posty: 373
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: Sid »

Ooo, jeszcze lepiej. Demo i 110 tysięcy nabite? Ciekawe, ile osób to najechało i w jakim stylu? Osobiście to bym wolał kupić coś nowego, niższą wersje wyposażenia lub poczekać, odłożyć kasy na nówke z lepszym wyposażeniem.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
sherif14
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2024, 18:46

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: sherif14 »

Dla wyjaśnienia: 20 tys. km przebiegu, cena 110 tys. zł brutto.
Sid
Posty: 373
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: Sid »

Czy "tylko" 20 tysięcy zrobione, czy więcej problem ten sam. Ile osób i w jakim stylu to zrobiło? Ale chyba jesteś zakręcony na autko używane? Bo żadne argumenty do Ciebie nie docierają, że nowe autko jest lepsze. Tyle bym w tym temacie Ci doradził.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Appassionato
Posty: 116
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: Appassionato »

Ja to bym odradził silnik 1.5 t-gdi. Niby wszystko fajnie i na początku byłem bardzo zadowolony, ale obecnie czasem szarpie w trakcie jazdy, a nawet pierdzi z wydechu jakby chodził na 3 cylindry, a silnik ma wtedy drgawki. Oczywiście check się nie pali więc wszystko jest ok. Ciężko wchodzący wsteczny to cecha według serwisu. Mój ceed ma dopiero ponad 13 tyś km, więc w tych używanych autach może już jest to naprawione ;)

Nie wiem czy da się znaleźć coś lepszego w tym budżecie wśród innych marek. Jeśli auto nie musi być nowe, to bym spróbował.
sherif14
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2024, 18:46

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: sherif14 »

Po Waszych komentarzach odpuszczę sobie jednak używane. Ale chciałbym się poradzić w jeszcze jednej sprawie, zapraszam do przeczytania tego posta:
viewtopic.php?t=11540
Remik70
Posty: 29
Rejestracja: 03 maja 2024, 21:40
model samochodu: KIA Xceed

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: Remik70 »

Krzychu_nh pisze: 20 kwie 2024, 18:13
sherif14 pisze: 20 kwie 2024, 13:06 Muszę to jeszcze przemyśleć :/ Napiszcie jeszcze proszę, jak to wszystko widzicie:)
Hej,
Wszystkie odpowiedzi sugerują żeby dać spokój z tego typu samochodami ,a ty dalej szukasz na siłę potwierdzenia że to będzie dobra decyzja.
Kolega sobie racjonalizuje, wymyśla argumenty z dooopy. Nową Xceed zaproponowano mi za 107 tys zl w lakierze metalik , wersja M + pakiet smart + koła 18 cali wersja silnika 160 KM, plus zestaw gumowych dywaników łącznie z bagażnika matą :D . Ludzie lubią wpierdzielać się w głupie rozwiązania prostych zagadnień. Nie poradzisz, nie jesteśmy doskonali.
StonicScross
Posty: 731
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: StonicScross »

AnonimowyAlkoholik pisze: 19 kwie 2024, 16:46 Do autora wątku: nie zastanawiałeś się nad nowym, ale w finansowaniu Kia 50/50 0%? Używane XCeed ciężko się sprzedają, bo Kia ma za dobre warunki finansowania nowych egzemplarzy, sam zastanawiałem się nad używką, ale przy kredycie 0% używany był nieopłacalny

Sorry i od razu - nie chodzi o to że się chyba kiedyś sprzeczaliśmy w innym wątku- to nic osobistego.

Kia i dobre warunki finansowania? No kredyt 50/50 czasem ale sorki wielkie - Kia prawie nie ma rabatów. Oferta cennikowa. Nie wiem czy grupy zawodowe jak kiedyś dają "aż" 4-5 %.
Gdzie indziej (VW, Stellantis) masz w cenniku 135, w ofercie 122 itp.
Xceed tak podrożał że T-roca warto rozwazyc
Nie patrzcie na cenniki tylko na finalne oferty.
Że nie ma 7 lat gwarancji inne auto? Ale pakiet serwisowy rozszerza do 5.
Że czegoś tam nie ma w wyposażeniu? W europejskich autach można dokupić czesto pierdułkę za 500, 1000 czy 3000 a u Azjatów zwykle trzeba wyzsza wersję za 10-15k jak czegoś się potrzebuje.
Broń Boże nie zniechęcam i nie reklamuje czegoś innego. Tylko że Kia ostatnio podrożała bardziej niż inni plus że ich polityka zaczęła wqrzac w paru obszarach.
StonicScross
Posty: 731
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Prośba o wycenę Xceed z 2023r. auto po wynajmie długoterminowym

Post autor: StonicScross »

Appassionato pisze: 21 kwie 2024, 14:21 Ja to bym odradził silnik 1.5 t-gdi. Niby wszystko fajnie i na początku byłem bardzo zadowolony, ale obecnie czasem szarpie w trakcie jazdy, a nawet pierdzi z wydechu jakby chodził na 3 cylindry, a silnik ma wtedy drgawki. Oczywiście check się nie pali więc wszystko jest ok. Ciężko wchodzący wsteczny to cecha według serwisu. Mój ceed ma dopiero ponad 13 tyś km, więc w tych używanych autach może już jest to naprawione ;)

Nie wiem czy da się znaleźć coś lepszego w tym budżecie wśród innych marek. Jeśli auto nie musi być nowe, to bym spróbował.
Kia tak dala do wiwatu z cenami że nie wiem czy Tucsona w miejsce XCeed nie rozważyć.
Xceeda trudno porównywać bo to nietypowe auto.
Nie jest to typowy suv czy crossover tylko taki podwyższony kompakt. Kompakt z dużym prześwitem.
Captura bym polecił rozważyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”