1.4 T-GDI 140 KM opinie

Porady, problemy, opinie dotyczące silników benzynowych w samochodach Kia
mzebrows
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2024, 16:25
model samochodu: Mazda 6

1.4 T-GDI 140 KM opinie

Post autor: mzebrows »

Witam wszystkich szacownych właścicieli samochodów marki KIA.
W najbliższym czasie planuję zamienić moją mazdę 6 na coś nowszego i z tego co czytam po Internecie, najsensowniejszym wyborem wydaje się być dla mnie kia ceed 3 /hyundai i30 z silnikiem 1.4 tgdi. Pojazd planuję kupić używany i chciałbym nim pojeździć tak do 200tys km przebiegu.
Stąd moje pytanie: czy ktoś z Was ma taki pojazd i może napisać jak silnik radzi sobie z takimi przebiegami? W szczególności interesuje mnie kwestia brania oleju, gdyż dwa moje ostatnie samochody zaraz po zakupie trafiały z tego powodu na remont silnika. Z góry dziękuje wszystkim, którzy zdecydują się odpisać na mój post.
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 72
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: 1.4 T-GDI 140 KM opinie

Post autor: dzyszla »

Do 80kkm nie miałem żadnych problemów z tym silnikiem czy turbo. Potem sprzedałem.
Poprzedni 1.4 GDI 108KM (czy coś koło tego) też chodził sprawnie, ale łańcuch się wyciągnął już po 100kkm. Ale możliwe, że to poprawione zostało dla tej nowszej, uturbowionej konstrukcji.
Dżyszla
mzebrows
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2024, 16:25
model samochodu: Mazda 6

Re: 1.4 T-GDI 140 KM opinie

Post autor: mzebrows »

Dzięki za odpowiedź. Ja planuję kupić właśnie z przebiegiem coś około 80 tys km. No ale jak na razie nie odpisał nikt kto ma nakręcone więcej i trochę się obawiam czego się spodziewać dalej. T-gdi to jednak bardziej złożona konstrukcja niż gdi. Jako alternatywę rozważam jeszcze octavię 1.4 tsi - i tam znalazłem wpisy od ludzi, którzy mają znaczne przebiegi i... niestety też problemy. Ciekawy jestem czy silniki kia wypadają lepiej.
Awatar użytkownika
dzyszla
Posty: 72
Rejestracja: 07 lut 2024, 08:31
model samochodu: Ceed III (prod. 2023) 1.5 T-GDI (160KM) M + SMT / 7DCT
Wcześniej:
Ceed III (prod. 2019) 1.4 T-GDI (140KM) M / MT
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: 1.4 T-GDI 140 KM opinie

Post autor: dzyszla »

To może jeszcze dopiszę - oleju żaden z tych moich silników nie brał, więc tu byłbym spokojny. A co do tego wyciągniętego łańcucha - myślę, że konstrukcyjnie dla tej mocniejszej wersji i sam łańcuch jest wytrzymalszy. A i tak wszystko zależy od tego, jak ktoś użytkował.
Obejrzyj auto, jakie Cię interesuje, odpal na zimnym i słuchaj, czy nie dzwoni. Ostatecznie pewnie i tak prędzej czy później przyjdzie przed tymi 200kkm rozrząd wymieniać, więc... A jak od kogoś kupujesz, to zobacz, czy w bagażniku nie wozi oleju - jak tak, to na pewno lepiej się trzymać z daleka ;)
Dżyszla
mzebrows
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2024, 16:25
model samochodu: Mazda 6

Re: 1.4 T-GDI 140 KM opinie

Post autor: mzebrows »

Dzięki za radę. Fajny sposób na sprawdzenie czy auto popija olej 😁
Sid
Posty: 373
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: 1.4 T-GDI 140 KM opinie

Post autor: Sid »

dzyszla pisze: 27 kwie 2024, 20:45 A jak od kogoś kupujesz, to zobacz, czy w bagażniku nie wozi oleju - jak tak, to na pewno lepiej się trzymać z daleka ;)
Hm... czyżby to dobry sposób? Ja w starym aucie cały czas woziłem olej. Ale nie dlatego, że mi silnik go pił w nadmiarze. Zawsze zostawało mi z pół litra przy wymianie. I co? To miało świadczy, że silnik bierze olej?
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Benzyna”