Problem z akumulatorem Sportek V?

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
draxterix
Posty: 126
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: draxterix »

Powoli kroczę ku jasności. Oryginalny akumulator jest kiepski. Przyznali to w serwisie. Wymienili na nowy ale powiedzieli też że to rozwiąże problem na kilka miesięcy i problem powróci. Powodem jest zbyt duży pobór prądu na postoju (mam podświetlenie w drzwiach, nóg, omegę i jeszcze kilka innych rzeczy). Jeśli chce się korzystać normalnie z auta to rozwiązanie są 2. Albo podłączamy prostownik i co jakiś czas i ładujemy aku (chyba żartują) 2 - wymieniamy akumulator we własnym zakresie. Ja nie chce się z tym bujać więc kupuję nowy akumulator. Nie wiem teraz jaki. Znaczy częściowo wiem 70Ah (mogę spokojnie założyć o 10AH większy i potwierdzili mi to w serwisie) ale AGM czy EFB o to już zapomniałem zapytać. Oryginalny akumulator nie ma oznaczenia… :/ ma ktoś instrukcję obsługi i podrzuci jaki typ trzeba tam wrzucić?
Załączniki
Akumulator
Akumulator
kondzik
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2024, 09:33
model samochodu: Sportage V MHEV AWD 180KM

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: kondzik »

Mam podobny problem - Sportek 1,6 MHEV 180 km- przebieg 13 tyś (autko ma 10 miesięcy) - codziennie robię ok 50 km - żadnych dłuższych przestojów - dzisiaj autko nie odpaliło - wszystko niby ok działa żadnych błędów i ostrzeżeń - przekręcam kluczyk i cisza - w APCE w statusie pokazuje mi Uwaga przy akumulatorze- mogę w MHEVie go podładować?
draxterix
Posty: 126
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: draxterix »

TAK. Możesz go podładować.
W KIA mi powiedzieli by tak czasem robić. Czyli co jakiś czas podłączać prostownik i ładować - co jest w moim mniemaniu bezsensowne. Alternator powinien zrobić swoje ale nie robi bo aku powiedzmy nie jest dobrej jakości. Chcesz tymczasowo rozwiązać problem - ładuj prostownikiem. Definitywnie - zmień akumulator. Tak jak pisałem wcześniej zamiast 60AH wrzuć 70 nie wiem tylko w jakiej technologii .... myślę że bardziej AGM ale pewności nie mam.
kondzik
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2024, 09:33
model samochodu: Sportage V MHEV AWD 180KM

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: kondzik »

Dzięki - w maju mam pierwszy przegląd to zapytam też na serwisie.
sztyk
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: sztyk »

kondzik pisze: 09 kwie 2024, 09:40 Mam podobny problem - Sportek 1,6 MHEV 180 km- przebieg 13 tyś (autko ma 10 miesięcy) - codziennie robię ok 50 km - żadnych dłuższych przestojów - dzisiaj autko nie odpaliło - wszystko niby ok działa żadnych błędów i ostrzeżeń - przekręcam kluczyk i cisza - w APCE w statusie pokazuje mi Uwaga przy akumulatorze- mogę w MHEVie go podładować?
Dziwne, że Ci nie odpalił. Przecież MHEV ma rozruszniko-generator zasilany z baterii 48V, a nie 12V. Nawet jak Ci się akumulator 12v rozładuje to i tak powinien odpalić, chyba że masz rozładowany 48V.
jaskier
Posty: 320
Rejestracja: 18 paź 2022, 11:04
model samochodu: sportage v mhev 180 BL AE+

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: jaskier »

zakładam że podmiana akumulatora samodzielnie jest o tyle utrudniona że wymaga przeprogramowania komputera?
kondzik
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2024, 09:33
model samochodu: Sportage V MHEV AWD 180KM

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: kondzik »

zadzwoniłem na serwis - mam zgłosić na assistance i zabierają go na serwis - samemu nic nie kazali robić
Pulcpio
Posty: 90
Rejestracja: 29 mar 2023, 21:23
model samochodu: Kia Sportage 2023 benzyna manual

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: Pulcpio »

sztyk pisze: 09 kwie 2024, 10:02
kondzik pisze: 09 kwie 2024, 09:40 Mam podobny problem - Sportek 1,6 MHEV 180 km- przebieg 13 tyś (autko ma 10 miesięcy) - codziennie robię ok 50 km - żadnych dłuższych przestojów - dzisiaj autko nie odpaliło - wszystko niby ok działa żadnych błędów i ostrzeżeń - przekręcam kluczyk i cisza - w APCE w statusie pokazuje mi Uwaga przy akumulatorze- mogę w MHEVie go podładować?
Dziwne, że Ci nie odpalił. Przecież MHEV ma rozruszniko-generator zasilany z baterii 48V, a nie 12V. Nawet jak Ci się akumulator 12v rozładuje to i tak powinien odpalić, chyba że masz rozładowany 48V.
Zwykły rozrusznik MHEV też ma. Jeżeli akumulator 48V się rozładuje, to odpala tym rozrusznikiem na 12V.
slider2002
Posty: 28
Rejestracja: 25 lut 2024, 19:56
model samochodu: Sportage V

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: slider2002 »

A sprawdzaliście ładowanie i pobór prądu na postoju ajak auto idzie spać? Obliczaliscie jakie to prądy?
sztyk
Posty: 79
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:46
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI (180) MHEV 7DCT, L + AEB, FWD

Re: Problem z akumulatorem Sportek V?

Post autor: sztyk »

Pulcpio pisze: 09 kwie 2024, 20:46
sztyk pisze: 09 kwie 2024, 10:02
kondzik pisze: 09 kwie 2024, 09:40 Mam podobny problem - Sportek 1,6 MHEV 180 km- przebieg 13 tyś (autko ma 10 miesięcy) - codziennie robię ok 50 km - żadnych dłuższych przestojów - dzisiaj autko nie odpaliło - wszystko niby ok działa żadnych błędów i ostrzeżeń - przekręcam kluczyk i cisza - w APCE w statusie pokazuje mi Uwaga przy akumulatorze- mogę w MHEVie go podładować?
Dziwne, że Ci nie odpalił. Przecież MHEV ma rozruszniko-generator zasilany z baterii 48V, a nie 12V. Nawet jak Ci się akumulator 12v rozładuje to i tak powinien odpalić, chyba że masz rozładowany 48V.
Zwykły rozrusznik MHEV też ma. Jeżeli akumulator 48V się rozładuje, to odpala tym rozrusznikiem na 12V.
o proszę..... nie wiedziałem. Dzięki za info.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”