Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

forum użytkowników modelu ProCeed
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: baxter2222 »

zupełnie sie zgadzam ze nowe to...nowe...ale musze uzupelnic swoja wizytowke :D ..niestety gdy zamawiałem swoje autko..(ktorego notabene jeszcze nie mam) nie przyjmowali zamowien na automat..ale nie jestem z tego powodu nieszczesliwy..mam zupełnie sprawna prawa reke.. :D
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Co młodość, to młodość. Nawet jeżeli chodzi o skrzynię biegów. :D
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając o tym pojęcia. :lol:
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: baxter2222 »

i tak mozna bez konca..dyskutowac :lol: mamy podobne poczucie humoru,zwłaszcza ze piatek 8-) ..ale gdzie reszta ferajny.. :)
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Reszta ferajny pewnie już piwo w pubie rozpija, albo w domowym zaciszu czyni rzeczy ważne... :D
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając o tym pojęcia. :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Marek3003 »

Tak się cieszę, że polubiliście manualną skrzynię biegów :D
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
Patimat
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2024, 08:58
model samochodu: Proceed

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Patimat »

Manualna skrzynia w tym samochodzie jest bardzo przyjemna, ale ruszanie tym samochodem jest uciążliwe i denerwuje również podbijanie obrotów przy zmianie biegów
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Patimat pisze: 06 kwie 2024, 09:00 Manualna skrzynia w tym samochodzie jest bardzo przyjemna, ale ruszanie tym samochodem jest uciążliwe i denerwuje również podbijanie obrotów przy zmianie biegów
A dlaczego jest ,,uciążliwe", wiele lat jeździłem samochodami z manualną skrzynią biegów i nie słyszałem oraz nie zauważyłem, żeby jakimś samochodem było uciążliwe ruszanie.
Uciążliwe może być jedynie to, że to skrzynia manualna. A tzw. podbijanie obrotów to chyba chodzi o tryb sport, ale taka świadoma specyfika tego trybu, utrzymuje podwyższone obroty. To kwestia umiejętnego operowania sprzęgłem i gazem.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając o tym pojęcia. :lol:
Patimat
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2024, 08:58
model samochodu: Proceed

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Patimat »

ProCee_d56 pisze: 06 kwie 2024, 13:25
Patimat pisze: 06 kwie 2024, 09:00 Manualna skrzynia w tym samochodzie jest bardzo przyjemna, ale ruszanie tym samochodem jest uciążliwe i denerwuje również podbijanie obrotów przy zmianie biegów
A dlaczego jest ,,uciążliwe", wiele lat jeździłem samochodami z manualną skrzynią biegów i nie słyszałem oraz nie zauważyłem, żeby jakimś samochodem było uciążliwe ruszanie.
Uciążliwe może być jedynie to, że to skrzynia manualna. A tzw. podbijanie obrotów to chyba chodzi o tryb sport, ale taka świadoma specyfika tego trybu, utrzymuje podwyższone obroty. To kwestia umiejętnego operowania sprzęgłem i gazem.
Jak się rusza z przynajmniej 1,5k obrotów to faktycznie nie jest uciążliwa.
ProCee_d56
Posty: 529
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Tak się jeździ w trybie SPORT. Inni celowo podnoszą obroty żeby ruszyć szybciej niż normalnie.
Ale tryb Sport można przecież wyłączyć i niekorzystać z niego.
Jest taki tryb Sport, niedobrze. Brak trybu Sport, też by było źle. Natura ludzka...
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne, ale pewnie lepsze by było szare... Są tacy, którzy chcą zmieniać nawet doskonałe rzeczy, niemając o tym pojęcia. :lol:
Marek3003
Posty: 609
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Marek3003 »

Kolega Patimat - trafiony - zatopiony :lol:
Ja zostałem już wyleczony złego słowa nie powiem. Tak to najlepsza ręczna przekładnia jaką miałem w życiu, wszystkim polecam. Szkoda, że tak mało jest 1.6 z manualem. Nie wiecie co tracicie,
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”