Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

forum użytkowników modelu ProCeed
Bardzotrudny
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2023, 12:43

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Bardzotrudny »

baxter2222 pisze: 04 kwie 2024, 19:13 nie jestem pewien czy ta fota jest prawdziwa,ale gdyby przypadkiem TAK,to naprawde..pech.. :lol:
Prawdziwa, sam ją zrobiłem.
A dlaczego pech? Fajna sytuacja :D
Z resztą sąsiada syn nie mieszka z rodzicami, zjawia się "na święta"
ProCee_d56 pisze: 03 kwie 2024, 18:41 Taaaaaa, ale to nie wersje GT, które pokazałeś, tylko GT-Line.
Może baxter2222 napisał o wersji GT, GT, GT., która różni się jednak.
W opisach podane jest, że GT, to Topowa wersja Ceed'a. Można poszukać...
Przepraszam, że uraziłem pana topowego fotką dwóch bieda-egzemplarzy nieTopowego modelu Ceed'a.
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: tomaszko »

Przejedź się kiedyś jednym i drugim (najlpepiej w tym samym momencie :D ) i daj znać czy jest różnica jakaś w kołach 18 vs 17
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Bardzotrudny pisze: 05 kwie 2024, 14:06
baxter2222 pisze: 04 kwie 2024, 19:13 nie jestem pewien czy ta fota jest prawdziwa,ale gdyby przypadkiem TAK,to naprawde..pech.. :lol:
Prawdziwa, sam ją zrobiłem.
A dlaczego pech? Fajna sytuacja :D
Z resztą sąsiada syn nie mieszka z rodzicami, zjawia się "na święta"
ProCee_d56 pisze: 03 kwie 2024, 18:41 Taaaaaa, ale to nie wersje GT, które pokazałeś, tylko GT-Line.
Może baxter2222 napisał o wersji GT, GT, GT., która różni się jednak.
W opisach podane jest, że GT, to Topowa wersja Ceed'a. Można poszukać...
Przepraszam, że uraziłem pana topowego fotką dwóch bieda-egzemplarzy nieTopowego modelu Ceed'a.
Ja nie czuję się urażony ale Ty pewnie tak, jeżeli zareagowałeś na mój wpis, że jest różnica pomiędzy wersją GT-Line a GT. Począwszy od silnika, przez zawieszenie a skończywszy na cenie.
Nie mam nic przeciwko wersji samochodu jaki posiadasz, ale są powody, dla których kupujący wybierają te różne wersje. Informacja, że GT jest wersją topową Ceed'a, jest faktem. I tylko tyle.
Tak więc bez urazy z tego powodu.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Bardzotrudny
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2023, 12:43

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Bardzotrudny »

tomaszko pisze: 05 kwie 2024, 14:19 Przejedź się kiedyś jednym i drugim (najlpepiej w tym samym momencie :D ) i daj znać czy jest różnica jakaś w kołach 18 vs 17
Nie żyjemy w tak dobrych stosunkach, a tak czy inaczej to nie jestem takim automaniakiem, żebym odczuł różnicę.
Bardzotrudny
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2023, 12:43

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: Bardzotrudny »

ProCee_d56 pisze: 05 kwie 2024, 14:31 Ja nie czuję się urażony ale Ty pewnie tak, jeżeli zareagowałeś na mój wpis, że jest różnica pomiędzy wersją GT-Line a GT. Począwszy od silnika, przez zawieszenie a skończywszy na cenie.
Nie mam nic przeciwko wersji samochodu jaki posiadasz, ale są powody, dla których kupujący wybierają te różne wersje. Informacja, że GT jest wersją topową Ceed'a, jest faktem. I tylko tyle.
Tak więc bez urazy z tego powodu.
Ja nie miałem na tyle kasy, żeby kupić GT, a i te 204 konie by się u mnie nudziły.
Do niedawna myślałem, że jedyne czego mi brakuje z GT to elektrycznie ustawiane fotele, a dokładnie ich pamięć.
Ale w sumie dopóki jestem jedynym kierowcą to i to mi nie jest potrzebne.
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

[quote=Bardzotrudny post_id=97143
Ja nie miałem na tyle kasy, żeby kupić GT, a i te 204 konie by się u mnie nudziły.
Do niedawna myślałem, że jedyne czego mi brakuje z GT to elektrycznie ustawiane fotele, a dokładnie ich pamięć.
Ale w sumie dopóki jestem jedynym kierowcą to i to mi nie jest potrzebne.
[/quote]

Ja nie wykorzystuję tych 204 KM żeby szaleć, wyrosłem z tego dawno temu. Potrzebne mi są do bezpiecznego wyjeżdżania że skrzyżowan i wyprzedzania. Szczególnie jeżeli jakiś głąb przyśpiesza jeżeli wyprzedza się go. Sztywniejsze zawieszenie też czasami przydaje się.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: baxter2222 »

słuchajcie,obywatele kategorii KIA.. :lol: ..kazdy wybiera to na co moze sobie pozwolic.lub lubi..mnie nie imponuja fury marki premium z powodu mnogosci tego na ulicach..a PROCEED co by nie mowic jest po prostu fajny..nietuzinkowy..wiec sam sie powitam w tej Koreanskiej rodzinie.. :o
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

baxter2222 pisze: 05 kwie 2024, 16:09 słuchajcie,obywatele kategorii KIA.. :lol: ..kazdy wybiera to na co moze sobie pozwolic.lub lubi..mnie nie imponuja fury marki premium z powodu mnogosci tego na ulicach..a PROCEED co by nie mowic jest po prostu fajny..nietuzinkowy..wiec sam sie powitam w tej Koreanskiej rodzinie.. :o
Dlaczego sam się powitasz? Ja już Ciebie witam.
Tym samym się kierowałem, czyli chciałem samochód nietuzinkowy.
Bardzo wiele samochodów nie jest dostrzegana przez ludzi, ze względu na kształt albo kolor.
Ja też nie chciałem auta ,,premium 15 letniego" zza Odry. Taki mam gust...
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
baxter2222
Posty: 47
Rejestracja: 23 paź 2023, 18:01
model samochodu: kia proceed 2023

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: baxter2222 »

bardzo dziekuje..za powitanie..no to sie rozumiemy co do postrzegania motoryzacyjnej rzeczywistosci :D ..ale tez za jakies 150 000 a taki budzet mialem mozna kupic fajne uzywane autko..tyle ze nie chciałem znaku zapytania co kupie..w sensie frajda z uzytkowania czy wizyty u mechanika..chyba moge sie nazywac pan rozsadny.. :)
ProCee_d56
Posty: 527
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowy ProCeed z salonu - proszę o porady przed kupnem

Post autor: ProCee_d56 »

Tak, jesteś Pan rozsądny... :D
Mnie już zmęczyły te używane autka, dobrze wyposażone.
Chciałem mieć gwarancję i nie mieć zmartwień, że coś się zepsuje za duże pieniądze (tak jak w jakimś ,,premium" za 160 tys złotych z dużym przebiegiem). Teraz w Proceed mam gwarancję na silnik 150 tyś kilometrów. Mam zagwarantowany spokój.
Na inne podzespoły gwarancja jest krótsza, ale te podzespoły mają jedynie taki przebieg i takie zużycie, jaki sam zrobiłem, jak sam je eksploatowałem.
A do tego zapach nowego samochodu, jest dla mnie miłym zapachem.
Nigdy też nie wrócę do manualnej skrzyni biegów, ponieważ w codziennym użytkowaniu dla mnie taka skrzynia biegów jest porażką.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”