Informacja o jeździe w komputerze

forum użytkowników Kia Niro
Adam58
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2024, 17:25
model samochodu: NIRO HEV wersja L, pakiet Drive Wise, kolor Aurora Black Pearl

Informacja o jeździe w komputerze

Post autor: Adam58 »

Dzień dobry
Może ktoś z Was miał taki problem, może problem to za dużo, ale do rzeczy. W komputerze jest okno "Informacja o jeździe"'. Dotychczas jak chciałem te dane zobaczyć musiałem wejść w to menu. Od kilku dni z chwilą wyłączenia zapłonu automatycznie na wyświetlaczu komputera pojawia się właśnie ta "Informacja o jeździe". Czy ktoś pomoże jak to wyłączyć i przywrócić do stanu pierwotnego. Niby nic złego, ale denerwuje mnie, że coś się zmienia bez mojego udziału.
Pozdrawia Adam
NIRO HEV 2023 wersja L, pakiet Drive Wise, kolor Aurora Black Pearl
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Informacja o jeździe w komputerze

Post autor: Legal »

Po lewej stronie kierownicy są cztery przyciski. Prawy-górny to takie 'karteczki notatnika'. On ustawia aktywną kartę informacji. Ostatnio pozostawiona powinna się pojawiać po kolejnym starcie.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Adam58
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2024, 17:25
model samochodu: NIRO HEV wersja L, pakiet Drive Wise, kolor Aurora Black Pearl

Re: Informacja o jeździe w komputerze

Post autor: Adam58 »

Dziękuję, ale niestety nie, jak ustawię tę kartę np. kompas to i tak pojawia się Informacja o jeździe. Może nie precyzyjnie opisałem - ta inf. o jeździe pojawia się na głównym wyświetlaczu (bez wchodzenia w te "karteczki") i po kilku sekundach gaśnie. Poza tym od nowości nie było takich atrakcji. Po wyłączeniu zapłonu nigdy nie było żadnej informacji.
Adam
NIRO HEV 2023 wersja L, pakiet Drive Wise, kolor Aurora Black Pearl
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Informacja o jeździe w komputerze

Post autor: Legal »

Doczytałem precyzyjnie Twoje pytanie.
Fakt - po wyłączeniu zapłonu też mam kilka sekund 'informację o jeździe'. Czy wcześniej tak nie było? Nie wiem. Zupełnie mi to nie przeszkadza.
Chyba, że ktoś wmawia koledze siedzącemu obok, że Niro pali 2,8 a tu przy wyłączaniu wyskakuje ciut więcej i nie można się tego pozbyć :lol:
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
Adam58
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2024, 17:25
model samochodu: NIRO HEV wersja L, pakiet Drive Wise, kolor Aurora Black Pearl

Re: Informacja o jeździe w komputerze

Post autor: Adam58 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, a przy okazji podzielę się inf. że moja obecnie pali 4,6 litra, a w zimie było 5,6 litra. W lato zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam
NIRO HEV 2023 wersja L, pakiet Drive Wise, kolor Aurora Black Pearl
Awatar użytkownika
Legal
Posty: 221
Rejestracja: 23 kwie 2023, 20:28
model samochodu: Kia Niro II 1.6 GDI 141 KM DCT HEV MY 23' wersja L+BCW KLG (Steel Grey)

Re: Informacja o jeździe w komputerze

Post autor: Legal »

Całkowita zgodność co do spalania. Samochód odżywa od 12 st. C. Wkrótce dam raport po roku użytkowania w wątku o zużyciu paliwa.
Niro II HEV 2023 L+BCW KLG (Steel Grey)
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Informacja o jeździe w komputerze

Post autor: radier »

Już przy +7C następuje poprawa pracy hybrydy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”