turbospreżarka błąd CheckEngine !!!

forum użytkowników Kia Stinger
lakier
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2023, 05:50
model samochodu: Kia Stinger 3.3 GT

turbospreżarka błąd CheckEngine !!!

Post autor: lakier »

Witam
Czy miał ktoś do czynienia z błędem z turbosprężarki?

wyskakuje mi błąd : (błędy wykryte w ASO)

1. Pozycja sterowania doładowaniem turbosprężarki
,,B" na wysokim ograniczeniu
2. Obwód czujnika położenia sterowania
doładowaniem turbosprężarki ,B"

po zapaleniu kontrolki auto odczuwalnie jest słabsze. Przełączanie z sport na comfort nie ma różnicy.
zakupiłem z allegro obd za 40 zl wykrywa mi 2 błędy :

P2586
Turbocharger (TC) boost control position sensor B - circuit malfunction

P25A1
Turbocharger (TC) B, boost pressure control - higher limit reached

jak uda mi się to skasować, auto chodzi normalnie ma moc tak jak przed , ale po 3 uruchomieniu auta ponownie pojawia się błąd

czy ktoś miał takie objawy , w Aso powiedzieli że to dużo roboty ,trzeba silnik wyciągać i to dużo kosztuje.
lakier
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2023, 05:50
model samochodu: Kia Stinger 3.3 GT

Re: turbospreżarka błąd CheckEngine !!!

Post autor: lakier »

oki w serwisie kia powiedzieli ze przyczyna jest siłownik turbosprężarki, i pytali czy mi się coś wylało, faktycznie uciekał mi płyn chłodniczy, bo obejma się popuściła i kapało mi od strony kierowcy na ta turbosprężarkę. Oszacowali naprawę na ponad 4tys zł bo muszą ściągać sprężarkę klimatyzacji żeby tam dojść. 1 godzina robocza w kia 450zl. masakra !!!
saron22
Posty: 632
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: turbospreżarka błąd CheckEngine !!!

Post autor: saron22 »

Przecież możesz to zrobić samemu całkowicie za darmo.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: turbospreżarka błąd CheckEngine !!!

Post autor: Lunar GT »

lakier pisze: 17 kwie 2024, 19:35 oki w serwisie kia powiedzieli ze przyczyna jest siłownik turbosprężarki, i pytali czy mi się coś wylało, faktycznie uciekał mi płyn chłodniczy, bo obejma się popuściła i kapało mi od strony kierowcy na ta turbosprężarkę. Oszacowali naprawę na ponad 4tys zł bo muszą ściągać sprężarkę klimatyzacji żeby tam dojść. 1 godzina robocza w kia 450zl. masakra !!!
Jeżeli samochód jest na gwarancji to popuszczona obejma jest usterką, która powinna być usunięta na gwarancji, a że była ona też przyczyną obecnej awarii to i ona powinna być usunięta na gwarancji.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: turbospreżarka błąd CheckEngine !!!

Post autor: gisio »

Autor wątku był w ASO i nadal ma problem więc szuka pomocy na tym forum. Zamiast pomóc człowiekowi uskuteczniane są tutaj jakieś dywagacje dotyczące gwarancji.

Odnośnie aut sprowadzanych za wielkiej wody wiedz, że jak zaczyna się tzw. „awantura o kasę” to większość z nich ląduje na parkingu policyjnym lub ma wszczęte postępowania w GIOŚ. Swoją drogą producent od jakiegoś czasu udostępnił diagnozę/aktualizacje tych aut za pomocą KDS2 więc uznaję, że ASO są na to przygotowane.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
lakier
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2023, 05:50
model samochodu: Kia Stinger 3.3 GT

Re: turbospreżarka błąd CheckEngine !!!

Post autor: lakier »

Auto oddałem do serwisu 08.04.24 a 17.04 dostałem od nich telefon, że 23.04 będą wyciągać sprężarkę klimatyzacji i czy się zgadzam na koszty 4200zł ale to nie już naprawa, bo do końca jeszcze nie wiedzą czy to na pewno jest to co sądzą. Tak że ciekawe ile zawołają za wszystko ):
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: turbospreżarka błąd CheckEngine !!!

Post autor: gisio »

W którym ASO znajduje się auto ?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
lakier
Posty: 9
Rejestracja: 04 wrz 2023, 05:50
model samochodu: Kia Stinger 3.3 GT

Re: turbospreżarka błąd CheckEngine !!!

Post autor: lakier »

a czemu pytasz ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”