Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Zigi2
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2022, 08:36
model samochodu: Peugeot

Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: Zigi2 »

Spotkaliście się z czymś takim, auto niema 2 lat za 2 tygodnie 2 przegląd a tu juz tyle do roboty że szkoda słów. Teraz przy temperaturze + 8 mam zaparowane lampy prawie całe od środka, nikt ich nie ruszał itp. Auto myte tydzień temu, ktoś się spotkał z czymś takim? Nie ukrywam że jestem w szoku bo nawet w starym aucie nie spotkałem się z czymś takim i nie widzę tego po innych autach stojących obok.. Auto garażowane cały czas, teraz od 2 dni stoi na wyjeździe na dworze i dopiero to zauważyłem.
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-tt1qXx1Uk5
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: adam12116 »

moja ma 2,5roku, cały czas na dworze, nigdy żadne lampy nie zaparowały
Appassionato
Posty: 111
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: Appassionato »

U mnie co prawda ceed, ale technologia ta sama. Raz już mi prawa lampa zaparowała po ponad 100km trasie w nocy był taki widok. Auto miało wtedy 9 miesięcy. Niestety one nie są szczelne jak xenony kiedyś, pewnie to cecha. Nowe nie znaczy lepsze.
Temat był już poruszany na forum, rozwiązaniem może być włożenie woreczków z preparatem który pochłania wilgoć, ale to wszystko bez sensu bo jak coś się zepsuje to jeszcze nie uznają gwarancji. Nie sprawdzałem ile lat jest na lampy, może nie ma się czym przejmować.
Załączniki
IMG_20240220_215542006.jpg
kaliniec
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2020, 19:38
model samochodu: Xceed

Re: Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: kaliniec »

Appassionato pisze: 19 mar 2024, 21:32 Temat był już poruszany na forum, rozwiązaniem może być włożenie woreczków z preparatem który pochłania wilgoć, ale to wszystko bez sensu bo jak coś się zepsuje to jeszcze nie uznają gwarancji. Nie sprawdzałem ile lat jest na lampy, może nie ma się czym przejmować.
To rozwiązanie przewidział producent i taki pochłaniacz znajduje się pod deklem reflektora. Wystarczy go wyjąć i wymienić pochłaniacz. I nie traci się żadnej gwarancji bo to rzecz eksploatacyjne.
Xceed 1.4 T-GDI L+BL copper stone
Appassionato
Posty: 111
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: Appassionato »

W full ledach też można otworzyć lampę we własnym zakresie? Nie rzuciło mi się w oczy, ale przyznam, że specjalnie nie szukałem. W instrukcji też wzmianki nie widziałem.

PS Sprawdziłem na allegro, faktycznie jest dekielek. Ktoś się orientuje czy w serwisie da się kupić oryginalny pochlnaiacz, lub serwis oferuje wymianę?
Załączniki
Screenshot_20240319-222224.png
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: dam9an »

Tak. Da sie dokupic pochlaniacz i jest to normalne. Zdejmuje sie dekielek lampy, odkreca plastik pdzytrzymujacy woreczek z substacja pochlaniajaca wilgoć i wymienia na nowy. Na jakis czas powinien byx spokoj. Niestety ledy wydzielaja za malo ciepla i stad takie rozwiązanie...
BambiKiler
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2023, 07:58
model samochodu: Xceed 1.5 t-gdi 2021r

Re: Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: BambiKiler »

Drodzy użytkownicy xceeda. W lampie znajduje się pochłaniacz wilgoci który w serwisie kosztuje bagatela prawie 100 zł za sztukę. Grzebiąc w internecie doszukałem się pochlaniaczy wilgoci które kosztowały mnie 25zl za 25 sztuk. Więc nawet jak te z serwisie wytrzymały 2 lata to ja nawet mogę wymieniać co pół roku i tak będę do przodu. Wymiana jest banalne prosta odkręca się dekielek z tyłu lampy i w tym dekielku jest przykręcona siateczka plastikowa na śrubokręt krzyżakowy. Pozdrawiam
SothS
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2023, 13:31
model samochodu: CEED 1.4 T-GDI 7DCT + full

Re: Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: SothS »

A te pochłaniacze z allegro jakiej są jakości? Po czytając opinie na alle to ludzie mają różne przygody, łącznie z rozerwaniem woreczka i bieganiem jego zawartości po lampie ;)
Możesz się pochwalić linkiem?
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: Lunar GT »

Np. tu masz podobno oryginał
https://allegro.pl/kategoria/czesci-sam ... ce_from=95
lub tu z dobrymi opiniami(tej firmy coś miałem i materiał był bardzo mocny)
https://allegro.pl/oferta/4x-pochlaniac ... 3102131717
a jak ktoś niedołęga to wszystko zepsuje, czy rozerwie.
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Zaparowane lampy od środka Xceed 2022

Post autor: amilmar »

Lampy LED nie są szczelne i producent przewidział stosowanie specjalnych pochłaniaczy wilgoci. Z tego co widzę na sieci i sam użytkuję to należy wymieniać co 1-3 sezony w zależności od potrzeb.

Kia nie jest jedynym producentem stosującym to najnowsze cudo techniki.

Oryginalny pochłaniacz wilgoci jest na bazie jakiejś krzemionki. Jest suchy i pochłania wilgoć na stałe a w trakcie pracy twardnieje jak beton. Nowy produkt ma postać sypkiego piasku zamkniętego w papierowym/tkanym woreczku.
Oryginał w ASO kosztuje około 70zł netto za sztukę. Cena oczywiście zależna od konkretnego ASO. Z tego co kojarzę to cena wysoka bo jest sprzedawany komplet pochłaniacz + ramka do konkretnej lampy. Da się znaleźć oryginały poza ASO. Należy szukać produktu DesiKhan

I tutaj mały detal i uwaga - myślę, że należy uważać na te tanie żelowe pochłaniacze wilgoci bo one latem gdy jest gorąco będą oddawać całą zgromadzoną wilgoć i mogą być przyczyną jakiegoś uszkodzenia się elektroniki lampy - są zamontowane tuż za diodą, przy elektronice właśnie więc ja bym zastanowił się dwa razy. Inne tanie dostępne powszechnie to granulat który pęcznieje i może pęknąć i się rozsypać wewnątrz lampy. Również kosztowna zabawa myślę.
Myślę, że jeśli ktoś nie chce wykosztowywać się na komplet około 140-200zł w ASO to powinien szukać oryginalnych poa ASO i samodzielnie zamontować lub pochłaniaczy wilgoci dedykowanych do lamp ale producentów 3cich. Są takie porządne na Polskim rynku i kosztują około 50zł sztuka.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2024, 10:08 przez amilmar, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”