Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinie

forum użytkowników modelu Ceed
Ijacieniemoge
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2024, 16:38

Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinie

Post autor: Ijacieniemoge »

Witam wszystkich. Trafiłem na forum, ponieważ poszukuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i nie ma lepszych osób do pozyskania informacji aniżeli użytkownicy auta.

Zamierzam się z kupnem auta - Kia Cee'd 1,5 T-GDI wersja L kombi w manualu. Nie ukrywam na jeździe testowej zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Jednakże słyszałem opinie ma temat, że auto posiada: falujące obroty silnika oraz jest problem z pedałem gazu przy ruszaniu. Podczas jazdy nic takiego nie poczułem ale ile to można doświadczyć podczas kilkunasto-kilometrowej jazdy.

Proszę was bardzo o opinie na temat tych bolączek, może macie jakieś inne problemy w swoich autach? Chętnie też bym usłyszał jakie pozytywy daje wam ten samochód. Czy polecacie auto i czy kupilibyście ponownie? Każda opinia będzie dla mnie bardzo cenna i pomocna.

Dziękuję bardzo ;)
Appassionato
Posty: 111
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinia

Post autor: Appassionato »

Od prawie roku jeżdżę takim ceedem tylko w wersji M+smart. Przejechałem do tej pory ok 12 tyś km.
Na pewno będziesz musiał przyzwyczaić się do tego forum i niektórych użytkowników.
Natomiast jeśli chodzi o samochód, po jeździe testowej też byłem zachwycony, jeździłem wtedy hatchbackiem i była zima.
Po odbiorze mojego auta okazało się, że kombi jest głośniejsze (bardzo słychać szum opon z tyłu), w dużej mierze odpowiada za to model opony oraz pudło rezonanaowe jakim jest większy bagażnik.
Problemów z ruszaniem podczas jazdy testowej również nie miałem. Zaczęły się gdy auto jest bardziej obciążone a klimatyzacja włączona. Na codzień jeżdżąc zwykle sam tego problemu właściwie nie odczuwam. Bardziej irytujący jest problem z 2 biegiem, gdy auto toczy się poniżej 13 km/h potrafi szarpać po redukcji na 2, a zdarza się nawet, że nie idzie jechać na 2 bez gazu (nie rozumiem dlaczego tylko czasami).
Ostatni problem jaki zauważyłem i najbardziej mnie niepokoi to jakby wypadanie zapłonu, szarpanie podczas jazdy pojawiło się kilka tysięcy km. temu i mimo mojej dynamicznej jazdy nie znika. Dzieje się to najczęściej gdy silnik nie jest w pełni rozgrzany, a najbardziej odczuwalne jest w sytuacji wjazdu na krajówkę niedługo po odpaleniu, 6 bieg prędkość 94 km/h na tempomacie no i sobie szarpie.

Z plusów, bardzo fajne zawieszenie, raczej sztywne.
Bardzo ciężko jest dojść do limitu, a gdy się do niego zbliżasz samochód daje to po sobie wcześniej poznać, nie zaskakuje.
Hamulce jak dla mnie też super.
Skrzynia biegów fajnie działa (za wyjątkiem R który nie zawsze wchodzi lekko)
Ergonomia i pakowność super.
Spalanie na krajówkach od 4.8 do 6.
Miasto od 8.
Autostrada, do 150km/h też ok 6.
Komputer potrafi zaniżyć spalanie względem dystrybutora, podczas jazdy mieszanej do 0.7l/100km. W trasach różnica nie przekracza 0.2

Na szybko to tyle, czy kupiłbym ponowni ciężkie pytanie. Zobaczymy jak serwis podejdzie do problemu szarpania. Myślę, że to auto ma potencjał tylko trzeba poprawić soft silnika.

Nie wiem czy uda się jeszcze kupić 1.5 t-gdi w wersji 160KM.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinia

Post autor: PowerMario1978 »

Hej.
Użytkuje auto od 1.5 roku obecnie mam 26kkm na liczniku. Wersja gtline z AEB
Na minus:
- wyciszenie, ja wygluszylem u specjalisty i bez tego raczej nie wyobrazam sobie dlugich tras
- zestrojenie skrzyni na niskich biegach, ale juz dawno sie przyzwyczailem
- tez pojawil mi sie problem z poszarpywaniem przy 1800-2000 obrotow (zglosze to na przegladzie, zobaczymy czy cos poradza)
- automatyczne wycieraczki
Na plus:
- dość wygodne siedzenia i do tego jest pakowny
- systemy bezpieczenstwa
- full led i przelaczanie automatyczne swiatel
- inforozrywka + jbl
- zawieszenie, uklad kierowniczy
- grzana kiera i fotele
- fizyczne przyciski
- przyzwoite spalanie (choc nie zgodze sie z przedmówcą że jadąc 150 da sie mieć 6l, u mnie raczej 6-7l przy 130)
- 7 lat gwarancji (okarze się czyvten punkt zostanie po stronie +)

Czy bym kupił jeszcze raz? To zależy od ceny. W tej chwili taki zestaw co mam + wyciszenie to koszt ok 150k, wiec za te pieniądze to chyba szukałbym czegoś innego. W tej cenie co zapłaciłem to pewnie tak.
Appassionato
Posty: 111
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinia

Post autor: Appassionato »

Spalanie ok 6 litrów jadąc do 150 km/h, czyli zwykle 144km/h mam na tempomacie i okresowo troszkę przyspieszam gdy zachodzi potrzeba. No u mnie takie spalenie pokazuje komputer wtedy, nic na to nie poradzę, weź pod uwagę, że mam węższe koła niż w wersji GT i auto mniej wyposażone i nie wygłuszone więc pewnie co najmniej 50 kg lżejsze.
Dzisiaj jadąc z pasażerem, który ma chorobę lokomocyjną jadąc drogami wojewódzkim wyszło coś takiego. Poza terenem zabudowanym miałem tempomat ustawiony na 95km/h ale delikatnie przyspieszałem i z wyprzedzeniem odpuszczałem gaz żeby mało hamować. I tak musiałem się raz zatrzymać na poboczu :shock:

O automatycznych wycieraczkach zapomniałem, są rzeczywiście beznadziejne.
Załączniki
IMG_20240316_115945780_HDR_1.jpg
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinia

Post autor: PowerMario1978 »

Faktycznie to ja zwykle długie trasy robie 4 osoby + jakieś bagaże, doliczając wyciszenie to będzie pewnie 200-250kg różnicy a to już sporo i na pewno ma wpływ na spalanie.
opeL
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2024, 22:16

Re: Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinia

Post autor: opeL »

Ijacieniemoge pisze: 15 mar 2024, 16:48 Witam wszystkich. Trafiłem na forum, ponieważ poszukuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i nie ma lepszych osób do pozyskania informacji aniżeli użytkownicy auta.

Zamierzam się z kupnem auta - Kia Cee'd 1,5 T-GDI wersja L kombi w manualu. Nie ukrywam na jeździe testowej zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Jednakże słyszałem opinie ma temat, że auto posiada: falujące obroty silnika oraz jest problem z pedałem gazu przy ruszaniu. Podczas jazdy nic takiego nie poczułem ale ile to można doświadczyć podczas kilkunasto-kilometrowej jazdy.

Proszę was bardzo o opinie na temat tych bolączek, może macie jakieś inne problemy w swoich autach? Chętnie też bym usłyszał jakie pozytywy daje wam ten samochód. Czy polecacie auto i czy kupilibyście ponownie? Każda opinia będzie dla mnie bardzo cenna i pomocna.

Dziękuję bardzo ;)
Wypowiem się jako całkiem nowy posiadacz Kia Ceed Kombi w wersji L Manual 160km z wyprzedaży rocznika ( aktualnie mam przejechane 700km ) Jeździłem demówką w HB i tu jest zdecydowanie ciszej niż w kombi. Ciężko się rusza w korkach ale jak już się rozkręci to auto wgniata w fotel – myślę, że muszę się przyzwyczaić do auta i jego wybryków z ruszaniem. Falujące obroty silnika raczej akceptowalne nie jest to skok z 2tys obrotów do 900 tylko raczej takie delikatne drgania ( mi akurat nie przeszkadza, ale czuje te drgania )
Jeżeli chodzi o L to jest elektroniczny hamulec ręczny + autohold – super sprawa tylko nie wiem dlaczego autohold nie działa jak wbijamy wsteczny – automatycznie zwalnia autohold.

Zwykła eLka nie ma full led ale nadrabia automatycznymi długimi które bardzo dobrze działają ale poza miastem tylko.

Spalanie wd. komputera pokładowego 7.9 ale podobno ma być mniej czytaj 'docieranie'

EDIT: Niestety ale automatyczne wycieraczki nie współpracują w ogolę. Musisz sam ustawić do warunków.

Pozdrawiam!
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinia

Post autor: dam9an »

Dajcie spokoj z tym spalaniem. Tyle to pala diesle i to tez niektore... Nie realne jest 6L przy 150km/h w benzynowum silniku w kii. 7 to jest minimum. A i komp przeklamuje.
Alex666
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2022, 15:22
model samochodu: Ceed SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinia

Post autor: Alex666 »

dam9an pisze: 17 mar 2024, 22:07 Dajcie spokoj z tym spalaniem. Tyle to pala diesle i to tez niektore... Nie realne jest 6L przy 150km/h w benzynowum silniku w kii. 7 to jest minimum. A i komp przeklamuje.
Zgadzam się z tym. Spalanie to największy minus w tym aucie. W mieście gdzie jest dużo świateł ciężko zejść poniżej 8l, raczej nawet dochodzi do 10l. Jeżeli są długie odcinki bez świateł gdzie można się poruszać płynnie schodzi nawet do 5,5-6,5l ale to raczej rzadko się zdarza.
Na autostradzie przy 120km/h (GPS) mam spalanie ok. 6l, przy 140km/h (GPS) spalanie rosnie do 7l.
Wszystkie podane wartości są obliczone a nie z komputera. Komputer przekłamuje u mnie i pokazuje za mało. Zrobiłem eksperyment przy kilku tankowaniach i lałem pod sam korek. Wyszło mi, że komputer pokazuje dokładnie o 10% za mało. Czyli kiedy komputer pokazuje spalanie 5,3l/100km to realne jest 5,8l/100km. Przy komputerowych 8,7l/100km mam realne 9,6l/100km itd.

Jeździłem wcześniej Fabią 1.9 TDI (mapping na ok. 120KM), masa podobna ale spalanie było rewelacyjne. Niestety się za bardzo przyzwyczaiłem. W mieście miałem spalanie raczej ok. 6l. Na krajówkach 3,5-4l a na autostradzie 5-5,5l. Jechałem raz według GPS 166km/h to wyszło 6,6l. To był mój negatywny rekord w spalaniu ;).

Poza tym Ceed SW jest bardzo pakowny i nie mogę na nic innego na razie narzekać. Jest kilka rzeczy denerwujących (stukająca tylna kanapa, piszcząca kierownica itd.) ale to raczej drobnostki, które da się zrobić. Kupiłbym za cenę którą dałem 2 lata temu jeszcze raz ale z oszczędnym silnikiem TSI lub TDI ;).
michal3141
Posty: 77
Rejestracja: 23 wrz 2021, 23:56
model samochodu: KIA Ceed SW MY22 L+AEB 160 KM 7DCT

Re: Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinie

Post autor: michal3141 »

Zgadzam się z użytkownikiem Alex666 jeśli chodzi o spalanie. Po pierwsze rzeczywiste spalanie jest wyższe niż to co pokazuje komp (co najlepiej sobie policzyć samemu między tankowaniami). Po drugie prędkość na prędkościomierzu też jest zawyżana i jeśli ktoś sprawdza np. spalanie przy 140 km/h to najlepiej robić przy prędkości z GPS a nie prędkościomierza.
oszczol
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2023, 08:50
model samochodu: KIA CEED SW 1.5 T-GDI wersja M

Re: Kia Cee'd 1,5 T-GDI kombi - opinie

Post autor: oszczol »

Odnośnie spalanie to na 10 tyś mam średnio 6.2 l z czego połowa miasto połowa trasa. W mieście gdzie cały bak poszedł na miasto to wyszło mi 7 l.
Nigdy nie miałem większego niż chyba 7.3l na sto na całym baku i tu mówimy o okresie zimowym przy krótkich odcinkach po 5 km.

Jak dla mnie samochód jest godny polecenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”