Dołożenie oświetlenie ambiente

forum użytkowników modelu Optima
krzysiekpirat
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2024, 10:26
model samochodu: Kia Optima

Dołożenie oświetlenie ambiente

Post autor: krzysiekpirat »

Cześć, mam Kia Optima 2016 2.0 t-gdi i chcę dołożyć taki gotowy zestaw oświetlenia ambiente od chińczyków. Miałem w poprzednim aucie i fajnie to wyglądało i teraz od kiedy mam tą kijanke to mi tego brakuje.
Porozkładałem światłowody w drzwiach, jednak mam problem z podłaczeniem zasilania z sub-modułami, jak podłącze + od modułu gdzieś w drzwiach, w ty przykładzie tylne od storny pasażera, to wsyztsko w drzwiach działa, ale jak tylko zamknę obwód podączjąc - czy to gdzieś do śruby, czy przewodu z masą, to od razu np nie można szybą sterować w tych drzwiach i moduł oczywiście niedostaje zasilania, tak jakby odłaczało wtedy te drzwi.
Pod odpięciu masy wszystko wraca do normy, próbowałem w 3 przewodach gdzie znalazłem 12v, wszędzie tak samo.
Moduł otrzebuje 8V-16V, ma ktoś pomysł dlaczego tak się dzieje, lub wie skąd z drzwi wziąć zasilanie po zapłonie tak żeby było tam właśnie we wcześniej wspomnianym zakresie?
Nagrałem filmik znajomemu żeby muto pokazać, może ktoś bardziej na filmiku zrozumie mój problem: https://photos.app.goo.gl/QmJC7QFhrhHpRh6V6
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Dołożenie oświetlenie ambiente

Post autor: saron22 »

Ten element mający imitować ambientowe oświetlenie wpięty w obwód powoduje nadmierne obciążenie tego obwodu i system interpretuje to jako zwarcie dlatego odcina zasilanie.
krzysiekpirat
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2024, 10:26
model samochodu: Kia Optima

Re: Dołożenie oświetlenie ambiente

Post autor: krzysiekpirat »

Można to jakoś zrobić nie dokładając wiązki?
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Dołożenie oświetlenie ambiente

Post autor: saron22 »

Mozesz zastosować przekaźnik i nie będzie problemu.
krzysiekpirat
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2024, 10:26
model samochodu: Kia Optima

Re: Dołożenie oświetlenie ambiente

Post autor: krzysiekpirat »

saron22 pisze: 17 mar 2024, 23:02 Mozesz zastosować przekaźnik i nie będzie problemu.
Możesz rozwinąć myśl? Jakiś link jak to zrobić? Nie chciałbym się dobierać do kostek w drzwiach żeby dokładać piny, ciągnąć wiązke itp.
saron22
Posty: 631
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Dołożenie oświetlenie ambiente

Post autor: saron22 »

No to jak nie chcesz to albo daj sobie z tym spokój albo oddaj to do fachowca.
Możesz podłączyć to przez przekaźnik a przekaźnik weźmie na siebie obciążenie, z którym sterownik „ma problem”.
Ale musisz podciągnąć zasilanie oraz masę do przekaźnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”